Witte Huis opent persmomenten ook voor influencers en podcasters
WASHINGTON (ANP/DPA) - De staf van de Amerikaanse president Donald Trump herziet de toegang voor media in het Witte Huis en staat voortaan ook influencers, bloggers, podcasters en onafhankelijke journalisten toe bij persconferenties. Dat zei Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt dinsdag (lokale tijd).
Het Witte Huis maakt bewust minder ruimte voor traditionele media bij persconferenties ten gunste van "nieuwe mediastemmen", zoals socialmedia-influencers, bloggers, podcasters en onafhankelijke verslaggevers, aldus Leavitt. Ze legde uit dat traditionele media, die zij "legacy media" noemde, niet langer de invloed hebben die ze ooit hadden. Amerikanen krijgen hun nieuws nu via "nieuwe media". Leavitt sprak van een "revolutionaire mediabenadering" door Trumps Witte Huis.
De voorlichter gaf een voorproefje van de nieuwe koers door een verslaggever van de rechtse website Breitbart in de zaal te verwelkomen en hem een van de eerste vragen te laten stellen.
Als president is Trump veel toegankelijker voor journalisten dan zijn opvolger en voorganger, Joe Biden. Hij houdt frequente, lange persconferenties en beantwoordt vragen bij elke gelegenheid. Dat deed Trump ook tijdens zijn eerste ambtstermijn (2017-2021).
Tijdens openbare evenementen heeft Trump vaak uitgehaald naar journalisten, bijvoorbeeld door ze "vijanden van het volk" te noemen of te beschuldigen van het verspreiden van valse informatie. Hij heeft ook opgeroepen tot het intrekken van uitzendvergunningen voor media die hij niet mag.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado ontmoet als ze volgende week in Washington is. "Ik heb begrepen dat ze ergens volgende week komt, en ik kijk ernaar uit haar te ontmoeten", zei Trump tegen Fox News, zonder nadere details te verstrekken.
53 minuten geledenKYIV (ANP) - Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad en de buitenwijken hebben vrijdag zeker drie mensen het leven gekost, aldus de burgemeester van Kyiv. De luchtmacht gaf een landelijke raketwaarschuwing af.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse rapper Sean 'Diddy' Combs, die veroordeeld is voor zedenmisdrijven, heeft Donald Trump om gratie gevraagd. Dat zei de Amerikaanse president in een interview met The New York Times. Het verzoek bereikte hem per brief. Trump zei dat hij niet heeft overwogen het verzoek in te willigen.
2 uur geledenPORTLAND (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben twee mensen neergeschoten in Portland, in de staat Oregon. Dat meldt de politie. De slachtoffers, een man en een vrouw, zijn naar het ziekenhuis gebracht. Hun toestand is onbekend.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Bijna 80.000 huishoudens in het zuidwesten van het Verenigd Koninkrijk zitten zonder stroom door storm Goretti, meldt de BBC. Op de Scilly-eilanden, een kleine eilandengroep ten westen van Engeland, werd een windsnelheid van 159 kilometer per uur geregistreerd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de subsidies voor zorgverzekeringen, die eind vorig jaar waren verlopen, nieuw leven ingeblazen. Dit biedt hoop aan miljoenen Amerikanen die te maken hebben gekregen met forse premiestijgingen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De ICE-agent die in Minneapolis een 37-jarige vrouw doodschoot, was maanden eerder door een auto meegesleurd en gewond geraakt, zei de Amerikaanse vicepresident JD Vance donderdag. De agent schoot de vrouw dood terwijl zij met haar auto probeerde weg te rijden van een aantal ICE-agenten.
4 uur geleden