Wizz Air ziet vertragingen afnemen na aanpassing vluchtschema
BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De maatregelen van luchtvaartmaatschappijen om de capaciteit deze zomer te verminderen en vluchtschema's aan te passen vanwege het personeelstekort in de sector beginnen effect te krijgen. Dat meldde de Hongaarse budgetmaatschappij Wizz Air, die onder meer vanaf Eindhoven vliegt naar bestemmingen in het oosten van Europa, bij de publicatie van de kwartaalcijfers.
Het in Boedapest gevestigde bedrijf zei eerder deze maand de geplande capaciteit tijdens het hoogseizoen met 5 procent te verminderen om vertragingen en annuleringen als gevolg van personeelstekorten die de Europese reissector teisteren, tegen te gaan. De maatschappij zag daardoor het aantal vertragingen verminderen.
Wizz Air schroefde de capaciteit minder sterk terug in vergelijking met andere Europese luchtvaartmaatschappijen die vanaf grotere luchthavens zoals Schiphol en Heathrow vliegen, waar de personeelstekorten voor grotere problemen zorgen. Het bedrijf verwacht daarnaast dat de capaciteit deze zomer nog altijd zo'n 30 procent hoger zal liggen dan in 2019, het jaar voor de coronapandemie.
De maatschappij vervoerde in de drie maanden tot eind juni 12,2 miljoen passagiers. Dat waren er ruim vier keer zoveel als een jaar eerder. De omzet steeg naar 809 miljoen euro, van 200 miljoen euro een jaar eerder. Door de kosten als gevolg van de verstoringen van de dienstregeling en negatieve wisselkoerseffecten kwam het operationeel verlies uit op 285 miljoen euro. In het huidige kwartaal verwacht Wizz Air op operationeel niveau wel weer winst te boeken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met verlies begonnen en zakte bij opening onder het historische niveau van 1000 punten. Beleggers schrokken van het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om extra importheffingen van 10 procent op te leggen aan Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. De strafheffing gaat 1 februari in en geldt voor Nederland, Zweden, Noorwegen, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Frankrijk, Finland en Denemarken.
32 minuten geledenPARIJS (ANP) - Aan een te grote afhankelijkheid van kunstmatige intelligentie (AI) in het onderwijs kleven risico's. Daarvoor waarschuwt de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) in een maandag verschenen rapport. Als er te veel wordt geleund op de technologie, kunnen studenten "passieve consumenten" worden en docenten "toezichthouders", stelt de in Parijs gevestigde denktank.
41 minuten geledenALMERE (ANP) - De orderontvangst van chiptoeleverancier ASM International (ASMI) is in het vierde kwartaal gestegen tot ongeveer 800 miljoen euro. Daarmee viel de orderontvangst van het bedrijf uit Almere flink hoger uit dan was verwacht door de onderneming. In het derde kwartaal bedroegen de bestellingen 637 miljoen euro en ASMI had voor het vierde kwartaal slechts een lichte toename voorspeld.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese beurzen koersen maandag af op openingsverliezen van rond de 1 procent. Beleggers verwerken de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om extra importheffingen van 10 procent op te leggen aan Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.
7 uur geleden