Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Witte Huis overweegt omkopen van buitenlanders legaal te maken

Witte Huis overweegt omkopen van buitenlanders legaal te maken

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering overweegt het legaal te maken voor bedrijven uit de Verenigde Staten om buitenlandse ambtenaren om te kopen. Dat heeft economisch adviseur van het Witte Huis Larry Kudlow bevestigd.

"Ik wil niets definitiefs zeggen over het beleid, maar we kijken ernaar", stelde de vertrouweling van president Donald Trump in antwoord op een vraag van een verslaggever over de zogeheten Foreign Corrupt Practices Act uit 1977.

Dat Kudlow hierover aan de tand gevoeld werd, komt door een nieuw boek van twee journalisten van The Washington Post. Daarin staat dat Trump heeft geklaagd over de genoemde wet en er eerder al op heeft aangedrongen het verbod te schrappen. "Het is gewoon zo oneerlijk dat Amerikaanse bedrijven geen steekpenningen mogen betalen om zaken in het buitenland te doen", zo wordt Trump in het boek geciteerd. "Dat gaan we veranderen."

De bewuste wet is bedoeld om te voorkomen dat particulieren en bedrijven in de VS geld betalen of geschenken aanbieden aan buitenlandse ambtenaren als een manier om buitenlandse klandizie binnen te halen. Critici van de wet klagen evenwel dat de regels Amerikaanse bedrijven op achterstand zetten in andere landen, waar steekpenningen soms gebruikelijk zijn.

Meer uit Buitenland

Minister Rubio: VS willen nieuw hoofdstuk in relatie met Cuba

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.

16 minuten geleden
Israëlische minister deelt beelden geboeide flotilla-activisten

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schrijft de rechtse hardliner.

22 minuten geleden
Italië noemt optreden tegen Global Sumud Flotilla onaanvaardbaar

ROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.

57 minuten geleden
Van corruptie verdachte Poolse oud-minister vlucht naar VS

WARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.

1 uur geleden
Parlement Israël zet eerste stap naar vervroegde verkiezingen

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.

1 uur geleden
Eerste door VS uitgewezen personen aangekomen in Sierra Leone

FREETOWN (ANP/AFP) - Een eerste vliegtuig met door de VS uitgewezen personen is in het West-Afrikaanse Sierra Leone geland. Volgens de autoriteiten van het land waren er 25 mensen uit West-Afrikaanse landen aan boord.

1 uur geleden
Hof Filipijnen houdt uitvoering ICC-arrestatiebevel niet tegen

MANILLA (ANP/RTR) - Het Filipijnse hooggerechtshof stemt niet in met een verzoek van senator Ronald Dela Rosa over het arrestatiebevel dat het Internationaal Strafhof (ICC) tegen hem heeft uitgevaardigd. Hij hoopte dat het hof zijn arrestatie en overdracht aan het ICC in Den Haag tijdelijk zou tegenhouden.

2 uur geleden