Witte Huis ziet staakt-het-vuren Gaza naderbij komen
WASHINGTON/CAÏRO (ANP/DPA/RTR) - Het Witte Huis is optimistisch over een snelle wapenstilstand in de crisis rond de Gazastrook. "We gaan de goede kant op in de richting van een bestand", aldus een woordvoerder. Volgens de Amerikaanse regering hebben de Israëli's belangwekkende militaire doelen bereikt en zijn ze daarom nu in staat de operaties af te bouwen.
Bronnen in Caïro stellen dat dit donderdagavond nog tot stand komt. Ze verwachten dat de Israëlische premier Netanyahu tijdens overleg met zijn kabinet een voorstel voor een staakt-het-vuren bespreekt en dat het wordt goedgekeurd. Volgens de zegslieden zijn Egyptische diplomaten druk in de weer om te bemiddelen tussen Israëli's en Palestijnen. Zodra de Israëlische regering instemt en het vuren staakt, kan Egypte garanderen dat er geen raketten meer worden afgeschoten vanuit de Gazastrook.
In de strook zijn in tien dagen van beschietingen en bombardementen meer dan tweehonderd doden en 1500 gewonden gevallen. De schade aan de infrastructuur van de geïsoleerde strook land is volgens waarnemers rampzalig door de verwoesting van bijvoorbeeld panden bestemd voor de gezondheidszorg en schade aan de stroom- en watervoorziening.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het Chinese Nationaal Volkscongres heeft een wet goedgekeurd die de "etnische eenheid" in het land moet versterken. De Chinese regering wil zo de "samenhang versterken". Deskundigen en activisten maken zich zorgen dat de wet slecht kan uitpakken voor minderheden in het land, zoals de Oeigoeren of de inwoners van Taiwan en Tibet.
9 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet vrijdag in Parijs zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. De twee praten daar onder meer over de veiligheidsgaranties die een groep bondgenoten van Oekraïne kan bieden, meldt het kantoor van Macron. Ook Nederland is lid van die zogenoemde Coalition of the Willing (Coalitie van Bereidwilligen), die mede door Frankrijk wordt aangevoerd.
2 uur geledenMANAMA (ANP/AFP/DPA) - Iran heeft donderdag brandstoftanks aangevallen in Bahrein. De tanks behoren tot een opslagfaciliteit in het gouvernement Muharraq.
3 uur geledenDAKAR (ANP/AFP/RTR) - Senegal heeft de straf voor relaties tussen mensen van hetzelfde geslacht verhoogd naar 5 tot 10 jaar cel. Eerder was dat 1 tot 5 jaar cel. De beslissing komt te midden van een harde campagne tegen de lhbti-gemeenschap in het land.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense chef en mede-oprichter van het wereldberoemde Michelinrestaurant Noma, René Redzepi, stapt op na beschuldigingen van mishandeling. "Na meer dan twee decennia waarin ik dit restaurant heb opgebouwd en geleid, heb ik besloten een stap terug te doen", schrijft Redzepi in een verklaring op Instagram.
3 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Twee olietankers zijn in Iraakse wateren aangevallen, waarna op beide schepen brand uitbrak. Het gaat om tankers met Iraakse olie aan boord. Een tanker vaart onder de vlag van de Marshalleilanden, de ander onder de vlag van Malta.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - De situatie in vluchtelingenkampen rond Soedan verandert langzaam in een humanitaire nachtmerrie, waarschuwt het Rode Kruis. Buurlanden als Ethiopië, Tsjaad en Zuid-Soedan vangen volgens de hulporganisatie miljoenen vluchtelingen op, terwijl financiering opdroogt en er niet genoeg voedsel en schoon water is. In sommige grensgebieden is het aantal mensen vertienvoudigd.
3 uur geleden