WK-goud voor skiërs Faivre en Bassino op parallel reuzenslalom
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Fransman Mathieu Faivre en de Italiaanse Marta Bassino hebben bij de WK ski in het Italiaanse Cortina d'Ampezzo de parallel reuzenslalom gewonnen. Faivre was in de finale te sterk voor de Kroaat Filip Zubcic. Bassino versloeg de Oostenrijkse Katharina Liensberger. Na twee runs kwamen beiden op dezelfde tijd uit. In dat geval is de winst voor degene die de tweede run heeft gewonnen.
Het was de eerste keer dat de parallel reuzenslalom onderdeel was op een WK ski. De bronzen medailles gingen naar de Française Tessa Worley en de Zwitser Loic Meillard. Worley was in de troostfinale te sterk voor de Amerikaanse Paula Moltzan. Meillard pakte brons ten koste van de Duitser Alexander Schmid.
De favorieten Marco Schwarz uit Oostenrijk en Petra Vlhova uit Slowakije konden zich niet kwalificeren voor de finales. Ook de Zwitserse titelkandidate Lara Gut-Behrami faalde in de voorronde, die werd gewonnen door haar landgenoten Loïc Meillard en Wendy Holdener. De laatste strandde in de kwartfinales.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
19 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
22 uur geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
22 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
22 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.
23 uur geleden