WK indooratletiek in China kunnen ook in 2023 niet doorgaan
MONACO (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek kunnen ook volgend jaar niet in China worden gehouden. De internationale federatie World Athletics heeft het evenement dat was toegewezen aan de stad Nanjing voor de derde keer moeten uitstellen. In 2023 vinden nu geen WK indoor plaats.
Nanjing zou het indoortoernooi in 2020 organiseren, maar vanwege de uitbraak van de coronapandemie werden de WK indoor verplaatst naar 2021. Omdat het ook toen niet mogelijk bleek om de WK te houden, verschoof World Athletics de WK naar 2023. Dit voorjaar vond het evenement plaats in de Belgische hoofdstad Belgrado. De WK van 2024 zijn al toegewezen aan Glasgow in Schotland.
China heeft nog steeds te maken met coronamaatregelen, waardoor het volgens World Athletics niet mogelijk is om volgend voorjaar de atletiekwereld te ontvangen in Nanjing. Het is nu de bedoeling dat Nanjing in 2025 de WK organiseert.
"We zijn teleurgesteld dat we dit evenement opnieuw moeten uitstellen vanwege omstandigheden die buiten onze macht liggen", zegt voorzitter Sebastian Coe van de internationale atletiekfederatie. "We wilden echter nu duidelijkheid geven aan de sporters in hun voorbereiding op het volgende seizoen. Helaas is het niet mogelijk om nog een andere locatie te vinden voor de WK indoor van 2023. Het evenement keert in 2024 terug in Glasgow."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
9 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
11 uur geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
11 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
12 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.
13 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de finale van de 60 meter horden bereikt. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in de halve finales in een tijd van 7,82 seconden. Diezelfde tijd liep ze eerder op de dag ook in de series.
13 uur geledenGOIÁS (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is als achtste geëindigd in de Grote Prijs van Brazilië in de Moto2. De 21-jarige coureur van Red Bull KTM Ajo zag de zege op het Autódromo Internacional Ayrton Senna in Goiás gaan naar de Spanjaard Daniel Holgado. Met Daniel Muñoz als tweede en Manuel González als derde was het podium geheel Spaans.
13 uur geleden