WK-goud voor skiërs Faivre en Bassino op parallel reuzenslalom
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Fransman Mathieu Faivre en de Italiaanse Marta Bassino hebben bij de WK ski in het Italiaanse Cortina d'Ampezzo de parallel reuzenslalom gewonnen. Faivre was in de finale te sterk voor de Kroaat Filip Zubcic. Bassino versloeg de Oostenrijkse Katharina Liensberger. Na twee runs kwamen beiden op dezelfde tijd uit. In dat geval is de winst voor degene die de tweede run heeft gewonnen.
Het was de eerste keer dat de parallel reuzenslalom onderdeel was op een WK ski. De bronzen medailles gingen naar de Française Tessa Worley en de Zwitser Loic Meillard. Worley was in de troostfinale te sterk voor de Amerikaanse Paula Moltzan. Meillard pakte brons ten koste van de Duitser Alexander Schmid.
De favorieten Marco Schwarz uit Oostenrijk en Petra Vlhova uit Slowakije konden zich niet kwalificeren voor de finales. Ook de Zwitserse titelkandidate Lara Gut-Behrami faalde in de voorronde, die werd gewonnen door haar landgenoten Loïc Meillard en Wendy Holdener. De laatste strandde in de kwartfinales.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer gaat in Milaan geen derde olympische titel winnen. De 24-jarige Nederlandse ging in de halve finale onderuit, net als haar landgenote Suzanne Schulting.
4 uur geleden