Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WK-brons voor Van Rouwendaal op 25 kilometer in open water

WK-brons voor Van Rouwendaal op 25 kilometer in open water

BOEDAPEST (ANP) - Zwemster Sharon van Rouwendaal heeft bij de WK in Hongarije weer een medaille veroverd in het open water. De 28-jarige Nederlandse pakte in het Lupa-meer nabij Boedapest brons op de 25 kilometer. In een sprint tussen vier zwemsters tikte Van Rouwendaal, een dag eerder winnares van de 10 kilometer, als derde aan.

De wereldtitel ging naar de Braziliaanse Ana Marcela Cunha, eerder deze week ook de winnares van de 5 kilometer. Cunha tikte de finishplaat als eerste aan, net voor de Duitse Lea Boy (zilver) en Van Rouwendaal. De 30-jarige Braziliaanse veroverde haar zevende wereldtitel, de vijfde op de 25 kilometer.

Van Rouwendaal had een dag eerder op de olympische 10 kilometer haar eerste wereldtitel veroverd. Op die afstand werd ze op de Spelen van Rio 2016 ook olympisch kampioene. Bij de Spelen van vorig jaar in Tokio eindigde de Baarnse achter Cunha als tweede.

Van Rouwendaal veroverde in het Lupa-meer op de olympische afstand het goud dankzij een knappe eindsprint. Ze koos woensdag in de laatste honderden meters richting de finish haar eigen lijn en troefde daarmee de Duitse Leonie Beck (zilver) en Cunha (brons) af. Op de langste afstand, de 25 kilometer, probeerde Van Rouwendaal het op dezelfde manier. Ze lag in de laatste ronde lang op de vierde plaats, kort achter Cunha, Boy en de Italiaanse Barbara Pozzobon. Met de finish in zicht zette de Nederlandse aan de rechterkant de aanval in. Van Rouwendaal kwam langszij bij de leidende Cunha, maar bij het aantikken waren de Braziliaanse en de Duitse net iets sneller.

Bij de mannen eindigde Marcel Schouten als vierde op de 25 kilometer, ruim 25 seconden na winnaar Dario Verani. De Italiaan versloeg de Fransman Axel Reymond in de sprint om de wereldtitel. Peter Galicz uit Hongarije eindigde als derde. Lars Bottelier tikte als zesde aan, op 30 seconden van Verani.

Meer uit Sport

Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.

11 uur geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

11 uur geleden
Hockeysters SCHC verslaan titelverdediger Den Bosch en winnen EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.

13 uur geleden
Volleybalsters Sliedrecht voor de achtste keer bekerwinnaar

DEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).

13 uur geleden
Geen Parijs-Roubaix voor wielrenner Evenepoel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.

14 uur geleden
Van de Zandschulp klimt tien plaatsen op wereldranglijst tennis

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.

19 uur geleden
Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

1 dag geleden