Witte Huis ziet staakt-het-vuren Gaza naderbij komen
WASHINGTON/CAÏRO (ANP/DPA/RTR) - Het Witte Huis is optimistisch over een snelle wapenstilstand in de crisis rond de Gazastrook. "We gaan de goede kant op in de richting van een bestand", aldus een woordvoerder. Volgens de Amerikaanse regering hebben de Israëli's belangwekkende militaire doelen bereikt en zijn ze daarom nu in staat de operaties af te bouwen.
Bronnen in Caïro stellen dat dit donderdagavond nog tot stand komt. Ze verwachten dat de Israëlische premier Netanyahu tijdens overleg met zijn kabinet een voorstel voor een staakt-het-vuren bespreekt en dat het wordt goedgekeurd. Volgens de zegslieden zijn Egyptische diplomaten druk in de weer om te bemiddelen tussen Israëli's en Palestijnen. Zodra de Israëlische regering instemt en het vuren staakt, kan Egypte garanderen dat er geen raketten meer worden afgeschoten vanuit de Gazastrook.
In de strook zijn in tien dagen van beschietingen en bombardementen meer dan tweehonderd doden en 1500 gewonden gevallen. De schade aan de infrastructuur van de geïsoleerde strook land is volgens waarnemers rampzalig door de verwoesting van bijvoorbeeld panden bestemd voor de gezondheidszorg en schade aan de stroom- en watervoorziening.
Meer uit Buitenland
N i e u w bericht, achtergrond in 3e alinea
49 minuten geledenCARACAS (ANP) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela zijn mogelijk veertig mensen om het leven gekomen. Dat melden anonieme Venezolaanse bronnen aan The New York Times. Verdere details zijn er niet.
49 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Zo'n 50.000 huishoudens en ruim 2000 bedrijven in het zuidwesten van Berlijn zitten sinds zaterdagochtend zonder stroom. Een brand op een brug met stroomkabels zorgde voor de stroomuitval. Netbeheerder Stromnetz houdt er rekening mee dat het herstel van het stroomnet lang kan duren. Een deel van de huishoudens heeft mogelijk pas donderdag weer stroom.
50 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegtuig met de opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote is aangekomen in New York. Dat berichten Amerikaanse media als MS Now, het voormalige MSNBC.
7 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez heeft haar land toegesproken na de arrestatie van president Maduro. Ze stelde op televisie dat haar land nooit meer de "kolonie" zal zijn van een rijk.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De aanhoudende protesten in Iran hebben tot nieuwe doden geleid. Dat schrijft het Duitse persbureau DPA op basis van verklaringen van ooggetuigen.
9 uur geledenCARACAS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez bereid is "om te doen wat nodig is om Venezuela weer geweldig te maken". Buitenlandminister Marco Rubio heeft met haar gebeld, nadat de Venezolaanse president Nicolás Maduro was gevangengenomen door de Verenigde Staten.
11 uur geleden