Witte Huis: stopzetten overheidssteun niet voor alle programma's
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump om overheidsleningen en -subsidies stop te zetten, geldt niet voor alle steunprogramma's, verduidelijkt het Witte Huis. Eerder kwam een memo naar buiten over het bevriezen van alle overheidssteun, maar volgens perschef Karoline Leavitt is het niet de bedoeling dat individuen daarvan de dupe worden.
De nieuwe regering heeft een aantal regelingen gepauzeerd om te bekijken of die wel in lijn zijn met het beleid van Trump. Het gaat onder meer om duurzaamheidsprogramma's en subsidies voor non-gouvernementele organisaties. Maar onder meer het zorgverzekeringsprogramma Medicaid en SNAP, het programma dat mensen in de bijstand helpt bij het kopen van gezond voedsel, zouden zijn uitgezonderd.
Het plan van Trump zorgde voor veel commotie in de Verenigde Staten, maar de persvoorlichter spreekt van een "verantwoordelijke" maatregel. "Het is de taak van deze regering om ervoor te zorgen dat elke cent eerlijk wordt uitgegeven."
Een aantal Democratische staten is van plan naar de rechter te stappen om de plannen terug te draaien, zei Chuck Schumer dinsdag. De Democratische fractievoorzitter in de Senaat eist dat alle regelingen doorgaan.
Meer uit Buitenland
AMMAN (ANP/RTR/AFP) - Ook de Jordaanse koning Abdullah is uitgenodigd om deel te nemen aan de Raad van Vrede van de Amerikaanse president Donald Trump. De Verenigde Staten willen dat deze raad toezicht houdt op het toekomstige Palestijnse technocratische bestuur in de Gazastrook.
7 minuten geledenALEPPO (ANP/AFP) - Syrische staatsmedia zeggen dat de door Koerden geleide SDF twee belangrijke bruggen over de rivier de Eufraat heeft vernietigd, in de noordelijke regio Raqqa. Syrische regeringstroepen rukken sinds kort op in het noorden van het land en controleren nu gebieden die meer dan een decennium in Koerdische handen waren.
1 uur geledenMAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.
7 uur geledenWENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.
9 uur geledenTABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.
11 uur geleden