Witte Huis ontkent betrokkenheid bij zaak tegen Assange
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis was op geen enkele manier betrokken bij de zaak tegen WikiLeaks-oprichter Julian Assange, zegt een woordvoerder. De Australiër is woensdag op vrije voeten gekomen na een deal met de Verenigde Staten.
"Dit was een kwestie voor het ministerie van Justitie en zij zijn de enigen die erover kunnen spreken", zegt de woordvoerder over de zaak-Assange. Justitie in de VS beschuldigde hem van het stelen en publiceren van geheime documenten over de Amerikaanse militaire operaties in Irak en Afghanistan. Daarbij zou hij de levens van Amerikaanse burgers in gevaar hebben gebracht.
De reacties op de vrijlating zijn in de Verenigde Staten gemengd. Onder anderen voormalig vicepresident Mike Pence vindt dat Assange vervolgd had moeten worden. Justitie heeft jarenlang geprobeerd Assange terecht te laten staan. Dat lukte niet omdat hij zich eerst zeven jaar schuilhield in de ambassade van Ecuador in Londen, totdat zijn asielstatus werd ingetrokken, en vervolgens jarenlang in een Londense gevangenis zijn uitlevering aan de VS probeerde te verhinderen.
Assange erkende woensdag voor een Amerikaanse rechtbank op het eilandje Saipan in de Grote Oceaan schuld aan een van de achttien aanklachten tegen hem. In ruil daarvoor werd hij veroordeeld tot 62 maanden celstraf, een straf die hij niet meer hoeft uit te zitten vanwege zijn even lang durende gevangenschap in Londen. Hij is na de zitting direct doorgereisd naar zijn thuisland Australië.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
14 minuten geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
1 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
7 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
13 uur geleden