Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Witte Huis sluit bestraffing Saudische kroonprins 'ooit' niet uit

Witte Huis sluit bestraffing Saudische kroonprins 'ooit' niet uit

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis sluit niet uit dat de VS de Saudische kroonprins Mohammed bin Salman ooit zullen straffen voor de moord op de Saudische journalist Jamal Khashoggi. Volgens een woordvoerder kan het zijn dat de Amerikaanse regering de machtigste man van Saudi-Arabië voor zijn rol bij de moord alsnog sancties oplegt, mocht dat noodzakelijk blijken.

"Natuurlijk behouden we ons het recht voor om elke actie te ondernemen" op een door het Witte Huis gekozen tijdstip en wijze, aldus de woordvoerder. Om er meteen aan toe te voegen dat "historisch gezien" de Verenigde Staten "doorgaans" geen sancties hebben opgelegd aan leiders van landen waar ze diplomatieke betrekkingen mee hebben.

Washington maakte eind vorige week een rapport openbaar waarin staat dat kroonprins Mohammed bin Salman de uitschakeling van de kritische journalist steunde. Hij gaf toestemming Khashoggi gevangen te nemen of te doden. De journalist verdween in het Saudische consulaat in Istanbul, waar hij naartoe was gelokt. Algemeen wordt aangenomen dat een speciaal team hem daar heeft vermoord en in stukken heeft gehakt.

Meteen na publicatie van het rapport van de geheime dienst zei Washington de kroonprins niet te straffen, maar wel tientallen andere betrokkenen. Saudi-Arabië is de belangrijkste Arabische bondgenoot van de VS. De Amerikaanse president Biden wil deze nauwe, maar schimmige relatie transparanter maken.

Meer uit Buitenland

Tientallen doden gemeld bij Israëlische aanvallen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - In Gaza zijn donderdag tientallen Palestijnen om het leven gekomen door Israëlische aanvallen, zeggen de Gazaanse autoriteiten. Meer dan twintig doden vielen volgens de burgerbescherming bij voedseldistributiepunten in het zuiden en in het midden van Gaza en ruim vijftig mensen werden gedood door verschillende luchtaanvallen.

4 minuten geleden
Bijna heel Iran al 24 uur zonder internet

TEHERAN (ANP) - Vrijwel heel Iran heeft al een etmaal geen internet, meldt de onafhankelijke internetwaakhond Netblocks. Het gaat volgens Netblocks om de ernstigste verstoring van het internet sinds 2019, toen de verbinding voor veel Iraniërs uitviel tijdens hevige protesten tegen de Iraanse regering.

21 minuten geleden
Oxfam ziet internationale steun voor belasting op fossiel

BONN (ANP) - Een belangrijk deel van de mensen wereldwijd vindt dat olie- en gasbedrijven forse belastingen moeten betalen voor de klimaatschade die hun uitstoot veroorzaakt. Dat komt naar voren uit een internationale enquête, uitgevoerd in dertien landen waaronder Duitsland, de Verenigde Staten, India, Brazilië en het Verenigd Koninkrijk. In totaal gaat het om 81 procent van de ondervraagden.

1 uur geleden
Iran arresteert 24 mensen die voor Israël zouden spioneren

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse politie heeft 24 mensen opgepakt omdat ze als spion voor Israël zouden werken. Ook worden ze ervan beschuldigd de publieke opinie te beïnvloeden en het imago van Iran te "bezoedelen en vernietigen".

1 uur geleden
Rusland en Oekraïne ruilen opnieuw krijgsgevangenen uit

KYIV (ANP/AFP) - Rusland en Oekraïne hebben opnieuw krijgsgevangenen uitgewisseld. Beide zijden maken melding van de gevangenenruil, maar hoeveel personen het precies betreft, is niet bekend.

2 uur geleden
Europarlement stemt in met wet verplicht chippen honden en katten

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met nieuwe welzijnsregels voor honden en katten, waaronder de verplichting tot chippen. Ook dieren die van buiten de EU komen, moeten een chip hebben. Daarnaast komt er een verbod op de verkoop van honden en katten in dierenwinkels en strengere regels voor wurghalsbanden en halsbanden met spijkers.

3 uur geleden
Defensieminister Israël: Khamenei kan niet langer blijven bestaan

HOLON (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz vindt dat ayatollah Ali Khamenei dood moet. Bij een bezoek aan een raketinslag in Holon nabij Tel Aviv zei hij dat de Iraanse leider "niet langer kan blijven bestaan".

3 uur geleden