Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Witte Huis opent persmomenten ook voor influencers en podcasters

Witte Huis opent persmomenten ook voor influencers en podcasters

WASHINGTON (ANP/DPA) - De staf van de Amerikaanse president Donald Trump herziet de toegang voor media in het Witte Huis en staat voortaan ook influencers, bloggers, podcasters en onafhankelijke journalisten toe bij persconferenties. Dat zei Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt dinsdag (lokale tijd).

Het Witte Huis maakt bewust minder ruimte voor traditionele media bij persconferenties ten gunste van "nieuwe mediastemmen", zoals socialmedia-influencers, bloggers, podcasters en onafhankelijke verslaggevers, aldus Leavitt. Ze legde uit dat traditionele media, die zij "legacy media" noemde, niet langer de invloed hebben die ze ooit hadden. Amerikanen krijgen hun nieuws nu via "nieuwe media". Leavitt sprak van een "revolutionaire mediabenadering" door Trumps Witte Huis.

De voorlichter gaf een voorproefje van de nieuwe koers door een verslaggever van de rechtse website Breitbart in de zaal te verwelkomen en hem een ​​van de eerste vragen te laten stellen.

Als president is Trump veel toegankelijker voor journalisten dan zijn opvolger en voorganger, Joe Biden. Hij houdt frequente, lange persconferenties en beantwoordt vragen bij elke gelegenheid. Dat deed Trump ook tijdens zijn eerste ambtstermijn (2017-2021).

Tijdens openbare evenementen heeft Trump vaak uitgehaald naar journalisten, bijvoorbeeld door ze "vijanden van het volk" te noemen of te beschuldigen van het verspreiden van valse informatie. Hij heeft ook opgeroepen tot het intrekken van uitzendvergunningen voor media die hij niet mag.

Meer uit Buitenland

Finland geeft drone-waarschuwing af, land in verhoogde paraatheid

HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.

39 minuten geleden
Trump: fantastische handelsakkoorden met China gesloten

BEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.

1 uur geleden
Trump: ik ga niet veel meer geduld hebben met Iran

BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.

2 uur geleden
Vliegveld Palm Beach in Florida vanaf juli vernoemd naar Trump

PALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.

4 uur geleden
Hooggerechtshof VS: abortuspil mag toch per post

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.

5 uur geleden
Trump: relatie met China hopelijk sterker en beter dan ooit

BEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

5 uur geleden
Denemarken en Australië naar finale Eurovisie Songfestival

WENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.

7 uur geleden