Witte Huis: president Biden wordt niet behandeld voor Parkinson
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden wordt niet behandeld voor de ziekte van Parkinson, verzekert het Witte Huis. Media hadden gemeld dat een specialist in deze ziekte het Witte Huis acht keer had bezocht.
De bezorgdheid dat de president zou lijden aan een geheim gehouden aandoening is toegenomen sinds zijn zwakke optreden in het debat met de Republikein Donald Trump op 27 juni.
Volgens de New York Times blijkt uit bezoekerslogboeken van het Witte Huis dat arts Kevin Cannard, een neuroloog die gespecialiseerd is in bewegingsstoornissen en onlangs een artikel heeft gepubliceerd over Parkinson, het Witte Huis acht keer heeft bezocht. Dat was van afgelopen zomer tot dit voorjaar.
Tijdens een verhitte briefing weigerde de woordvoerster van het Witte Huis het bezoek van Cannard te bevestigen. Ze zei "uit veiligheidsredenen" de privacy van alle betrokkenen te willen respecteren. Ze vertelde wel dat Biden drie keer een neuroloog had gezien in verband met zijn jaarlijkse fysieke onderzoeken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse marineschip HMS Dragon heeft Portsmouth verlaten en is onderweg naar de Middellandse Zee om de "Britse verdediging in de regio te versterken". Daar vond begin deze maand een droneaanval plaats op een Britse basis op Cyprus. Naderhand verweet de oppositie in het Verenigd Koninkrijk de regering daar te traag op te reageren en daarmee de internationale reputatie van het land te grabbel te gooien.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De regering-Trump komt terug op haar eerdere aanbeveling om mensen met autisme te behandelen met leucovorin. Er is te beperkt bewijs dat het middel kan werken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste twee dagen van de Amerikaanse bombardementen en aanvallen op Iran hebben de staatskas 5,6 miljard dollar (ruim 4,8 miljard euro) gekost. Die informatie heeft het Witte Huis met het Congres gedeeld, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters.
2 uur geledenTORONTO (ANP/RTR) - Canada verhoogt de beveiliging van Amerikaanse en Israëlische ambassades en consulaten in het land in reactie op een beschieting van het Amerikaanse consulaat in Toronto.
3 uur geleden