Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Witte Huis: raket Noord-Korea geen bedreiging voor grondgebied VS

Witte Huis: raket Noord-Korea geen bedreiging voor grondgebied VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Witte Huis ziet de vrijdag door Noord-Korea gelanceerde langeafstandsraket die mogelijk de VS had kunnen bereiken, niet als een bedreiging voor het Amerikaanse vasteland. Veiligheidswoordvoerder John Kirby van het Witte Huis noemde de lancering van de intercontinentale ballistische raket wel zorgwekkend.

Het projectiel zou over de Stille Oceaan zelfs New York en Washington kunnen bereiken. De raket kwam in zee terecht in Japans economische zone. Volgens Seoul bereikte de raket - met een verondersteld bereik van 15.000 kilometer - een hoogte van 6100 kilometer en legde deze circa 1000 kilometer af.

Japan, Zuid-Korea en de VS hebben de lancering sterk veroordeeld. "Zelfs als de lancering mislukt of slechts gedeeltelijk succesvol is, leren ze nog steeds. Dat is destabiliserend, niet alleen voor het schiereiland, maar voor de hele regio", aldus veiligheidsadviseur Kirby.

Washington wil dat de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties de zaak met spoed bespreekt en kondigde aan Noord-Korea’s bondgenoot China te gaan vragen de lancering in het openbaar te veroordelen en Pyongyang te beteugelen. De Chinese president Xi Jinping had maandag op Bali een lang gesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Joe Biden. Die zei ervan overtuigd te zijn dat Beijing niet wil dat Noord-Korea de spanningen in de regio blijft verhogen.

Het communistische regime heeft de laatste twee maanden meer dan vijftig raketten afgevuurd, een recordaantal. Het ging veelal om raketten met een korter bereik dan die van vrijdag.

Meer uit Buitenland

Groenlandse premier: belangrijkste Deense verkiezingen ooit

NUUK (ANP/AFP) - De Deense parlementsverkiezingen die deze dinsdag worden gehouden, zijn volgens de minister-president van Groenland essentieel. "Ik denk dat dit de belangrijkste Deense parlementsverkiezingen in Groenland ooit zijn", aldus Jens-Frederik Nielsen. De verkiezingen zijn niet alleen in Denemarken zelf, maar ook op de Faeröer en in Groenland. Die krijgen ieder twee zetels.

1 uur geleden
Terrorismeonderzoek naar Antwerpse minderjarigen om autobrand

ANTWERPEN (ANP) - De twee minderjarigen die werden opgepakt in verband met een autobrand vlakbij de Joodse wijk in Antwerpen, worden voorgeleid op verdenking van "deelname aan de activiteiten van een terroristische groepering" en brandstichting. Dat meldt het parket in een persverklaring.

1 uur geleden
VN-rapport: honderden trekvissoorten moeten worden beschermd

CAMPO GRANDE (ANP) - Honderden migrerende zoetwatervissoorten hebben dringend internationale bescherming nodig. Dat staat in een VN-rapport dat dinsdag in Brazilië wordt gepresenteerd. Volgens het rapport is de populatie trekkende zoetwatervissen sinds 1970 met zo'n 81 procent afgenomen, wat dit type vis een van de meest bedreigde diersoorten ter wereld maakt.

3 uur geleden
Bron: Franse justitie onderzoekt voormalige Frontex-directeur

PARIJS (ANP/AFP) - Justitie in Frankrijk heeft een onderzoek ingesteld naar de voormalige directeur van het Europese grensagentschap Frontex, meldt een bron bij de rechtspraak aan persbureau AFP. De mensenrechtenorganisatie Ligue des droits de l'homme (LDH) had daarom gevraagd. De organisatie beschuldigt de Fransman Fabrice Leggeri van misdaden tegen de menselijkheid en marteling door de manier waarop migranten werden geweerd op zee.

4 uur geleden
Teheran arresteert 466 mensen om zaaien van onrust

TEHERAN (ANP/RTR) - In Iran zijn meer dan vierhonderd arrestaties verricht voor het ondermijnen van de nationale veiligheid, melden Iraanse staatsmedia. Het zou gaan om de grootste actie sinds het uitbreken van de oorlog met de VS en Israël. De 466 arrestanten zouden illegale uitingen hebben gedaan op internet, met als doel het veroorzaken van instabiliteit in het land.

5 uur geleden
Moldavië: belangrijkste hoogspanningslijn met Europa verbroken

CHISINAU (ANP) - Nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne hebben de belangrijkste hoogspanningslijn tussen Moldavië en Europa verbroken. Dat schrijft de Moldavische president Maia Sandu op X.

6 uur geleden
Pentagon zet journalisten gebouw uit na uitspraak rechter

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.

11 uur geleden