Witte Huis: premier Japan gaat Trump voor Nobelprijs nomineren
TOKIO (ANP) - De Japanse premier Sanae Takaichi gaat de Amerikaanse president Donald Trump nomineren voor de Nobelprijs voor de Vrede. Dat heeft Witte Huis-persvoorlichter Karoline Leavitt laten weten aan verslaggevers.
Takaichi had dinsdagochtend een ontmoeting met Trump in Tokio, waar ze economische zaken en veiligheidskwesties bespraken. Ze prees Trumps inzet voor een staakt-het-vuren tussen Thailand en Cambodja en het bestand in Gaza, dat ze een "historische prestatie" noemde. "In zo'n korte tijd is de wereld vreedzamer geworden", zei Takaichi via een tolk tegen journalisten.
Eerder gaven regeringsleiders uit onder meer Israël, Cambodja en Pakistan al aan Trump te willen nomineren voor de Nobelprijs voor de Vrede of een dergelijke nominatie te steunen. De Amerikaanse president maakt er geen geheim van de prestigieuze prijs te ambiëren. Het Witte Huis reageerde eerder deze maand kritisch toen bekend werd dat dit jaar de prijs niet aan Trump, maar aan de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado was toegekend.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP) - De man die terechtstaat voor de moord op de voormalige Japanse premier Shinzo Abe, heeft dinsdag schuld bekend. De 45-jarige was aangeklaagd voor moord en het overtreden van de wapenwetgeving. "Alles is waar", zei hij in de rechtbank.
21 minuten geledenKINGSTON (ANP/DPA) - Orkaan Melissa blijft in kracht toenemen op weg naar Jamaica. Maandagavond waren de windsnelheden opgelopen tot 280 kilometer per uur. Melissa komt naar verwachting dinsdagochtend vroeg (lokale tijd) aan land in het zuidwesten van het Caribische eiland.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolas Maduro heeft maandag aangekondigd dat hij energieafspraken met Trinidad en Tobago heeft opgeschort. De eilandstaat voor de kust van Venezuela verwelkomde dit weekend een Amerikaans oorlogsschip.
5 uur geledenMOROCHATA (ANP) - Bij een busongeluk in Bolivia zijn zeker 16 mensen omgekomen en 32 personen gewond geraakt. De bus raakte van de weg en stortte 300 meter naar beneden.
5 uur geledenBRASILIA (ANP) - Advocaten van Jair Bolsonaro hebben maandag beroep aangetekend tegen de veroordeling van de voormalige Braziliaanse president tot 27 jaar gevangenisstraf. Bolsonaro kreeg die straf voor het beramen van een staatsgreep om aan de macht te blijven ondanks zijn verkiezingsnederlaag in 2022.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft versterkingen gestuurd naar de belangrijke stad Pokrovsk, aldus de Oekraïense krijgsmacht. Rusland probeert de stad al maanden in te nemen en volgens Oekraïne is een aantal Russische militairen erin geslaagd de stad binnen te dringen.
16 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/AFP/DPA) - Het oudste staatshoofd ter wereld, de 92-jarige Paul Biya, heeft volgens de officiële uitslagen opnieuw de presidentsverkiezingen in Kameroen gewonnen. Biya kreeg volgens de officiële uitslag bijna 54 procent van de stemmen. Zijn politieke rivaal Issa Tchiroma Bakary claimt de overwinning ook en heeft opgeroepen tot protesten.
16 uur geleden