Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Witte Huis suggereert dat Kremlin achter dood Prigozjin zit

Witte Huis suggereert dat Kremlin achter dood Prigozjin zit

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis heeft dinsdag gesuggereerd dat het Kremlin verantwoordelijk is voor de dood van Jevgeni Prigozjin. De baas van het huurlingenleger Wagner stierf vorige week volgens Rusland bij een vliegtuigcrash, twee maanden nadat hij met zijn huurlingen kortstondig in opstand waren gekomen tegen de Russische militaire top.

"We weten allemaal dat het Kremlin een lange geschiedenis heeft in het vermoorden van tegenstanders", verklaarde Witte Huis-woordvoerder Karine Jean-Pierre tijdens een persconferentie. President Joe Biden zei na berichtgeving over het overlijden dat hij "niet verrast" was en dat er weinig in Rusland gebeurt waar zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin niet achter zit.

Het Kremlin ontkent dat het opdracht heeft gegeven voor de moord op Prigozjin. Geruchten hierover werden door een woordvoerder als "leugens" afgedaan en hij omschreef de vliegtuigcrash als "tragisch". Poetin onderhield jarenlang goede banden met Prigozjin, die hij na de opstand een verrader noemde. Een dag na de crash condoleerde de president de familie van zijn voormalige vriend. Poetin omschreef Prigozjin als een getalenteerde zakenman die grote fouten had gemaakt.

Meer uit Buitenland

Weer brand in belangrijke Russische haven na aanval

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische haven van Oost-Loega heeft opnieuw schade opgelopen door een Oekraïense droneaanval. Dat meldt de gouverneur van Leningrad, die stelt dat tientallen onbemande toestellen zijn neergehaald boven het gebied.

15 minuten geleden
Syrië meldt nieuwe drone-aanval vanuit Irak

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië zegt een aanval te hebben afgeslagen die vanuit Irak is uitgevoerd op een Amerikaanse basis. Onderminister van Defensie Sipan Hamo meldde dat vier drones waren gelanceerd vanuit het buurland.

1 uur geleden
Minstens 8 miljoen demonstranten bij 'No Kings'-protesten VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.

6 uur geleden
Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

11 uur geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

11 uur geleden
Eerder vermiste boten bereiken Cuba

HAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.

11 uur geleden
Vlaamse tiener vastgezet voor rol in sadistisch netwerk

GENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.

12 uur geleden