
Witte Huis ziet geen geloofwaardige bedreiging voor verkiezingen
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Er zijn geen specifieke, geloofwaardige bedreigingen voor de veiligheid van de tussentijdse verkiezingen van dinsdag in de Verenigde Staten. Het Witte Huis zei dat een dag voordat de Amerikanen leden van hun parlement kunnen kiezen.
President Joe Biden is ervan op de hoogte gesteld dat politie, justitie en andere overheidsdiensten geen concrete dreigingen zien. Hij heeft evenwel opdracht gegeven dat "alle passende stappen worden genomen om veilig stemmen te garanderen", zei een woordvoerder van het Witte Huis.
Bidens Democraten lijken afgaande op de peilingen de meerderheid in het Huis van Afgevaardigden te verliezen en ook in de Senaat zou dat kunnen gebeuren. De Republikeinse Partij van oud-president Donald Trump kan dan wetten en voorstellen van Biden tegenhouden. Het gaat dan bijvoorbeeld om militaire en financiële steun aan Oekraïne. Bidens woordvoerder verzekerde maandag dat die "onwrikbaar" zal zijn, ook als de Republikeinen winnen.
Kevin McCarthy, die voorzitter van het Huis van Afgevaardigden wordt als de Republikeinen de controle over het Huis overnemen, waarschuwde onlangs dat er geen "blanco cheque" voor Oekraïne wordt uitgeschreven als zijn partij de leiding heeft. De Oekraïense strijd tegen de Russische invasie geniet wel de steun van een groot deel van de Republikeinse kiezers, hoewel parlementsleden rondom oud-president Donald Trump zich kritisch hebben opgesteld.
Mitch McConnell, de aanvoerder van de Republikeinen in de Senaat, wil juist verdergaan dan Biden. Die zal er volgens zijn woordvoerder alles aan doen om Oekraïne te blijven steunen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaat generaal-majoor David Zini benoemen tot het nieuwe hoofd van de binnenlandse inlichtingendienst Shin Bet, meldt zijn kantoor. De procureur-generaal heeft een dergelijke stap echter verboden en noemt het benoemingsproces voor de nieuwe chef van Shin Bet "gebrekkig". Mogelijk is er sprake van belangenverstrengeling en handelt Netanyahu in strijd met wettelijke richtlijnen, citeren Israëlische media de hoge functionaris van justitie.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De beroemde Amerikaanse universiteit Harvard mag van de regering van Donald Trump geen buitenlandse studenten meer inschrijven wegens vermeend antisemitisme en communistische beïnvloeding. Minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem dreigt andere universiteiten met vergelijkbare maatregelen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu hebben met elkaar gesproken over de dood van twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington. De twee werden doodgeschoten. Tijdens het telefoongesprek kwam volgens het Witte Huis ook onder meer Iran aan bod.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX mag volgende week weer een testvlucht uitvoeren met zijn onbemande Starship-vaartuig. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit, de FAA, heeft daar toestemming voor gegeven. De lancering staat gepland voor de nacht van dinsdag op woensdag (Nederlandse tijd). Het is de negende testvlucht van het ruimtevaartuig.
8 uur geledenSAN DIEGO (ANP/AFP) - Meerdere mensen zijn om het leven gekomen door de crash van een privévliegtuig in een militaire woonwijk in San Diego in de Amerikaanse staat Californië. De slachtoffers waren inzittenden van het toestel, een Cessna 550, en zaten niet in de voertuigen of huizen die bij het ongeluk beschadigd raakten, aldus de autoriteiten.
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Groot-Brittannië gaat de Chagoseilanden in de Indische Oceaan overdragen aan Mauritius. De Britten mogen er samen met de Amerikanen nog wel 99 jaar een belangrijke vliegbasis blijven gebruiken. De Britse premier Keir Starmer maakte de ondertekening van de deal bekend, nadat rechters toestemming hadden verleend.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties vinden de humanitaire hulp die tot Gaza is toegelaten ontoereikend. Het gaat daarbij niet alleen om de beperkte hoeveelheid, maar ook de samenstelling van de goederen.
11 uur geleden