Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WK-leider Leclerc spint  in Ferrari: ik was te gretig

WK-leider Leclerc spint in Ferrari: ik was te gretig

IMOLA (ANP) - Charles Leclerc ging door het stof voor zijn kapitale fout tegen het einde van de Grote Prijs van Emilia-Romagna in de Formule 1. De WK-leider van Ferrari lag derde, maar reed zijn auto tien ronden voor het einde iets te wild door een bocht en gleed van de baan af tegen de bandenstapel. De Monegask moest een extra pitstop maken voor een nieuwe 'neus', waarna hij als zesde finishte achter winnaar Max Verstappen. "Die spin had niet mogen gebeuren. Ik was te gretig en daar betaalde ik de prijs voor", zei hij.

Leclerc verdiende 8 punten voor zijn zesde plaats, Verstappen kreeg er 26: 25 voor de zege en 1 voor de snelste raceronde. "Die derde plaats zou het hoogst haalbare zijn geweest. Het was duidelijk dat Red Bull vandaag sneller was. Het leek misschien een kleine fout, maar eigenlijk is het een grote, want de gevolgen hadden erger kunnen uitpakken. Ik had zomaar nog veel meer punten kunnen verliezen. Red Bull en Ferrari zijn echt aan elkaar gewaagd. Wij waren beter in Bahrein en Australië, zij hadden in Saudi-Arabië en hier in Imola de overhand. Ik denk dat het het hele seizoen zo close zal zijn."

Ferrari kon de duizenden Italiaanse fans weinig vreugde bezorgen, want tweede rijder Carlos Sainz lag er in de eerste ronde al uit na een crash met Daniel Ricciardo.

Meer uit Sport

Teambaas: Cadillac heeft bewezen dat het Formule 1 aankan

SHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."

3 uur geleden
Paralympisch Comité Oekraïne klaagt over 'negatieve uitingen'

MILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).

5 uur geleden
Vingegaard grijpt de macht in Parijs-Nice, Van Dijke derde

UCHON (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de macht gegrepen in Parijs-Nice. In een chaotische etappe in regenachtige omstandigheden kwam de tweevoudig Tourwinnaar alleen boven op een klim van eerste categorie. De Nederlander Tim van Dijke werd derde op 45 seconden van de winnaar, vier seconden achter zijn ploeggenoot Daniel Martínez. Mick van Dijke, de tweelingbroer van Tim, werd vierde. Vingegaard neemt de leiding in het algemeen klassement over.

5 uur geleden
Klassementsleider Ayuso valt en verlaat Parijs-Nice

UCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.

6 uur geleden
Verstappen hoopt in Shanghai meer voorin mee te strijden

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.

12 uur geleden
Basketballer Adebayo noteert op een na hoogste score ooit in NBA

MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.

13 uur geleden
Jones wil bondscoach blijven en talentvolle honkballers helpen

MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.

18 uur geleden