Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Witte Huis opent persmomenten ook voor influencers en podcasters

Witte Huis opent persmomenten ook voor influencers en podcasters

WASHINGTON (ANP/DPA) - De staf van de Amerikaanse president Donald Trump herziet de toegang voor media in het Witte Huis en staat voortaan ook influencers, bloggers, podcasters en onafhankelijke journalisten toe bij persconferenties. Dat zei Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt dinsdag (lokale tijd).

Het Witte Huis maakt bewust minder ruimte voor traditionele media bij persconferenties ten gunste van "nieuwe mediastemmen", zoals socialmedia-influencers, bloggers, podcasters en onafhankelijke verslaggevers, aldus Leavitt. Ze legde uit dat traditionele media, die zij "legacy media" noemde, niet langer de invloed hebben die ze ooit hadden. Amerikanen krijgen hun nieuws nu via "nieuwe media". Leavitt sprak van een "revolutionaire mediabenadering" door Trumps Witte Huis.

De voorlichter gaf een voorproefje van de nieuwe koers door een verslaggever van de rechtse website Breitbart in de zaal te verwelkomen en hem een ​​van de eerste vragen te laten stellen.

Als president is Trump veel toegankelijker voor journalisten dan zijn opvolger en voorganger, Joe Biden. Hij houdt frequente, lange persconferenties en beantwoordt vragen bij elke gelegenheid. Dat deed Trump ook tijdens zijn eerste ambtstermijn (2017-2021).

Tijdens openbare evenementen heeft Trump vaak uitgehaald naar journalisten, bijvoorbeeld door ze "vijanden van het volk" te noemen of te beschuldigen van het verspreiden van valse informatie. Hij heeft ook opgeroepen tot het intrekken van uitzendvergunningen voor media die hij niet mag.

Meer uit Buitenland

Iran: VS nemen onderhandelingen niet serieus

ISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten ervan "het diplomatieke proces" rond een vredesplan niet serieus te nemen. De VS hebben het bestand geschonden met de blokkade van Iraanse havens, de Amerikaanse aanval op een Iraans schip en het vertragen van een bestand in Libanon, zegt Iran.

27 minuten geleden
Tsunami in noorden van Japan aan land gekomen na zware aardbeving

KUJI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Na een zware aardbeving met een kracht van 7.4 is in het noorden van Japan een tsunami aan land gekomen. De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwde voor golven tot drie meter hoog. Tot nu toe is er een tsunamigolf van 80 centimeter waargenomen in de regio Iwate.

38 minuten geleden
Twee mannen opgepakt voor brandstichting synagoge Londen

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - De Londense politie heeft twee verdachten gearresteerd in verband met een poging tot brandstichting bij een synagoge in Noord-Londen. Het gaat om mannen van 17 en 19 jaar oud.

1 uur geleden
Waarschuwing voor tsunami in Japan na zware aardbeving

HASHIKAMI (ANP/AFP) - In het noorden van Japan is een tsunamiwaarschuwing uitgegeven na een zware aardbeving. Die had volgens de eerste berichten een kracht van 7.4. Er worden golven verwacht tot drie meter hoog, meldt de Japanse omroep NHK.

2 uur geleden
Bultrug Timmy weet op eigen kracht los te komen voor Duitse kust

WISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.

5 uur geleden
China oefent in westen Stille Oceaan in reactie op Japan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.

6 uur geleden
Doden bij beschieting vermeende drugsboot in Caribisch gebied

WASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

8 uur geleden