Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wizz Air ziet vertragingen afnemen na aanpassing vluchtschema

Wizz Air ziet vertragingen afnemen na aanpassing vluchtschema

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De maatregelen van luchtvaartmaatschappijen om de capaciteit deze zomer te verminderen en vluchtschema's aan te passen vanwege het personeelstekort in de sector beginnen effect te krijgen. Dat meldde de Hongaarse budgetmaatschappij Wizz Air, die onder meer vanaf Eindhoven vliegt naar bestemmingen in het oosten van Europa, bij de publicatie van de kwartaalcijfers.

Het in Boedapest gevestigde bedrijf zei eerder deze maand de geplande capaciteit tijdens het hoogseizoen met 5 procent te verminderen om vertragingen en annuleringen als gevolg van personeelstekorten die de Europese reissector teisteren, tegen te gaan. De maatschappij zag daardoor het aantal vertragingen verminderen.

Wizz Air schroefde de capaciteit minder sterk terug in vergelijking met andere Europese luchtvaartmaatschappijen die vanaf grotere luchthavens zoals Schiphol en Heathrow vliegen, waar de personeelstekorten voor grotere problemen zorgen. Het bedrijf verwacht daarnaast dat de capaciteit deze zomer nog altijd zo'n 30 procent hoger zal liggen dan in 2019, het jaar voor de coronapandemie.

De maatschappij vervoerde in de drie maanden tot eind juni 12,2 miljoen passagiers. Dat waren er ruim vier keer zoveel als een jaar eerder. De omzet steeg naar 809 miljoen euro, van 200 miljoen euro een jaar eerder. Door de kosten als gevolg van de verstoringen van de dienstregeling en negatieve wisselkoerseffecten kwam het operationeel verlies uit op 285 miljoen euro. In het huidige kwartaal verwacht Wizz Air op operationeel niveau wel weer winst te boeken.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit gemengd na bereiken van nieuwe recordstanden

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag gemengd gesloten. Beleggers op Wall Street leken een pas op de plaats te maken. Dinsdag sloten de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index nog op nieuwe recordslotstanden.

1 uur geleden
VS versoepelen oliesancties Venezuela voor wereldwijde verkoop

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten versoepelen "selectief" de oliesancties om de wereldwijde verkoop mogelijk te maken. Dit meldt het Amerikaanse ministerie van Energie woensdag. Het is niet duidelijk om welke sancties het precies gaat.

4 uur geleden
Brussel schort importheffing kunstmeststoffen tijdelijk op

BRUSSEL (ANP) - Importeurs van kunstmeststoffen ammoniak en ureum krijgen van Brussel een tijdelijke uitzondering op het betalen van importtarieven en een CO2-belasting. Dat zei handelschef Maroš Šefčovič na overleg met EU-landbouwministers.

4 uur geleden
Onlinesupermarkt Picnic bezorgt donderdag weer boodschappen

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic hervat de bezorgingen van bestelde boodschappen donderdagochtend. Woensdag schrapte Picnic alle bezorgingen, omdat het vanwege het winterse weer onverantwoord was om de weg op te gaan.

5 uur geleden
KLM pauzeert ticketverkoop om gestrande reizigers te vervoeren

AMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de verkoop van tickets tijdelijk stopgezet. Daarmee wil de luchtvaartmaatschappij ervoor zorgen dat zoveel mogelijk stoelen in vliegtuigen beschikbaar zijn om op Schiphol gestrande reizigers naar hun bestemming te brengen. Daarvoor zet KLM ook grotere toestellen in.

5 uur geleden
AEX sluit flink lager na recordslotstand van dinsdag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is woensdag flink lager gesloten. Daarmee is de graadmeter verder verwijderd van de grens van 1000 punten, nadat de AEX dinsdag nog een nieuw record had bereikt. Vooral de koers van postkluisjesbedrijf InPost (min 5,9 procent) drukte op de stemming.

5 uur geleden
Techmedium: China vraagt bedrijven orders bij Nvidia te stoppen

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - De regering van China heeft een aantal technologiebedrijven in het land verzocht bestellingen van H200-chips bij het Amerikaanse Nvidia stop te zetten. Dat meldt het nieuwsmedium voor de techsector The Information op basis van ingewijden. Beijing wil de bedrijven mogelijk verplichten Chinese chips voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie te kopen.

6 uur geleden