Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Witte neushoorn doet na zeventien jaar herintrede in Congo

Witte neushoorn doet na zeventien jaar herintrede in Congo

KINSHASA (ANP/AFP) - Zestien exemplaren van de zeldzame witte neushoorn zijn overgebracht van een privépark in Zuid-Afrika naar het Garamba Nationaal Park in Congo. Daarmee leven er voor het eerst sinds 2006 weer witte neushoorns in het Centraal-Afrikaanse land.

Het gaat niet om de soort die oorspronkelijk in de streek leefde. Dat was de noordelijke witte neushoorn. Die soort staat op het punt van uitsterven. De laatste twee vrouwelijke exemplaren verblijven in een reservaat in Kenia. Garamba Nationaal Park was de laatste plek waar de soort in het wild voorkwam, maar stropers en geweld hebben daar een einde aan gemaakt.

Hun plaats wordt nu ingenomen door de zuidelijke witte neushoorn, die genetisch grotendeels overeenkomt met zijn noordelijke tegenhanger. Peter Fearnhead van de organisatie African Parks zegt dat de herintroductie het begin is van een proces waarin de zuidelijke witte neushoorn de rol van de noordelijke witte neushoorn in het landschap kan vervullen.

Het is de bedoeling dat binnenkort nog meer witte neushoorns van andere plekken worden overgebracht naar het Congolese nationaal park. In heel Afrika, en voornamelijk in het zuiden van het continent, leven naar schatting nog zo'n 18.000 zuidelijke witte neushoorns.

Meer uit Buitenland

Pakistan meldt 22 luchtaanvallen op Afghanistan met 274 doden

ISLAMABAD/KABUL (ANP/AFP/RTR) - De Pakistaanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen in Afghanistan met luchtaanvallen 22 doelen aangevallen. Daarbij zijn volgens de Pakistaanse cijfers 274 Talibanstrijders of terroristen om het leven gekomen. Ze maken ook melding van de inname van achttien posten van de Taliban in het Afghaans-Pakistaanse grensgebied.

1 uur geleden
België schaft anonieme spermadonatie af

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België schaft de verplichte anonimiteit van spermadonoren af. Dat is vrijdag in de ministerraad in dat land besloten, aldus minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke en zijn ambtgenoot op Justitie Annelies Verlinden. Met de afschaffing wordt het voor donorkinderen makkelijker informatie over hun donorouder op te vragen, ook als die wenst anoniem te blijven.

1 uur geleden
Zelensky nodigt Slowaakse Fico uit in Kyiv voor energie-overleg

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft vrijdag met de Slowaakse premier Robert Fico gebeld over hun ruzie over energieleveringen. Zelensky's kantoor meldt op X dat hij Fico heeft uitgenodigd om naar Oekraïne te komen, zodat ze het uit kunnen praten.

1 uur geleden
Japan houdt vast aan mannelijke troonopvolging

TOKYO (ANP) - De Japanse keizerstroon staat niet open voor vrouwen. Dat heeft premier Sanae Takaichi gezegd in het parlement. Ze verwees daarbij naar een oordeel van een expertpanel uit 2021 dat het "gepast" is de troonopvolging te beperken tot mannelijke nakomelingen.

2 uur geleden
Nederlander claimt besmeuren Churchill-standbeeld Londen

LONDEN (ANP) - Een Nederlandse activist meldt het Winston Churchill-standbeeld nabij het Britse parlement in Londen te hebben besmeurd met spuitverf. De man, Olax Outis (38, een schuilnaam), claimt dat op Instagram. Eerder gooide hij een steen door de ruit van de Britse ambassade in Den Haag.

2 uur geleden
Ambassade VS in Israël zegt personeel dat weg wil: ga dan vandaag

JERUZALEM (ANP) - Personeelsleden van de Amerikaanse ambassade in Jeruzalem mogen van de ambassadeur vertrekken in verband met de spanningen in de regio. Ambassadeur Mike Huckabee dringt er wel op aan dat mensen die liever weggaan uit Israël, dat beter vrijdag nog kunnen doen.

3 uur geleden
Iran: VS moeten buitensporige eisen laten vallen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran roept de VS opnieuw op zijn "buitensporige eisen" te laten vallen als het een deal met Teheran wil bereiken. Dat zegt buitenlandminister Abbas Araghchi. Afvaardigingen van de twee landen spraken elkaar donderdag in Genève, onder bemiddeling van Oman.

6 uur geleden