Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Witte Huis: VS 'zeer nauw betrokken' bij vrijlating gijzelaars

Witte Huis: VS 'zeer nauw betrokken' bij vrijlating gijzelaars

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten waren "zeer nauw betrokken" bij de vrijlating van de twee Amerikaanse gijzelaars vrijdag door de Palestijnse beweging Hamas. Dat meldt Witte Huis-woordvoerder John Kirby terwijl er meerdere beelden gepubliceerd worden van de vrijgelaten Amerikaanse Judith Raanan (59) en haar dochter Natalie in Israël.

"We waren op verschillende niveaus zeer nauw betrokken bij hun vrijlating", laat Kirby aan CNN weten. Volgens de regeringswoordvoerder hadden Israël en Qatar daarin "een sleutelrol". Op vragen over de beweegredenen van Hamas om het tweetal vrij te laten wilde Kirby niet ingaan, ook omdat er "nog altijd Amerikanen gegijzeld worden die we ook graag terug willen brengen naar hun families". Hamas zelf zei te handelen uit "humanitair oogpunt".

President Joe Biden sprak vrijdag na hun vrijlating met de twee vrouwen die bijna twee weken geleden door Hamas werden ontvoerd. De Amerikaanse ambassade in Jeruzalem deelde in de nacht van vrijdag op zaterdag op berichtendienst X een foto van de vrouwen aan de telefoon met Biden. Vrijdagavond deelde de Israëlische regering al een foto van de vrijgelaten gegijzelden naast militairen.

De halfbroer van Natalie liet aan de BBC weten dat hij overvallen is door "een overweldigend gevoel van vreugde". Ook Biden zei dat de vrijlating hem "dolblij" maakte.

Volgens het Israëlische leger is de vrijlating van de twee het resultaat van "militaire druk" op Hamas. Er zitten nog zo'n tweehonderd gegijzelden vast in de Gazastrook.

Meer uit Buitenland

Israël voert luchtaanvallen uit op zuiden van Beiroet

BEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.

37 minuten geleden
Justitieminister Bondi gedagvaard om te getuigen in zaak-Epstein

WASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.

39 minuten geleden
Senaat VS stemt tegen resolutie inperken macht Trump

WASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.

2 uur geleden
Israël versoepelt beperkingen, mensen mogen weer naar hun werk

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.

4 uur geleden
Hezbollah-leider geeft zich niet over en noemt verzet enige optie

BEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.

4 uur geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Iran, krachtige explosie gehoord

TEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.

5 uur geleden
VS zeggen dat Spanje militair wil samenwerken, Madrid ontkent

WASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt heeft woensdag gezegd dat Spanje heeft ingestemd om met de VS samen te werken op militair gebied. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares ontkent dat.

6 uur geleden