Wizz Air ziet vertragingen afnemen na aanpassing vluchtschema
BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De maatregelen van luchtvaartmaatschappijen om de capaciteit deze zomer te verminderen en vluchtschema's aan te passen vanwege het personeelstekort in de sector beginnen effect te krijgen. Dat meldde de Hongaarse budgetmaatschappij Wizz Air, die onder meer vanaf Eindhoven vliegt naar bestemmingen in het oosten van Europa, bij de publicatie van de kwartaalcijfers.
Het in Boedapest gevestigde bedrijf zei eerder deze maand de geplande capaciteit tijdens het hoogseizoen met 5 procent te verminderen om vertragingen en annuleringen als gevolg van personeelstekorten die de Europese reissector teisteren, tegen te gaan. De maatschappij zag daardoor het aantal vertragingen verminderen.
Wizz Air schroefde de capaciteit minder sterk terug in vergelijking met andere Europese luchtvaartmaatschappijen die vanaf grotere luchthavens zoals Schiphol en Heathrow vliegen, waar de personeelstekorten voor grotere problemen zorgen. Het bedrijf verwacht daarnaast dat de capaciteit deze zomer nog altijd zo'n 30 procent hoger zal liggen dan in 2019, het jaar voor de coronapandemie.
De maatschappij vervoerde in de drie maanden tot eind juni 12,2 miljoen passagiers. Dat waren er ruim vier keer zoveel als een jaar eerder. De omzet steeg naar 809 miljoen euro, van 200 miljoen euro een jaar eerder. Door de kosten als gevolg van de verstoringen van de dienstregeling en negatieve wisselkoerseffecten kwam het operationeel verlies uit op 285 miljoen euro. In het huidige kwartaal verwacht Wizz Air op operationeel niveau wel weer winst te boeken.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP) - BMW roept in Nederland 4233 auto's terug om een brandrisico. Volgens het bedrijf gaat het om voertuigen van de 5-serie en de 7-serie. De eigenaren worden momenteel door BMW benaderd om het probleem te verhelpen.
15 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen gingen maandag omlaag op de beurzen in New York. American Airlines, Delta Air Lines en United Airlines zakten tot 6,7 procent door de vele annuleringen van vluchten naar het Midden-Oosten. Ook kampten de luchtvaarders met een sterke stijging van de brandstofprijzen door de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran en de Iraanse vergeldingsacties. Olieproducenten als ExxonMobil en Chevron profiteerden van de hogere olieprijzen en stegen 1,8 en 0,8 procent.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat ziet "geen tekenen van fysieke tekorten" aan gas, nu Qatar de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) heeft stilgelegd. Dat laat een woordvoerder weten. Wel stijgen de prijzen op de internationale gasmarkt.
27 minuten geledenMONTREAL (ANP/AFP/RTR/DPA) - Luchtvaartorganisatie IATA heeft de strijdende partijen in het Midden-Oosten opgeroepen de burgerluchtvaart te ontzien. "Het is essentieel dat landen hun verplichtingen nakomen om burgers en de burgerluchtvaart te sparen", aldus de International Air Transport Association in een persbericht. Die brancheorganisatie vertegenwoordigt 85 procent van de commerciële luchtvaart.
46 minuten geledenSAN JOSE (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML heeft ambitieuze plannen om zijn assortiment aan chipproductieapparatuur uit te breiden met verschillende nieuwe producten. Zo wil het concern meer profijt halen uit de snelgroeiende markt voor kunstmatige-intelligentiechips, heeft technologiedirecteur Marco Pieters van het Veldhovense bedrijf gezegd tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven zijn scherp op de veiligheid van hun medewerkers in het Midden-Oosten vanwege de onrust daar. Baggeraar Boskalis heeft meerdere kantoren in de regio en vraagt het lokale personeel thuis te werken. Zo'n algehele richtlijn hebben ING en FrieslandCampina niet, maar zij noemen dit wel als mogelijkheid om de veiligheid te waarborgen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam schoot maandagmiddag bijna 50 procent omhoog. Dat komt door het nieuws dat Qatar stopt met de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) vanwege de aanvallen door Iran op Qatarese energiefaciliteiten. Qatar is een belangrijke leverancier van lng aan Europa.
2 uur geleden