Witte Huis ziet staakt-het-vuren Gaza naderbij komen
WASHINGTON/CAÏRO (ANP/DPA/RTR) - Het Witte Huis is optimistisch over een snelle wapenstilstand in de crisis rond de Gazastrook. "We gaan de goede kant op in de richting van een bestand", aldus een woordvoerder. Volgens de Amerikaanse regering hebben de Israëli's belangwekkende militaire doelen bereikt en zijn ze daarom nu in staat de operaties af te bouwen.
Bronnen in Caïro stellen dat dit donderdagavond nog tot stand komt. Ze verwachten dat de Israëlische premier Netanyahu tijdens overleg met zijn kabinet een voorstel voor een staakt-het-vuren bespreekt en dat het wordt goedgekeurd. Volgens de zegslieden zijn Egyptische diplomaten druk in de weer om te bemiddelen tussen Israëli's en Palestijnen. Zodra de Israëlische regering instemt en het vuren staakt, kan Egypte garanderen dat er geen raketten meer worden afgeschoten vanuit de Gazastrook.
In de strook zijn in tien dagen van beschietingen en bombardementen meer dan tweehonderd doden en 1500 gewonden gevallen. De schade aan de infrastructuur van de geïsoleerde strook land is volgens waarnemers rampzalig door de verwoesting van bijvoorbeeld panden bestemd voor de gezondheidszorg en schade aan de stroom- en watervoorziening.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft gezegd dat de demarcatielijn waarachter Israëlische troepen zich in Gaza hebben teruggetrokken een "nieuwe grens" is. Dat zei Zamir tegen Israëlische reservisten in de Palestijnse Gazastrook, aldus een militaire verklaring.
1 uur geledenPETSJENIHY (ANP/DPA) - Rusland heeft met een raketaanval een dam in de regio Charkiv geraakt, meldt de burgemeester van het nabijgelegen Petsjenihy. Daardoor is een belangrijke aanvoerroute voor het Oekraïense leger onbegaanbaar geworden.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een waterlekkage vorige maand heeft honderden boeken beschadigd op de afdeling Egyptische oudheid van het Louvre in Parijs. Volgens adjunct-directeur Francis Steinbock van het Franse museum gaat het om "boeken die door egyptologen worden geraadpleegd".
2 uur geledenCOTONOU (ANP/RTR/AFP) - Een woordvoerder van de regering in Benin zegt dat veertien mensen zijn opgepakt voor de couppoging, die volgens de autoriteiten is mislukt. Militairen claimden eerder op nationale televisie dat ze de macht in het West-Afrikaanse land hadden overgenomen, maar de regering ontkent dat.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal de tweede fase van het staakt-het-vuren in de Gazastrook waarschijnlijk "zeer binnenkort" ingaan. Hij zei tijdens een persconferentie met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz dat de eerste fase is afgerond, maar dat de tweede fase wel moeilijker zal worden.
6 uur geledenKALOGI (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op de Soedanese stad Kalogi zijn tientallen mensen gedood, melden lokale autoriteiten. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) of een van hun bondgenoten zouden een ziekenhuis en een crèche hebben geraakt en nog een keer hebben geschoten toen mensen kinderen probeerden te redden uit het gebouw.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie heeft volgens plaatselijke media de toegang tot de Londense luchthaven Heathrow geblokkeerd, nadat er in of bij een terminal melding was dat er een soort gas zou zijn verspreid. Brandweer en politie zijn in grote getale uitgerukt. Volgens de nieuwssite MyLondon zijn ook buslijnen en treinen vanuit Londen tijdelijk stilgelegd.
8 uur geleden