Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Witte Huis: regering Trump had geen distributieplan voor vaccins

Witte Huis: regering Trump had geen distributieplan voor vaccins

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van president Donald Trump had geen plan liggen voor de distributie van coronavaccins ondanks de dodelijke gevolgen van het virus in de Verenigde Staten tijdens de laatste maanden, zei Ron Klain, de stafchef van de woensdag aangetreden president Joe Biden.

"Het proces om vaccins te verdelen, vooral buiten verzorgingstehuizen en ziekenhuizen, bestond niet echt toen wij in het Witte Huis kwamen", zei Klain zondag op nieuwszender NBC.

Trump heeft de gevaren van het virus bewust gebagatelliseerd en weigerde bijvoorbeeld mondkapjes te adviseren. Biden ontvouwde afgelopen week zijn plannen om de pandemie onder controle te krijgen. Vaccindistributie is daar onderdeel van. De bedoeling is om met staten en lokale overheden vaccinatiecentra op te zetten in conferentiehallen, stadions en sportzalen. De federale overheid gaat duizenden medewerkers inzetten van onder meer het leger en apotheken om het aantal vaccinaties op te krikken.

Cijfers

De VS registreerden tot dusver al 25 miljoen besmettingen, wat inhoudt dat ongeveer 8 procent van de bevolking is geïnfecteerd. Het dodental door Covid-19 ligt boven de 417.000. Biden heeft gewaarschuwd dat het virus wel 600.000 Amerikaanse levens kan hebben geëist voordat een groot deel van de bevolking na vaccinatie immuniteit heeft opgebouwd.

Ruim zes op de honderd Amerikanen hebben inmiddels een prik gehad. De doelstelling van Trumps regering om tegen eind vorig jaar 20 miljoen mensen te hebben ingeënt is bij lange na niet gehaald.

Meer uit Buitenland

Leiders Congo en Rwanda ondertekenen vredesakkoord

WASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.

6 uur geleden
Europese leiders wantrouwen Oekraïne-vredesgezant VS diep

DEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.

8 uur geleden
Rusland blokkeert nu ook Snapchat om terrorisme

MOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.

8 uur geleden
Britse sancties na rapport over vergiftigingen uit 2018

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.

13 uur geleden
Ex-buitenlandchef EU treedt af als rector om fraudeonderzoek

BRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.

13 uur geleden
Irak noemt vroegtijdige publicatie terrorismelijst een 'fout'

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.

13 uur geleden
Ingelast gesprek Merz met EU-chef en premier België

BERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.

14 uur geleden