Witte Huis waarschuwt voor ontslagen door overheidssluiting
WASHINGTON (ANP/RTR) - Door de sluiting van overheidsdiensten in de Verenigde Staten dreigen ontslagen onder ambtenaren, waarschuwde een woordvoerder van het Witte Huis. Door het uitblijven van een akkoord tussen Republikeinen en Democraten over de overheidsbegroting mag de federale regering alleen nog geld uitgeven aan essentiële taken, terwijl veel andere dienstverlening stilvalt.
Een woordvoerster van het Witte Huis zei tegen journalisten dat president Donald Trump zijn kabinet opdracht heeft gegeven om uit te zoeken waar banen kunnen worden geschrapt. Ze gaf de Democraten de schuld van de zogenoemde shutdown, terwijl de Democratische partij de Republikeinen verwijt dat ze aflopende zorgsubsidies niet willen verlengen.
Vicepresident JD Vance zei dat er inderdaad ontslagen kunnen vallen als de shutdown voortduurt. Hij benadrukte dat er nog geen definitief besluit was genomen over de vraag of werknemers hun baan permanent verliezen of tijdelijk naar huis worden gestuurd.
Ontslagen binnen een of twee dagen
Het Witte Huis meldde dat de ontslagen binnen een of twee dagen kunnen plaatsvinden. Welke werknemers precies gevaar lopen, zei de woordvoerster niet.
De baas van het begrotingsbureau van de regering (OMB), Russell Vought, meldde eerder op X dat ongeveer 18 miljard dollar aan financiering van infrastructuurprojecten in New York is opgeschort. Als reden gaf hij zorgen over mogelijke financiering van programma's rond diversiteit en inclusie. De Democratische fractieleiders in de Senaat en het Huis van Afgevaardigden, Chuck Schumer en Hakeem Jeffries, vertegenwoordigen allebei New York.
Vought stelde op hetzelfde platform dat 8 miljard dollar voor klimaatprojecten is geschrapt. Het zou gaan om projecten in staten waar Democraten vaak een meerderheid behalen bij verkiezingen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
1 uur geledenASHKELON (ANP/AFP) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
2 uur geledenMANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat het niet zonder gevolgen blijft als duidelijk wordt dat een ander land achter het belagen van de Britse Joodse gemeenschap zit. "Onze boodschap aan Iran of aan elk ander land dat geweld, haat of verdeeldheid in de samenleving zou willen aanwakkeren, is dat dit niet getolereerd zal worden", verklaarde hij op een bijeenkomst met vertegenwoordigers van allerlei sectoren.
4 uur geleden