WK-leider Leclerc spint in Ferrari: ik was te gretig
IMOLA (ANP) - Charles Leclerc ging door het stof voor zijn kapitale fout tegen het einde van de Grote Prijs van Emilia-Romagna in de Formule 1. De WK-leider van Ferrari lag derde, maar reed zijn auto tien ronden voor het einde iets te wild door een bocht en gleed van de baan af tegen de bandenstapel. De Monegask moest een extra pitstop maken voor een nieuwe 'neus', waarna hij als zesde finishte achter winnaar Max Verstappen. "Die spin had niet mogen gebeuren. Ik was te gretig en daar betaalde ik de prijs voor", zei hij.
Leclerc verdiende 8 punten voor zijn zesde plaats, Verstappen kreeg er 26: 25 voor de zege en 1 voor de snelste raceronde. "Die derde plaats zou het hoogst haalbare zijn geweest. Het was duidelijk dat Red Bull vandaag sneller was. Het leek misschien een kleine fout, maar eigenlijk is het een grote, want de gevolgen hadden erger kunnen uitpakken. Ik had zomaar nog veel meer punten kunnen verliezen. Red Bull en Ferrari zijn echt aan elkaar gewaagd. Wij waren beter in Bahrein en Australië, zij hadden in Saudi-Arabië en hier in Imola de overhand. Ik denk dat het het hele seizoen zo close zal zijn."
Ferrari kon de duizenden Italiaanse fans weinig vreugde bezorgen, want tweede rijder Carlos Sainz lag er in de eerste ronde al uit na een crash met Daniel Ricciardo.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
7 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
13 uur geleden