Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Witte Huis zegt dat VS proberen het bestand in Gaza te verlengen

Witte Huis zegt dat VS proberen het bestand in Gaza te verlengen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt samen met Egypte om de tijdelijke wapenstilstand in Gaza nog eens te verlengen. De VS stellen alles in het werk om het huidige staakt-het-vuren te "ondersteunen en verlengen", zei woordvoerder John Kirby van het Witte Huis in een persconferentie.

De wapens werden bijna zeven dagen geleden tijdelijk neergelegd. Volgens Kirby is niet te voorspellen hoe het verder gaat met het bestand. "Dat kan ik u niet zeggen, behalve dat ik u zeg dat we hier letterlijk uur na uur aan werken om te kijken of we deze zevende dag kunnen omzetten in een achtste, een negende, een tiende en zo verder. Het enige wat ik u kan zeggen is hoe we er nu voor staan en we zijn blij dat we een zevende dag voor elkaar hebben gekregen."

Kirby herhaalde dat de VS vinden dat alle gijzelaars die Hamas vasthoudt vrijgelaten moeten worden. Hij veroordeelde ook de "terreuraanslag" in Jeruzalem waarbij deze donderdag ten minste drie doden vielen. Ook die is door Hamas opgeëist.

Niet te lichtzinnig denken

De huidige gevechtspauze heeft al veel opgeleverd, zei Kirby. Hij verwees naar de vele tientallen gijzelaars die zijn vrijgelaten en de "honderden vrachtwagens" met humanitaire steun die Gaza zijn binnengekomen. Ook die zijn "belangrijk", aldus de woordvoerder.

"We erkennen allemaal dat er meer gedaan moet worden, dat er méér naar binnen moet worden gelaten. Maar we moeten ook niet te lichtzinnig denken over de ongelofelijke krachtsinspanning die ter plekke geleverd is om deze week meer voedsel, water, medicijnen en brandstof bij de mensen in Gaza te krijgen", aldus Kirby.

Meer uit Buitenland

VN-rapport: gezondheid van oceanen is ernstig in gevaar

NEW YORK (ANP/AFP) - De gezondheid van de oceanen is ernstig in gevaar, staat in de World Ocean Assessment van de Verenigde Naties. "Klimaatverandering, vervuiling, overbevissing en een verlies aan biodiversiteit" zetten de oceanische systemen zwaar onder druk, terwijl ze cruciaal zijn voor de planeet.

2 uur geleden
Italië onderzoekt Israëlische minister om omgang met flotilla

ROME (ANP/RTR) - In Italië is een onderzoek ingesteld naar de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir om diens behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De opvarenden van die actievloot die op weg was naar Gaza werden nabij Kreta onderschept door Israël, waarna de activisten werden gearresteerd.

2 uur geleden
Demonstraties in heel Frankrijk om dood Lyhanna

PARIJS (ANP) - In heel Frankrijk worden demonstraties gehouden vanwege de moord op het 11-jarige meisje Lyhanna en het vermeende falen van het Franse justitiesysteem. Na haar dood werd bekend dat er tegen de verdachte al eerder meerdere aangiften waren gedaan van misbruik van minderjarigen. De zaak heeft voor veel opspraak gezorgd.

3 uur geleden
Paus spreekt met misbruikslachtoffers over voorkomen verder leed

MADRID (ANP) - Paus Leo heeft tijdens zijn ontmoeting met misbruikslachtoffers in Spanje hun voorstellen om verder misbruik binnen de katholieke kerk tegen te gaan ter harte genomen. Dat meldt het persbureau van het Vaticaan. Allen werden misbruikt door geestelijken.

3 uur geleden
Israël heropent grensovergangen Gaza

JERUZALEM (ANP) - Israël heropent twee belangrijke grensovergangen naar Gaza, meldt de Israëlische overheidsdienst COGAT. De grensovergangen werden gesloten als "veiligheidsmaatregel" nadat Iran zondagavond nieuwe aanvallen uitvoerde op Israël.

4 uur geleden
VN-chef Türk: sancties VS tegen Cuba brengen levens in gevaar

GENÈVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk dringt er bij de Verenigde Staten op aan dat het land de sancties tegen Cuba moet opheffen. Volgens Türk raken de sancties vooral de meest kwetsbare Cubanen en brengen ze levens in gevaar.

4 uur geleden
VS: olietanker in Straat van Hormuz 'uitgeschakeld'

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zitten achter een aanval op een olietanker die onder de vlag van Palau in de Straat van Hormuz voer. Op X schrijft het regionaal commando van de Amerikaanse strijdmacht dat een F-18 de mv Marivex heeft "uitgeschakeld" door met precisiemunitie de machinekamer te raken.

5 uur geleden