WK-goud voor skiërs Faivre en Bassino op parallel reuzenslalom
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Fransman Mathieu Faivre en de Italiaanse Marta Bassino hebben bij de WK ski in het Italiaanse Cortina d'Ampezzo de parallel reuzenslalom gewonnen. Faivre was in de finale te sterk voor de Kroaat Filip Zubcic. Bassino versloeg de Oostenrijkse Katharina Liensberger. Na twee runs kwamen beiden op dezelfde tijd uit. In dat geval is de winst voor degene die de tweede run heeft gewonnen.
Het was de eerste keer dat de parallel reuzenslalom onderdeel was op een WK ski. De bronzen medailles gingen naar de Française Tessa Worley en de Zwitser Loic Meillard. Worley was in de troostfinale te sterk voor de Amerikaanse Paula Moltzan. Meillard pakte brons ten koste van de Duitser Alexander Schmid.
De favorieten Marco Schwarz uit Oostenrijk en Petra Vlhova uit Slowakije konden zich niet kwalificeren voor de finales. Ook de Zwitserse titelkandidate Lara Gut-Behrami faalde in de voorronde, die werd gewonnen door haar landgenoten Loïc Meillard en Wendy Holdener. De laatste strandde in de kwartfinales.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet is als zesde geëindigd in de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 33-jarige atleet miste de scherpte en klokte 6,61, een tiende boven zijn Nederlands record van 6,51.
39 minuten geledenTORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet heeft zich verrassend geplaatst voor de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij spurtte in zijn heat naar de tweede plaats in 6,56 seconden, de klassering die hem direct doorgang gaf naar de finale, die later vrijdag om 21.22 uur wordt afgewerkt.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met een overtuigend optreden doorgedrongen tot de finale van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko Pomorska Arena haar heat in de halve finales in een tijd van 51,23. De finale is zaterdagavond.
2 uur geledenTORUN (ANP) - Jessica Schilder ging voor goud op de WK indoor bij het kogelstoten, maar de uitkomst in de atletiekhal van het Poolse Torun was de ondankbare vierde plaats. De Volendamse stootte in haar beste poging de 4 kilo zware kogel naar een afstand van 19,63.
2 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple heeft zich op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 27-jarige atleet eindigde in zijn serie als derde in een tijd van 3.39,03. Zijn klassering volstond om rechtstreeks te worden toegelaten tot de finale, die voor zondag staat gepland. De Spanjaard Mariano García won de heat in 3.38,19.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Marianne Vos gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op X. Vos is naar huis gegaan vanwege de kritieke gezondheidstoestand van haar vader. "Onze gedachten zijn bij Marianne en haar naasten", schrijft haar ploeg.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Elisa Longo Borghini gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo door ziekte. Dat heeft haar ploeg UAE Team ADQ vrijdag bekendgemaakt. Volgens haar ploeg is de Italiaans kampioene 's nachts ziek geworden door een virus.
4 uur geleden