Witte Huis pareert kritiek van Amazon-oprichter Bezos op Biden
WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft opvallend uitgehaald naar Amazon-oprichter Jeff Bezos, nadat die op Twitter openlijk kritiek had geleverd op het fiscale en economische beleid van de regering van president Joe Biden. "Er is niet veel fantasie nodig om te bedenken waarom een van de rijkste mannen op aarde tegen economische verbeteringen voor de middenklasse is", zei regeringswoordvoerder Andrew Bates.
Miljardair Bezos beschuldigde de Amerikaanse president zaterdag van misleiding. Biden had op Twitter een link gelegd tussen de hoge inflatie en de relatief lage belastingen die de rijkste bedrijven betalen. Bezos reageerde met de opmerking dat de tweet van Biden moest worden gecontroleerd op desinformatie. "Het verhogen van de vennootschapsbelasting is prima bespreekbaar", schreef hij. "Het temmen van inflatie is cruciaal om te bespreken. Ze samenvoegen is gewoon misleiding."
Volgens de regeringswoordvoerder is het ook niet verrassend dat de kritiek van Bezos kwam nadat Biden een ontmoeting had gehad met vakbonden, waaronder werknemers van Amazon. Bates refereerde daarmee aan de recente ontmoeting van Biden met Christian Smalls, de voorzitter van de vakbond voor Amazon-werknemers. "Jij betekent problemen", had Biden tegen de voorzitter gezegd. "Ik mag jou wel, je bent mijn soort problemen."
Meer uit Financieel
ALKMAAR (ANP) - Huurders in een wooncomplex in Alkmaar moeten meewerken aan het aansluiten van hun woningen op het warmtenet. Dat heeft een rechter in Noord-Holland bepaald. Als ze niet meewerken, wordt een dwangsom van 500 euro per dag opgelegd.
5 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Europa heeft over drie weken een structureel tekort aan kerosine als de Straat van Hormuz gesloten blijft. Dat stelt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. Een tekort aan vliegtuigbrandstof zal tot grote verstoringen leiden op luchthavens in Europa, waarschuwt de organisatie.
10 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag aan het begin van de handelsdag niet ver van hun plek gekomen. De aandacht op de financiële markten blijft gericht op het broze bestand dat de Verenigde Staten en Israël hadden afgesproken met Iran. Dit weekend beginnen naar verwachting vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran.
16 minuten geledenDUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bouwmarkten zien de verkoop van jerrycans verder toenemen, blijkt uit een rondgang van het ANP. Doordat de brandstofprijzen in de buurlanden nog altijd lager zijn, loont het om meer benzine mee te nemen uit het buitenland. De ANWB raadt Nederlanders af om dit te doen.
4 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Piloten van luchtvaartmaatschappijen die zich zorgen maken over de veiligheid bij het vliegen in het Midden-Oosten vrezen negatieve gevolgen als ze weigeren vluchten uit te voeren. Dit hebben piloten volgens IFALPA, een wereldwijde pilotenvakbond, aangegeven. De zorgen gaan bijvoorbeeld over ontslag of minder salaris.
5 uur geleden