Witte Huis suggereert dat Kremlin achter dood Prigozjin zit
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis heeft dinsdag gesuggereerd dat het Kremlin verantwoordelijk is voor de dood van Jevgeni Prigozjin. De baas van het huurlingenleger Wagner stierf vorige week volgens Rusland bij een vliegtuigcrash, twee maanden nadat hij met zijn huurlingen kortstondig in opstand waren gekomen tegen de Russische militaire top.
"We weten allemaal dat het Kremlin een lange geschiedenis heeft in het vermoorden van tegenstanders", verklaarde Witte Huis-woordvoerder Karine Jean-Pierre tijdens een persconferentie. President Joe Biden zei na berichtgeving over het overlijden dat hij "niet verrast" was en dat er weinig in Rusland gebeurt waar zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin niet achter zit.
Het Kremlin ontkent dat het opdracht heeft gegeven voor de moord op Prigozjin. Geruchten hierover werden door een woordvoerder als "leugens" afgedaan en hij omschreef de vliegtuigcrash als "tragisch". Poetin onderhield jarenlang goede banden met Prigozjin, die hij na de opstand een verrader noemde. Een dag na de crash condoleerde de president de familie van zijn voormalige vriend. Poetin omschreef Prigozjin als een getalenteerde zakenman die grote fouten had gemaakt.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft zaterdag twee Palestijnen gedood in het noorden van de bezette Westelijke Jordaanoever. Het leger beschuldigde de twee ervan Israëlische militairen te hebben aangevallen.
11 minuten geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - In Maagdenburg zijn de slachtoffers van de aanslag op de kerstmarkt van precies een jaar geleden herdacht. Op de herdenkingsbijeenkomst verzekerde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz de overlevenden en nabestaanden van de voortdurende steun van zijn regering.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat Washington zijn leidende rol behoudt in de vredesbesprekingen met Rusland. Hij reageert daarmee op opmerkingen van de Franse president Emmanuel Macron, die suggereerde dat Europa opnieuw directe gesprekken met Rusland moet aangaan als de pogingen van de VS mislukken.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - Minstens drie mensen zijn om het leven gekomen en veertig anderen zijn in het ziekenhuis opgenomen na een massale vergiftiging in een pension in Moskou. Dat meldt de Britse krant Daily Mail op basis van een verklaring van lokale autoriteiten.
4 uur geledenVAN HORN (ANP) - Een 33-jarige Duitse heeft zaterdag als eerste rolstoelgebruiker een reis richting de ruimte gemaakt. Michaela Benthaus, die in Nederland woont en werkt, vloog mee in een toeristische vlucht van Blue Origin naar de rand van de dampkring en terug.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben voorgesteld om in Florida gesprekken te voeren samen met Oekraïense en Russische vertegenwoordigers. Dat zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zaterdag tegen verslaggevers.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Verkiezingen in Oekraïne zijn alleen mogelijk wanneer de veiligheid van het stemproces is gewaarborgd, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Daarmee bedoelt hij dat verkiezingen nu niet kunnen worden gehouden in door Rusland bezette delen van het land.
8 uur geleden