Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

WK-brons voor Van Rouwendaal op 25 kilometer in open water

WK-brons voor Van Rouwendaal op 25 kilometer in open water

BOEDAPEST (ANP) - Zwemster Sharon van Rouwendaal heeft bij de WK in Hongarije weer een medaille veroverd in het open water. De 28-jarige Nederlandse pakte in het Lupa-meer nabij Boedapest brons op de 25 kilometer. In een sprint tussen vier zwemsters tikte Van Rouwendaal, een dag eerder winnares van de 10 kilometer, als derde aan.

De wereldtitel ging naar de Braziliaanse Ana Marcela Cunha, eerder deze week ook de winnares van de 5 kilometer. Cunha tikte de finishplaat als eerste aan, net voor de Duitse Lea Boy (zilver) en Van Rouwendaal. De 30-jarige Braziliaanse veroverde haar zevende wereldtitel, de vijfde op de 25 kilometer.

Van Rouwendaal had een dag eerder op de olympische 10 kilometer haar eerste wereldtitel veroverd. Op die afstand werd ze op de Spelen van Rio 2016 ook olympisch kampioene. Bij de Spelen van vorig jaar in Tokio eindigde de Baarnse achter Cunha als tweede.

Van Rouwendaal veroverde in het Lupa-meer op de olympische afstand het goud dankzij een knappe eindsprint. Ze koos woensdag in de laatste honderden meters richting de finish haar eigen lijn en troefde daarmee de Duitse Leonie Beck (zilver) en Cunha (brons) af. Op de langste afstand, de 25 kilometer, probeerde Van Rouwendaal het op dezelfde manier. Ze lag in de laatste ronde lang op de vierde plaats, kort achter Cunha, Boy en de Italiaanse Barbara Pozzobon. Met de finish in zicht zette de Nederlandse aan de rechterkant de aanval in. Van Rouwendaal kwam langszij bij de leidende Cunha, maar bij het aantikken waren de Braziliaanse en de Duitse net iets sneller.

Bij de mannen eindigde Marcel Schouten als vierde op de 25 kilometer, ruim 25 seconden na winnaar Dario Verani. De Italiaan versloeg de Fransman Axel Reymond in de sprint om de wereldtitel. Peter Galicz uit Hongarije eindigde als derde. Lars Bottelier tikte als zesde aan, op 30 seconden van Verani.

Meer uit Sport

Tennisser Zverev verslaat Menšík en staat in finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.

22 minuten geleden
Van der Poel rijdt Ronde van Zwitserland in aanloop naar Tour

BRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.

1 uur geleden
Verstappen rijdt derde tijd in eerste vrije training in Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.

3 uur geleden
Serena Williams (44) speelt na rentree in Queen's ook in Berlijn

BERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.

5 uur geleden
Formule 1 nog zeker tien jaar in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.

14 uur geleden
Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

18 uur geleden
Visser opnieuw derde op honderd meter horden in Diamond League

ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).

20 uur geleden