WK judo van 2021 verplaatst van Wenen naar Tasjkent
TOKIO (ANP) - De beste judoka's ter wereld gaan volgend jaar naar Tasjkent voor de WK. De strijd om de mondiale titels was in eerste instantie toegewezen aan Wenen, maar de Oostenrijkse bond raakte de organisatie kwijt omdat het te laat was met betalen. De internationale judofederatie IJF besloot in oktober om op zoek te gaan naar een ander gastland.
De IJF kwam uit bij Oezbekistan, dat de wereldkampioenschappen volgend jaar in de Humo Dome in hoofdstad Tasjkent gaat huisvesten. Tasjkent organiseert ook al een paar jaar een Grand Prix-toernooi.
Noël van 't End veroverde afgelopen jaar bij de WK in Tokio goud in de klasse tot 90 kilogram. In het olympisch jaar wordt geen WK gehouden, na Tasjkent zijn Boedapest (2022) en Doha (2023) de organiserende steden.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
8 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
10 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
11 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
11 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
11 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
14 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
17 uur geleden