Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wizz Air en Airbus doen onderzoek naar waterstofvliegtuig

Wizz Air en Airbus doen onderzoek naar waterstofvliegtuig

BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse budgetluchtvaartmaatschappij Wizz Air en de Europese vliegtuigfabrikant Airbus hebben een samenwerkingsovereenkomst ondertekend om het potentieel voor waterstofaangedreven vliegtuigen te onderzoeken. Met het onderzoek hoopt Wizz Air meer inzicht te krijgen in de mogelijke positieve impact van het gebruik van een emissievrij waterstofvliegtuig op de toekomstplannen van het bedrijf.

Het onderzoek richt zich op de impact van waterstofaangedreven vliegtuigen op de vloot, de activiteiten en infrastructuur van Wizz Air, inclusief het netwerk, de dienstregeling, vliegbasissen en luchthavens. Daarbij zal ook rekening gehouden worden met een aantal specifieke aspecten, zoals vliegbereik en tanktijd.

Volgens Wizz Air gaan groei en duurzaamheid hand in hand dankzij geavanceerde nieuwe technologieën, die de weg moeten vrijmaken naar duurzamer vliegen. "Het memorandum dat we met Airbus ondertekend hebben, zal duurzame luchtvaart over de hele wereld bevorderen", aldus de luchtvaartmaatschappij. Airbus stelt daarbij dat samenwerking met klanten als Wizz Air van het grootste belang is om tegen 2035 een klimaatneutraal, emissievrij vliegtuig te kunnen ontwikkelen.

Meer uit Financieel

Cyprus komt met steunmaatregelen om oorlog Midden-Oosten

NICOSIA (ANP/DPA/AFP) - De regering van Cyprus komt met een steunpakket van in totaal 200 miljoen euro voor huishoudens, boeren en de toeristische sector vanwege de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om tijdelijke verlagingen van de btw op levensmiddelen en stroom, een verlaging van de brandstofaccijns en subsidies aan boeren en hotels.

39 minuten geleden
Schiphol kijkt naar zelf uitvoeren hulp passagiers met beperking

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol kijkt of het de hulp aan passagiers met een beperking zelf gaat uitvoeren, in plaats van die hulp uit te besteden aan andere bedrijven. Dat meldt een woordvoerster van de luchthaven donderdag, na kritiek van vakbond FNV.

1 uur geleden
Storing Odido lag aan probleem met koelsysteem in datacenter

DEN HAAG (ANP) - De diensten van Odido komen weer op gang na een storing bij de telecomprovider. Een woordvoerder meldt dat een deel van de mobiele diensten tijdelijk niet beschikbaar was door "een probleem met het koelsysteem in een datacenter".

1 uur geleden
Adviseur EU-hof steunt eerdere vernietiging KLM-coronasteun

LUXEMBURG (ANP) - De miljardensteun die de Nederlandse staat tijdens de coronapandemie aan KLM verleende, staat opnieuw juridisch ter discussie. Een belangrijke adviseur van het Europees Hof van Justitie adviseert een eerdere vernietiging van de Europese goedkeuring voor de steun door de op een na hoogste EU-rechter in stand te laten.

1 uur geleden
Polen verlaagt de accijns en btw op brandstof om prijsstijgingen

WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen heeft besloten om de brandstofprijzen aan banden te leggen om de effecten van de oorlog in het Midden-Oosten te verzachten. Premier Donald Tusk kondigde donderdag aan dat de btw op brandstof van 23 procent naar 8 procent gaat. Ook heeft de regering besloten om de accijns terug te brengen tot een minimum.

1 uur geleden
Wall Street overwegend lager na onzekerheid onderhandelingen Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag overwegend lager geopend, na de koerswinsten een dag eerder. Tegenstrijdige berichten over de vredesonderhandelingen in het Midden-Oosten zorgden voor terughoudendheid bij beleggers. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran wanhopig op zoek naar een akkoord om de gevechten te beëindigen. Hij sprak daarmee de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken tegen. Die zei dat Teheran geen intentie had om gesprekken te voeren met de VS om het conflict te beëindigen.

1 uur geleden
Toezichtsraad Meta noemt alternatief voor feitenchecks risicovol

MENLO PARK (ANP) - Een onafhankelijke toezichtsraad van socialemediaconcern Meta heeft grote zorgen over de vervanging van factchecks in andere landen dan de Verenigde Staten. Topman Mark Zuckerberg kondigde vorig jaar aan dat hij feitenchecks door experts op de Amerikaanse markt wil vervangen door een systeem waarbij gebruikers van Facebook en Instagram zelf commentaar kunnen leveren op posts met valse informatie. Een uitbreiding naar andere delen van de wereld kan mensen in gevaar brengen, waarschuwt de Oversight Board.

3 uur geleden