Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Witte Huis opent persmomenten ook voor influencers en podcasters

Witte Huis opent persmomenten ook voor influencers en podcasters

WASHINGTON (ANP/DPA) - De staf van de Amerikaanse president Donald Trump herziet de toegang voor media in het Witte Huis en staat voortaan ook influencers, bloggers, podcasters en onafhankelijke journalisten toe bij persconferenties. Dat zei Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt dinsdag (lokale tijd).

Het Witte Huis maakt bewust minder ruimte voor traditionele media bij persconferenties ten gunste van "nieuwe mediastemmen", zoals socialmedia-influencers, bloggers, podcasters en onafhankelijke verslaggevers, aldus Leavitt. Ze legde uit dat traditionele media, die zij "legacy media" noemde, niet langer de invloed hebben die ze ooit hadden. Amerikanen krijgen hun nieuws nu via "nieuwe media". Leavitt sprak van een "revolutionaire mediabenadering" door Trumps Witte Huis.

De voorlichter gaf een voorproefje van de nieuwe koers door een verslaggever van de rechtse website Breitbart in de zaal te verwelkomen en hem een ​​van de eerste vragen te laten stellen.

Als president is Trump veel toegankelijker voor journalisten dan zijn opvolger en voorganger, Joe Biden. Hij houdt frequente, lange persconferenties en beantwoordt vragen bij elke gelegenheid. Dat deed Trump ook tijdens zijn eerste ambtstermijn (2017-2021).

Tijdens openbare evenementen heeft Trump vaak uitgehaald naar journalisten, bijvoorbeeld door ze "vijanden van het volk" te noemen of te beschuldigen van het verspreiden van valse informatie. Hij heeft ook opgeroepen tot het intrekken van uitzendvergunningen voor media die hij niet mag.

Meer uit Buitenland

Trump denkt dat koning Charles zou hebben geholpen met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat als het aan koning Charles had gelegen, Groot-Brittannië "waarschijnlijk zou hebben geholpen" bij het Amerikaanse militaire offensief tegen Iran. Die uitspraak deed Trump woensdag, een dag na de ontvangst van de Britse koning in het Witte Huis.

41 minuten geleden
Schepen van Gaza-Flotilla benaderd door 'Israëlische speedboten'

ATHENE (ANP) - Meerdere schepen van de Global Sumud Flotilla zijn benaderd door "militaire speedboten die zich identificeerden als 'Israël'", laat de organisatie aan onder meer het ANP weten. De boten zouden lasers en semi-automatische wapens op de activisten hebben gericht en hen hebben bevolen naar de voorkant van de boten te gaan en op hun handen en knieën te zitten.

1 uur geleden
Washington Post: vliegdekschip VS verlaat Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse vliegdekschip de USS Gerald R. Ford verlaat het Midden-Oosten en vaart de komende dagen naar Virginia, meldden Amerikaanse functionarissen aan de Washington Post. Het schip bevindt zich al tien maanden op zee en moet dringend gerepareerd worden.

2 uur geleden
Pro-Iraanse beweging eist steekincident Londen op

LONDEN (ANP/RTR) - De pro-Iraanse beweging Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft het steekincident in Londen opgeëist waarbij twee mensen gewond raakten. Dat schrijft de groepering op sociale media. De politie zei eerder dergelijke onlinebeweringen te onderzoeken.

2 uur geleden
Kritiek op minister Hegseth om kosten oorlog VS met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse parlementsleden hebben kritische vragen gesteld aan defensieminister Pete Hegseth over de oorlog met Iran. De hoorzitting in het Huis van Afgevaardigden was bedoeld om het budgetvoorstel van het ministerie van Defensie te bespreken. In plaats daarvan gaat het grotendeels over de kosten van de VS in de oorlog met Iran.

3 uur geleden
Poetin stelt eendaagse wapenstilstand met Oekraïne voor op 9 mei

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een eendaagse wapenstilstand voorgesteld met Oekraïne. Dat heeft hij volgens het Kremlin gezegd in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Het staakt-het-vuren zou moeten gelden op 9 mei, de Russische Dag van de Overwinning. Trump zou positief hebben gereageerd op het voorstel.

3 uur geleden
Voormalig FBI-directeur Comey meldt zich bij rechter in Virginia

ALEXANDRIA (ANP/RTR) - Voormalig FBI-directeur James Comey heeft zich gemeld bij een federale rechtbank in Virginia. Woensdag werd hij aangeklaagd voor onder meer het bedreigen van de Amerikaanse president Donald Trump.

4 uur geleden