Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Witte Huis steunt grote militaire operatie in Rafah niet

Witte Huis steunt grote militaire operatie in Rafah niet

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse regering zou een grote militaire operatie in de stad Rafah in Gaza rampzalig vinden. Als Israël zo'n operatie opzet, zullen de Verenigde Staten die niet steunen, zegt Witte Huis-woordvoerder John Kirby.

Israël heeft de luchtaanvallen op Rafah opgevoerd en premier Benjamin Netanyahu heeft de krijgsmacht opdracht gegeven om zich voor te bereiden op een operatie. Onder meer de Verenigde Naties maken zich daar zorgen over, omdat in die stad veel vluchtelingen zitten. Ruim de helft van de inwoners van Gaza verblijft daar, na maandenlange aanvallen in de rest van het gebied.

Kirby wijst erop dat in Rafah één tot anderhalf miljoen mensen hun toevlucht hebben gezocht. Een militaire operatie in dat gebied "zonder oog voor hun veiligheid zou een ramp zijn en zullen we niet steunen", aldus Kirby. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken zou de zorgen van de VS over een dergelijke operatie ook al kenbaar hebben gemaakt.

Meer uit Buitenland

EU en India komen ook defensie- en veiligheidspact overeen

NEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.

5 minuten geleden
Aardverschuiving West-Java kost aan 23 militairen het leven

BANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.

1 uur geleden
Dodental door winterstorm VS loopt verder op

NEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.

2 uur geleden
Bessent: Canadese premier krabbelt terug na uitspraken in Davos

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney heeft in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump afstand genomen van kritische uitspraken die hij vorige week deed tijdens het World Economic Forum in Davos. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent maandag.

2 uur geleden
Frans parlement neemt verbod sociale media voor kinderen aan

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.

6 uur geleden
Trump verhoogt importheffingen Zuid-Korea naar 25 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.

6 uur geleden
Bol loopt eerste 800 meter op indoorwedstrijd in Metz

METZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.

6 uur geleden