Witte Huis steunt grote militaire operatie in Rafah niet
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse regering zou een grote militaire operatie in de stad Rafah in Gaza rampzalig vinden. Als Israël zo'n operatie opzet, zullen de Verenigde Staten die niet steunen, zegt Witte Huis-woordvoerder John Kirby.
Israël heeft de luchtaanvallen op Rafah opgevoerd en premier Benjamin Netanyahu heeft de krijgsmacht opdracht gegeven om zich voor te bereiden op een operatie. Onder meer de Verenigde Naties maken zich daar zorgen over, omdat in die stad veel vluchtelingen zitten. Ruim de helft van de inwoners van Gaza verblijft daar, na maandenlange aanvallen in de rest van het gebied.
Kirby wijst erop dat in Rafah één tot anderhalf miljoen mensen hun toevlucht hebben gezocht. Een militaire operatie in dat gebied "zonder oog voor hun veiligheid zou een ramp zijn en zullen we niet steunen", aldus Kirby. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken zou de zorgen van de VS over een dergelijke operatie ook al kenbaar hebben gemaakt.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Bijna 6000 gebouwen in Kyiv zitten zonder verwarming na een nieuwe nachtelijke Russische aanval, verklaart burgemeester Vitali Klitsjko. In de Oekraïense hoofdstad is zaterdagochtend een temperatuur van -12 graden gemeten.
52 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere plekken in de Oekraïense hoofdstad Kyiv aangevallen met drones. De luchtafweer van de stad is ingeschakeld, melden Oekraïense autoriteiten. Burgemeester Vitali Klitsjko stelt op Telegram dat twee districten aan weerszijden van de rivier de Dnipro zijn geraakt. Volgens hem is er sprake van een grootschalige aanval, waarbij zeker één persoon om het leven is gekomen en vier mensen gewond zijn geraakt.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran zal elke aanval van de Verenigde Staten beschouwen als een totale oorlog tegen het land. Dat heeft een hoge Iraanse functionaris die anoniem wil blijven vrijdag tegen persbureau Reuters gezegd. Hij deed de uitspraak vooruitlopend op de komst van Amerikaanse vliegdekschepen en ander militair materieel naar het Midden-Oosten in de komende dagen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft kritiek op uitspraken van president Donald Trump over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan van de hand gewezen. Trump zei rond zijn bezoek aan het World Economic Forum in Davos dat militairen van NAVO-bondgenoten in Afghanistan de frontlinie zouden hebben gemeden.
7 uur geledenSACRAMENTO (ANP/RTR) - Californië sluit zich aan bij een internationaal netwerk van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) dat wordt ingezet bij uitbraken van infectieziekten. Het is de eerste Amerikaanse staat die dat doet, nadat de Verenigde Staten zich donderdag officieel terugtrokken uit de VN-organisatie WHO.
8 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen doen in Minneapolis mee aan een protest tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE, melden lokale media als The Minnesota Reporter en Bring Me The News. Ze lopen ondanks extreme kou mee in een mars door de stad.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt om een maritieme blokkade in te stellen bij Cuba, zoals eerder gebeurde bij Venezuela. Dat melden drie ingewijden aan Politico. Volgens hen zou die blokkade bedoeld zijn om een regimewissel op het eiland te bereiken.
11 uur geleden