Witte neushoorn doet na zeventien jaar herintrede in Congo
KINSHASA (ANP/AFP) - Zestien exemplaren van de zeldzame witte neushoorn zijn overgebracht van een privépark in Zuid-Afrika naar het Garamba Nationaal Park in Congo. Daarmee leven er voor het eerst sinds 2006 weer witte neushoorns in het Centraal-Afrikaanse land.
Het gaat niet om de soort die oorspronkelijk in de streek leefde. Dat was de noordelijke witte neushoorn. Die soort staat op het punt van uitsterven. De laatste twee vrouwelijke exemplaren verblijven in een reservaat in Kenia. Garamba Nationaal Park was de laatste plek waar de soort in het wild voorkwam, maar stropers en geweld hebben daar een einde aan gemaakt.
Hun plaats wordt nu ingenomen door de zuidelijke witte neushoorn, die genetisch grotendeels overeenkomt met zijn noordelijke tegenhanger. Peter Fearnhead van de organisatie African Parks zegt dat de herintroductie het begin is van een proces waarin de zuidelijke witte neushoorn de rol van de noordelijke witte neushoorn in het landschap kan vervullen.
Het is de bedoeling dat binnenkort nog meer witte neushoorns van andere plekken worden overgebracht naar het Congolese nationaal park. In heel Afrika, en voornamelijk in het zuiden van het continent, leven naar schatting nog zo'n 18.000 zuidelijke witte neushoorns.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten en Israël zal volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi pas eindigen wanneer Teheran er zeker van kan zijn dat deze niet opnieuw kan oplaaien.
5 minuten geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben op de Westelijke Jordaanoever vier leden van een Palestijns gezin doodgeschoten in een auto, meldt het Palestijnse ministerie van Gezondheid. Volgens Israël reageerden de militairen op een veiligheidsdreiging.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
6 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
18 uur geleden