Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WK-leider Leclerc spint  in Ferrari: ik was te gretig

WK-leider Leclerc spint in Ferrari: ik was te gretig

IMOLA (ANP) - Charles Leclerc ging door het stof voor zijn kapitale fout tegen het einde van de Grote Prijs van Emilia-Romagna in de Formule 1. De WK-leider van Ferrari lag derde, maar reed zijn auto tien ronden voor het einde iets te wild door een bocht en gleed van de baan af tegen de bandenstapel. De Monegask moest een extra pitstop maken voor een nieuwe 'neus', waarna hij als zesde finishte achter winnaar Max Verstappen. "Die spin had niet mogen gebeuren. Ik was te gretig en daar betaalde ik de prijs voor", zei hij.

Leclerc verdiende 8 punten voor zijn zesde plaats, Verstappen kreeg er 26: 25 voor de zege en 1 voor de snelste raceronde. "Die derde plaats zou het hoogst haalbare zijn geweest. Het was duidelijk dat Red Bull vandaag sneller was. Het leek misschien een kleine fout, maar eigenlijk is het een grote, want de gevolgen hadden erger kunnen uitpakken. Ik had zomaar nog veel meer punten kunnen verliezen. Red Bull en Ferrari zijn echt aan elkaar gewaagd. Wij waren beter in Bahrein en Australië, zij hadden in Saudi-Arabië en hier in Imola de overhand. Ik denk dat het het hele seizoen zo close zal zijn."

Ferrari kon de duizenden Italiaanse fans weinig vreugde bezorgen, want tweede rijder Carlos Sainz lag er in de eerste ronde al uit na een crash met Daniel Ricciardo.

Meer uit Sport

Schulting op Olympische Spelen ook als shorttrackster in actie

UTRECHT (ANP) - Suzanne Schulting doet volgende maand bij de Olympische Spelen naast langebaanschaatsster ook als shorttrackster mee. Schaatsbond KNSB meldt dat de 28-jarige Friezin een aanwijsplek heeft gekregen voor de 1500 meter bij het shorttrack. Op de langebaan doet ze mee aan de 1000 meter.

1 uur geleden
Legendarische oud-honkballer Hamilton Richardson (85) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Oud-honkballer Hamilton Richardson is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Sparta Rotterdam op de site van de club. Het is niet bekendgemaakt waaraan hij is gestorven. Richardson geldt als één van de beste honkballers aller tijden die ooit in de Nederlandse competitie heeft gespeeld.

4 uur geleden
Oud-honkbalinternational De Jong (46) overleden

ALMERE (ANP) - Oud-honkbalinternational Sidney de Jong is dinsdag op 46-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de honkbalbond bevestigd aan het ANP. Over de doodsoorzaak is nog niets bekendgemaakt.

5 uur geleden
Toptennissers hoeven iets minder verplichte toernooien te spelen

LONDEN (ANP/AFP) - De beste tennissers ter wereld hoeven dit jaar aan één toernooi minder verplicht deel te nemen. Van tennisbond ATP moet de top 30 aan minimaal vier zogenoemde ATP 500-toernooien meedoen in plaats van de vijf van vorig jaar. De verplichte deelname aan masterstoernooien (ATP-1000) en de ATP Finals, mits een speler zich daarvoor heeft gekwalificeerd, blijft wel staan.

6 uur geleden
Olympisch kampioene Zheng meldt zich af voor Australian Open

MELBOURNE (ANP/AFP) - Oud-finaliste Zheng Qinwen heeft zich afgemeld voor de Australian Open. De regerend olympisch kampioene acht zichzelf niet fit genoeg om vanaf 18 januari deel te nemen aan het eerste grandslamtoernooi van het jaar, meldt de 23-jarige Chinese tennisster via sociale media.

7 uur geleden
Giro-winnaar Simon Yates stopt per direct als wielrenner

DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.

1 dag geleden
Oud-wielrenner Dumoulin nieuwe koersdirecteur Amstel Gold Race

MAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.

1 dag geleden