Witte Huis: Russen haalden mogelijk vliegtuig Azerbeidzjan neer
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben aanwijzingen die suggereren dat het Azerbaijan Airlines-vliegtuig dat deze week in Kazachstan is neergestort, door Russische luchtverdedigingssystemen is neergehaald. Dat meldt het Witte Huis, met de toevoeging dat Washington heeft aangeboden te helpen met het onderzoek naar de crash.
"Er is momenteel een onderzoek gaande waarbij Kazachstan en Azerbeidzjan betrokken zijn", zei Witte Huis-woordvoerder John Kirby. "We hebben onze hulp aangeboden bij dat onderzoek, mochten ze dat nodig hebben.
Kirby gaf geen details over de aanwijzingen die erop zouden duiden dat Rusland het vliegtuig heeft neergehaald.
Meer uit Buitenland
MAAGDENBURG (ANP/AFP) - Een man die in 2024 inreed op een drukke kerstmarkt in Maagdenburg, heeft in Duitsland een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. Er vielen destijds zes doden en honderden gewonden.
7 minuten geledenMADRID/LISSABON (ANP/AFP) - Bij de hevige aardbevingen woensdag zijn ook twee Spanjaarden om het leven gekomen, volgens het Spaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Van tachtig Spanjaarden in het land is niet bekend waar ze zijn.
1 uur geledenSEOUL (ANP) - Zuid-Korea zal zijn dronecapaciteiten uitbreiden om Noord-Korea het hoofd te bieden, onder meer door 500.000 dronestrijders op te leiden. Dat maakte het ministerie van Defensie vrijdag bekend.
5 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 1155, waaronder 304 sterfgevallen. Dat blijkt uit gegevens van de Congolese regering.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Koning Charles zal na de renovatie van Buckingham Palace volgend jaar niet in het paleis gaan wonen. Dat heeft het Britse koningshuis donderdag bekendgemaakt.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De omstreden Amerikaanse detentiefaciliteit die bekendstaat als Alligator Alcatraz is gesloten, melden de autoriteiten. Er zaten geen gevangenen meer en het centrum was niet langer nodig als noodfaciliteit, aldus de gouverneur van Florida, Ron DeSantis.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben Venezuela 150 miljoen dollar toegezegd nadat het land werd getroffen door twee zware aardbevingen. Zo'n 50 miljoen dollar moet naar organisaties gaan die al actief zijn in het land, en 100 miljoen naar een humanitair VN-fonds.
11 uur geleden