Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Witte Huis: raket Noord-Korea geen bedreiging voor grondgebied VS

Witte Huis: raket Noord-Korea geen bedreiging voor grondgebied VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Witte Huis ziet de vrijdag door Noord-Korea gelanceerde langeafstandsraket die mogelijk de VS had kunnen bereiken, niet als een bedreiging voor het Amerikaanse vasteland. Veiligheidswoordvoerder John Kirby van het Witte Huis noemde de lancering van de intercontinentale ballistische raket wel zorgwekkend.

Het projectiel zou over de Stille Oceaan zelfs New York en Washington kunnen bereiken. De raket kwam in zee terecht in Japans economische zone. Volgens Seoul bereikte de raket - met een verondersteld bereik van 15.000 kilometer - een hoogte van 6100 kilometer en legde deze circa 1000 kilometer af.

Japan, Zuid-Korea en de VS hebben de lancering sterk veroordeeld. "Zelfs als de lancering mislukt of slechts gedeeltelijk succesvol is, leren ze nog steeds. Dat is destabiliserend, niet alleen voor het schiereiland, maar voor de hele regio", aldus veiligheidsadviseur Kirby.

Washington wil dat de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties de zaak met spoed bespreekt en kondigde aan Noord-Korea’s bondgenoot China te gaan vragen de lancering in het openbaar te veroordelen en Pyongyang te beteugelen. De Chinese president Xi Jinping had maandag op Bali een lang gesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Joe Biden. Die zei ervan overtuigd te zijn dat Beijing niet wil dat Noord-Korea de spanningen in de regio blijft verhogen.

Het communistische regime heeft de laatste twee maanden meer dan vijftig raketten afgevuurd, een recordaantal. Het ging veelal om raketten met een korter bereik dan die van vrijdag.

Meer uit Buitenland

Trump geeft Iran tot dinsdagavond om Straat van Hormuz te openen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.

2 uur geleden
Trump: mogelijk maandag deal met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.

5 uur geleden
Trump: gered bemanningslid ernstig gewond

WASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.

6 uur geleden
Ophef in Verenigd Koninkrijk over festivaloptredens Ye

LONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.

7 uur geleden
Pro-Russische leider meldt dode na zinken schip in Zee van Azov

MOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.

8 uur geleden
Paus roept wereldleiders in paasboodschap op voor vrede te kiezen

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.

9 uur geleden
China bevestigt executie Fransman om drugssmokkel

PARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.

10 uur geleden