Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WK indooratletiek in China kunnen ook in 2023 niet doorgaan

WK indooratletiek in China kunnen ook in 2023 niet doorgaan

MONACO (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek kunnen ook volgend jaar niet in China worden gehouden. De internationale federatie World Athletics heeft het evenement dat was toegewezen aan de stad Nanjing voor de derde keer moeten uitstellen. In 2023 vinden nu geen WK indoor plaats.

Nanjing zou het indoortoernooi in 2020 organiseren, maar vanwege de uitbraak van de coronapandemie werden de WK indoor verplaatst naar 2021. Omdat het ook toen niet mogelijk bleek om de WK te houden, verschoof World Athletics de WK naar 2023. Dit voorjaar vond het evenement plaats in de Belgische hoofdstad Belgrado. De WK van 2024 zijn al toegewezen aan Glasgow in Schotland.

China heeft nog steeds te maken met coronamaatregelen, waardoor het volgens World Athletics niet mogelijk is om volgend voorjaar de atletiekwereld te ontvangen in Nanjing. Het is nu de bedoeling dat Nanjing in 2025 de WK organiseert.

"We zijn teleurgesteld dat we dit evenement opnieuw moeten uitstellen vanwege omstandigheden die buiten onze macht liggen", zegt voorzitter Sebastian Coe van de internationale atletiekfederatie. "We wilden echter nu duidelijkheid geven aan de sporters in hun voorbereiding op het volgende seizoen. Helaas is het niet mogelijk om nog een andere locatie te vinden voor de WK indoor van 2023. Het evenement keert in 2024 terug in Glasgow."

Meer uit Sport

Gemengde gevoelens Vergeer over prominente Russen op Paralympics

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Chef de mission Esther Vergeer heeft gemengde gevoelens bij de prominente aanwezigheid van Russische sporters op de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Ze lopen hier rond in het dorp met best opvallende rood met gouden kleding. Dan vraag je je af: is dat provocatie, propaganda of zouden ze dit in elke omstandigheid hebben gedragen? Daar denk ik dan over na, maar dat vind ik lastig om in te schatten", zegt Vergeer vanuit het Italiaanse Cortina.

19 minuten geleden
Paralympiërs werken Spelen af in Italië zonder winterse kou

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De omstandigheden in Cortina d'Ampezzo zijn tijdens de Paralympische Winterspelen van de komende weken heel anders dan tijdens de Olympische Spelen van vorige maand. "Toen deden de sporters en coaches veel in dikke pakken vanwege de sneeuw en kou. Nu drinken wij ons kopje koffie voor de eetzaal in het zonnetje in ons T-shirt", zegt chef de mission Esther Vergeer vanuit de Italiaanse wintersportplaats.

23 minuten geleden
Verstappen denkt dat nieuwe regels in Formule 1 voorlopig blijven

MELBOURNE (ANP/RTR) - Max Verstappen denkt niet dat de bekritiseerde nieuwe regels in de Formule 1 snel zullen worden aangepast. "Mede door al het geld dat hier al in is geïnvesteerd, zal dit nog wel een tijdje blijven. Er komt nu wat kritiek op, maar dat is eigenlijk al een beetje te laat", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull tijdens een persmoment voor de start van het seizoen in Melbourne.

1 uur geleden
F1-team Aston Martin kan bij start seizoen minder rondes rijden

MELBOURNE (ANP/RTR) - Formule 1-coureurs Fernando ⁠Alonso en Lance Stroll van Aston Martin zijn bij de start van het seizoen "zwaar beperkt" door hun trillende auto's. Ze vrezen blijvende zenuwschade op te lopen in hun vingers en zullen daardoor terughoudend zijn in het aantal rondjes dat ze achter elkaar rijden. Dat heeft teambaas Adrian Newey verteld tijdens de mediadag voor de eerste grand prix van het jaar in het Australische Melbourne.

2 uur geleden
'Homerunkoning Hendrik': politiek en sport niet met elkaar mengen

MIAMI (ANP) - Veel sporten kunnen een voorbeeld nemen aan de World Baseball Classic (WBC), waar sport en politiek zoveel mogelijk gescheiden worden. Dat zegt honkbalinternational Hendrik Clementina (28) in aanloop naar het eerste duel van het Nederlandse Koninkrijksteam op het officieuze WK van vrijdag tegen Venezuela. De tegenstander van Oranje is gewoon welkom in Miami, ondanks de gespannen relatie met de VS en de arrestatie van president Nicolás Maduro begin januari door Amerikaanse elitetroepen.

4 uur geleden
Honkballers winnen laatste oefenduel voor World Baseball Classic

PORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.

11 uur geleden
Tennisser Griekspoor heeft Dubai verlaten

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.

1 dag geleden