Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Witte Huis opent persmomenten ook voor influencers en podcasters

Witte Huis opent persmomenten ook voor influencers en podcasters

WASHINGTON (ANP/DPA) - De staf van de Amerikaanse president Donald Trump herziet de toegang voor media in het Witte Huis en staat voortaan ook influencers, bloggers, podcasters en onafhankelijke journalisten toe bij persconferenties. Dat zei Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt dinsdag (lokale tijd).

Het Witte Huis maakt bewust minder ruimte voor traditionele media bij persconferenties ten gunste van "nieuwe mediastemmen", zoals socialmedia-influencers, bloggers, podcasters en onafhankelijke verslaggevers, aldus Leavitt. Ze legde uit dat traditionele media, die zij "legacy media" noemde, niet langer de invloed hebben die ze ooit hadden. Amerikanen krijgen hun nieuws nu via "nieuwe media". Leavitt sprak van een "revolutionaire mediabenadering" door Trumps Witte Huis.

De voorlichter gaf een voorproefje van de nieuwe koers door een verslaggever van de rechtse website Breitbart in de zaal te verwelkomen en hem een ​​van de eerste vragen te laten stellen.

Als president is Trump veel toegankelijker voor journalisten dan zijn opvolger en voorganger, Joe Biden. Hij houdt frequente, lange persconferenties en beantwoordt vragen bij elke gelegenheid. Dat deed Trump ook tijdens zijn eerste ambtstermijn (2017-2021).

Tijdens openbare evenementen heeft Trump vaak uitgehaald naar journalisten, bijvoorbeeld door ze "vijanden van het volk" te noemen of te beschuldigen van het verspreiden van valse informatie. Hij heeft ook opgeroepen tot het intrekken van uitzendvergunningen voor media die hij niet mag.

Meer uit Buitenland

Westerse landen staan stil bij dood Navalny twee jaar geleden

DEN HAAG (ANP) - Nederland en veertien andere westerse landen staan in een verklaring stil bij het overlijden van Aleksej Navalny twee jaar geleden. Hun regeringen pleiten daarin opnieuw voor een "grondig en transparant" onderzoek naar de omstandigheden rond de dood van de Russische oppositieleider.

45 minuten geleden
Noord-Korea bouwt straat voor nabestaanden van gedode militairen

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.

1 uur geleden
Iran: standpunt VS over atoomprogramma is realistischer geworden

TEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.

2 uur geleden
Poetin en andere leiders bespot in Duitse carnavalsoptochten

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.

2 uur geleden
NBC: lokale agenten ingezet voor ICE met omstreden taskforcemodel

WASHINGTON (ANP) - Sinds het aantreden van Donald Trump als president is het aantal lokale politieafdelingen dat agenten levert aan immigratiedienst ICE sterk gestegen. Terwijl dit er onder Biden nog maar 135 waren, waren het er eind januari 1168, analyseerde NBC News.

2 uur geleden
Estland: NAVO zal diep in Rusland toeslaan bij inval

TALLINN (ANP) - De NAVO zal diep in Rusland toeslaan als dat land de Baltische landen binnenvalt. Dat zegt de Estse minister van Buitenlandse Zaken Margus Tsahkna in een interview met de Britse krant The Telegraph. "We kunnen het niet laten gebeuren dat Rusland de Baltische landen binnenvalt en we dan pas terugvechten", aldus Tsahkna.

4 uur geleden
Italië klaar om Palestijnse politie te trainen in Gaza

ROME (ANP/RTR/DPA) - Italië is klaar om te helpen bij het opleiden van Palestijnse politieagenten in de Gazastrook, zegt minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani. Het land wil op die manier bijdragen aan de wederopbouw van Gaza en het creëren van een stabiele situatie.

4 uur geleden