WK Fortnite afgelast vanwege coronavirus
NEW YORK (ANP) - Door alle beperkingen tegen het coronavirus is gamen een uitlaatklep geworden voor de thuisblijvers, maar de topgamers voelen nu ook de gevolgen van de uitbraak. Het wereldkampioenschap voor de populaire game Fortnite is dit jaar afgelast. Het is technisch niet mogelijk om spelers van over de hele wereld online om de wereldtitel te laten strijden, zegt de ontwikkelaar van de game.
Het WK Fortnite werd vorig jaar gehouden in een uitverkocht Arthur Ashe-tennisstadion in New York, een paar weken voordat daar de US Open werd gehouden. Duizenden mensen op de tribunes en miljoenen mensen online zagen hoe de toen 16-jarige Amerikaanse professionele gamer Kyle 'Bugha' Giersdorf wereldkampioen werd. Hij won 3 miljoen dollar prijzengeld. Dat is bijna evenveel als Rafael Nadal een paar weken later verdiende met de winst van de US Open. De Nederlander Dave Jong werd tweede in het WK Fortnite voor duo's en won ongeveer een miljoen dollar.
Fortnite is een van de populairste games ooit. Het spel kende vorig jaar ongeveer 200 miljoen geregistreerde spelers, van wie er bijna 80 miljoen geregeld spelen. Fortnite is in principe gratis, maar gamers kunnen er allerlei extra's voor aanschaffen. Ook bestaan er uitgaven van het spel waarvoor wel moet worden betaald. De bekendste versie is Battle Royale: honderd gamers belanden samen op een eiland en moeten tegen elkaar vechten. Ze kunnen dat alleen doen of teams vormen. Om zichzelf te verdedigen moeten ze wapens vinden en gebouwen uit de grond stampen. Wie het langst in leven blijft, wint.
Dota 2
Ook een groot toernooi voor de populaire teamgame Dota 2 gaat niet door. Het evenement The International zou in augustus in Zweden worden gehouden, maar is verplaatst naar volgend jaar. Het team dat vorig jaar The International won, verdiende 15,6 miljoen dollar. Team Liquid uit Utrecht verloor de finale en moest genoegen nemen met bijna 4,5 miljoen dollar.
Games zijn een grote markt. De topspelers zijn professionals, die worden begeleid door een complete technische staf. Ze streamen hun wedstrijden, die veel kijkers trekken. Bij de Aziatische Spelen in 2018 was gamen een demonstratiesport. Rond de Olympische Spelen van 2024 in Parijs is gamen misschien ook te zien.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft donderdag de vrijlating van Kilmar Abrego Garcia bevolen. De in El Salvador geboren man zat vast in afwachting van een mogelijke tweede uitzetting. Zijn eerdere, onterechte, uitzetting werd het middelpunt van een rel rondom het deportatiebeleid van de regering-Trump.
31 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Hoogstwaarschijnlijk stemmen EU-lidstaten vrijdag in met het voorstel van de Europese Commissie om de bevroren Russische tegoeden voor onbepaalde tijd te bevriezen. Dat kan via een noodbevoegdheid die kan worden gebruikt bij een crisis of dreigend economisch risico voor de EU. Het is een eerste stap om een besluit over het gebruik van de tegoeden voor een lening aan Oekraïne te vergemakkelijken. Daarover nemen de EU-regeringsleiders op de top van volgende week een besluit.
49 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne wil de bevolking laten beslissen over het Amerikaanse voorstel dat het de resterende delen van het door Rusland opgeëiste oosten van het land opgeeft. Dat kan in een referendum of een verkiezing, zei president Volodymyr Zelensky donderdag. Oekraïne verzet zich fel tegen het afstaan van grondgebied en voert daarbij steevast aan dat de bevolking dat niet wil.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Als Oekraïne besluit verkiezingen te organiseren, dan staat de Europese Unie klaar om het land bij het verkiezingsproces te ondersteunen, zegt een woordvoerster voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid van de Europese Commissie. Maar het is aan Oekraïne "en alleen aan Oekraïne", om te beslissen wanneer er verkiezingen worden gehouden, zegt ze tegen het ANP.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, verzekerd van de steun van Moskou. Het beleid van Maduro staat steeds meer onder druk van buitenaf, vooral van de Verenigde Staten.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Verenigde Staten hebben Europa niet te verstaan gegeven dat het al in 2027 grotendeels zichzelf moet verdedigen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Meerdere media berichtten vorige week dat Amerikaanse functionarissen die deadline hadden genoemd, maar Rutte ontkent dat.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oekraïne en Rusland zijn dichter bij het bereiken van een vredesovereenkomst dan ooit, zei de Finse president Alexander Stubb donderdag bij een lezing aan de Universiteit van Amsterdam. "Maar we zijn er nog niet, en er kan nog van alles gebeuren."
2 uur geleden