Witte Huis suggereert dat Kremlin achter dood Prigozjin zit
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis heeft dinsdag gesuggereerd dat het Kremlin verantwoordelijk is voor de dood van Jevgeni Prigozjin. De baas van het huurlingenleger Wagner stierf vorige week volgens Rusland bij een vliegtuigcrash, twee maanden nadat hij met zijn huurlingen kortstondig in opstand waren gekomen tegen de Russische militaire top.
"We weten allemaal dat het Kremlin een lange geschiedenis heeft in het vermoorden van tegenstanders", verklaarde Witte Huis-woordvoerder Karine Jean-Pierre tijdens een persconferentie. President Joe Biden zei na berichtgeving over het overlijden dat hij "niet verrast" was en dat er weinig in Rusland gebeurt waar zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin niet achter zit.
Het Kremlin ontkent dat het opdracht heeft gegeven voor de moord op Prigozjin. Geruchten hierover werden door een woordvoerder als "leugens" afgedaan en hij omschreef de vliegtuigcrash als "tragisch". Poetin onderhield jarenlang goede banden met Prigozjin, die hij na de opstand een verrader noemde. Een dag na de crash condoleerde de president de familie van zijn voormalige vriend. Poetin omschreef Prigozjin als een getalenteerde zakenman die grote fouten had gemaakt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen het vliegdekschip USS Gerald R. Ford en de bijbehorende militaire schepen naar het Midden-Oosten, melden Amerikaanse media als CBS News en The New York Times (NYT). Die vloot lag voor de kust van Venezuela, maar wordt nu gebruikt om de druk op Iran op te voeren.
14 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Een 46-jarige vrouw die zwaar gewond raakte toen ze als gevolg van de harde wind werd getroffen door delen van een losgeraakt dak, is in een ziekenhuis in Barcelona aan haar verwondingen overleden. Ze is vooralsnog het enige omgekomen slachtoffer van het noodweer.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De juridisch directeur van Goldman Sachs, Kathryn Ruemmler, stapt op bij de Amerikaanse zakenbank na ophef over haar nauwe banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat liet topman David Solomon weten.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez zegt dat zij "absoluut" bereid is vrije en eerlijke verkiezingen te houden. Het moment daarvoor moet echter worden bepaald in een "politieke dialoog", zei ze in een interview met NBC News dat donderdag werd uitgezonden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro in januari al ruim 1 miljard dollar aan Venezolaanse olie verkocht. In de komende maanden moet daar nog eens circa 5 miljard dollar bijkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Energie Chris Wright in een interview met NBC News.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse publieke omroep gaat de komende jaren flink bezuinigen. De BBC maakte donderdag bekend de kosten over de komende drie jaar met ongeveer 10 procent te verlagen.
10 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar zegt onderdeel te zijn geworden van een lastercampagne in aanloop naar de verkiezingen in april. In een video op sociale media zegt hij dat personen met regeringsbanden voorbereidingen treffen om een sekstape van hem online te zetten. Magyar geldt als de belangrijkste tegenstander van Viktor Orbán en loopt in de meeste peilingen voorop.
11 uur geleden