Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wizz Air ziet vertragingen afnemen na aanpassing vluchtschema

Wizz Air ziet vertragingen afnemen na aanpassing vluchtschema

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De maatregelen van luchtvaartmaatschappijen om de capaciteit deze zomer te verminderen en vluchtschema's aan te passen vanwege het personeelstekort in de sector beginnen effect te krijgen. Dat meldde de Hongaarse budgetmaatschappij Wizz Air, die onder meer vanaf Eindhoven vliegt naar bestemmingen in het oosten van Europa, bij de publicatie van de kwartaalcijfers.

Het in Boedapest gevestigde bedrijf zei eerder deze maand de geplande capaciteit tijdens het hoogseizoen met 5 procent te verminderen om vertragingen en annuleringen als gevolg van personeelstekorten die de Europese reissector teisteren, tegen te gaan. De maatschappij zag daardoor het aantal vertragingen verminderen.

Wizz Air schroefde de capaciteit minder sterk terug in vergelijking met andere Europese luchtvaartmaatschappijen die vanaf grotere luchthavens zoals Schiphol en Heathrow vliegen, waar de personeelstekorten voor grotere problemen zorgen. Het bedrijf verwacht daarnaast dat de capaciteit deze zomer nog altijd zo'n 30 procent hoger zal liggen dan in 2019, het jaar voor de coronapandemie.

De maatschappij vervoerde in de drie maanden tot eind juni 12,2 miljoen passagiers. Dat waren er ruim vier keer zoveel als een jaar eerder. De omzet steeg naar 809 miljoen euro, van 200 miljoen euro een jaar eerder. Door de kosten als gevolg van de verstoringen van de dienstregeling en negatieve wisselkoerseffecten kwam het operationeel verlies uit op 285 miljoen euro. In het huidige kwartaal verwacht Wizz Air op operationeel niveau wel weer winst te boeken.

Meer uit Financieel

Consumenten besteden meer aan goederen en diensten

DEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in december meer uitgegeven aan goederen en diensten dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale consumptie van huishoudens lag in die maand 0,8 procent hoger dan in december 2024. In november gaven consumenten 0,9 procent meer uit.

26 minuten geleden
Nederlanders winkelen dit jaar nog meer online, verwacht ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.

4 uur geleden
Nederlanders winkelen dit jaar nog meer online, verwacht ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.

7 uur geleden
Clouddivisie Amazon groeit opnieuw hard

SEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.

8 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, Alphabet bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming was opnieuw negatief, na zware koersverliezen in de techsector eerder deze week.

9 uur geleden
Vliegverkeer luchthaven Berlijn stilgelegd om ijzel

BERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.

10 uur geleden
Danone roept nog meer babyvoeding terug in Oostenrijk

WENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.

12 uur geleden