Witte Huis steunt grote militaire operatie in Rafah niet
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse regering zou een grote militaire operatie in de stad Rafah in Gaza rampzalig vinden. Als Israël zo'n operatie opzet, zullen de Verenigde Staten die niet steunen, zegt Witte Huis-woordvoerder John Kirby.
Israël heeft de luchtaanvallen op Rafah opgevoerd en premier Benjamin Netanyahu heeft de krijgsmacht opdracht gegeven om zich voor te bereiden op een operatie. Onder meer de Verenigde Naties maken zich daar zorgen over, omdat in die stad veel vluchtelingen zitten. Ruim de helft van de inwoners van Gaza verblijft daar, na maandenlange aanvallen in de rest van het gebied.
Kirby wijst erop dat in Rafah één tot anderhalf miljoen mensen hun toevlucht hebben gezocht. Een militaire operatie in dat gebied "zonder oog voor hun veiligheid zou een ramp zijn en zullen we niet steunen", aldus Kirby. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken zou de zorgen van de VS over een dergelijke operatie ook al kenbaar hebben gemaakt.
Meer uit Buitenland
CHISINAU (ANP) - Nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne hebben de belangrijkste hoogspanningslijn tussen Moldavië en Europa verbroken. Dat schrijft de Moldavische president Maia Sandu op X.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.
6 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.
6 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.
9 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
13 uur geleden