Witte Huis suggereert dat Kremlin achter dood Prigozjin zit
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis heeft dinsdag gesuggereerd dat het Kremlin verantwoordelijk is voor de dood van Jevgeni Prigozjin. De baas van het huurlingenleger Wagner stierf vorige week volgens Rusland bij een vliegtuigcrash, twee maanden nadat hij met zijn huurlingen kortstondig in opstand waren gekomen tegen de Russische militaire top.
"We weten allemaal dat het Kremlin een lange geschiedenis heeft in het vermoorden van tegenstanders", verklaarde Witte Huis-woordvoerder Karine Jean-Pierre tijdens een persconferentie. President Joe Biden zei na berichtgeving over het overlijden dat hij "niet verrast" was en dat er weinig in Rusland gebeurt waar zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin niet achter zit.
Het Kremlin ontkent dat het opdracht heeft gegeven voor de moord op Prigozjin. Geruchten hierover werden door een woordvoerder als "leugens" afgedaan en hij omschreef de vliegtuigcrash als "tragisch". Poetin onderhield jarenlang goede banden met Prigozjin, die hij na de opstand een verrader noemde. Een dag na de crash condoleerde de president de familie van zijn voormalige vriend. Poetin omschreef Prigozjin als een getalenteerde zakenman die grote fouten had gemaakt.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.
8 uur geleden