Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WK indooratletiek in China kunnen ook in 2023 niet doorgaan

WK indooratletiek in China kunnen ook in 2023 niet doorgaan

MONACO (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek kunnen ook volgend jaar niet in China worden gehouden. De internationale federatie World Athletics heeft het evenement dat was toegewezen aan de stad Nanjing voor de derde keer moeten uitstellen. In 2023 vinden nu geen WK indoor plaats.

Nanjing zou het indoortoernooi in 2020 organiseren, maar vanwege de uitbraak van de coronapandemie werden de WK indoor verplaatst naar 2021. Omdat het ook toen niet mogelijk bleek om de WK te houden, verschoof World Athletics de WK naar 2023. Dit voorjaar vond het evenement plaats in de Belgische hoofdstad Belgrado. De WK van 2024 zijn al toegewezen aan Glasgow in Schotland.

China heeft nog steeds te maken met coronamaatregelen, waardoor het volgens World Athletics niet mogelijk is om volgend voorjaar de atletiekwereld te ontvangen in Nanjing. Het is nu de bedoeling dat Nanjing in 2025 de WK organiseert.

"We zijn teleurgesteld dat we dit evenement opnieuw moeten uitstellen vanwege omstandigheden die buiten onze macht liggen", zegt voorzitter Sebastian Coe van de internationale atletiekfederatie. "We wilden echter nu duidelijkheid geven aan de sporters in hun voorbereiding op het volgende seizoen. Helaas is het niet mogelijk om nog een andere locatie te vinden voor de WK indoor van 2023. Het evenement keert in 2024 terug in Glasgow."

Meer uit Sport

Marathonschaatser Visser wint Nederlandse titel op natuurijs

WEISSENSEE (ANP) - Marathonschaatser Harm Visser heeft op de Oostenrijkse Weissensee de Nederlandse titel op natuurijs gewonnen. De 25-jarige Fries kwam na 150 kilometer solo over de finish.

1 uur geleden
Djokovic schakelt Van de Zandschulp uit op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Het is Botic van de Zandschulp niet gelukt te stunten op de Australian Open. De Nederlander was in de derde ronde niet opgewassen tegen Novak Djokovic, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al tien keer op zijn naam schreef: 6-3 6-4 7-6 (4).

1 uur geleden
Geblesseerde Osaka trekt zich terug uit Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka komt niet meer in actie op de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar heeft te veel last van een buikblessure. Ze heeft zich afgemeld voor haar wedstrijd in de derde ronde tegen de Australische Maddison Inglis.

3 uur geleden
Wielrenner Vernon wint ingekorte etappe van Tour Down Under

WILLUNGA (ANP) - Ethan Vernon heeft de vierde etappe van de Tour Down Under gewonnen. De 25-jarige Brit was de snelste in een sprint van een ingekorte rit.

4 uur geleden
Titelverdedigster Keys naar achtste finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdediger Madison Keys staat in de achtste finales van de Australian Open. De Amerikaanse won in twee sets van de Tsjechische Karolina Pliskova: 6-3 6-3.

5 uur geleden
Schaker Van Foreest lijdt eerste nederlaag in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.

18 uur geleden
IndyCar-kampioen Palou moet McLaren miljoenen betalen

LONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.

23 uur geleden