Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Witte Huis ontkent betrokkenheid bij zaak tegen Assange

Witte Huis ontkent betrokkenheid bij zaak tegen Assange

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis was op geen enkele manier betrokken bij de zaak tegen WikiLeaks-oprichter Julian Assange, zegt een woordvoerder. De Australiër is woensdag op vrije voeten gekomen na een deal met de Verenigde Staten.

"Dit was een kwestie voor het ministerie van Justitie en zij zijn de enigen die erover kunnen spreken", zegt de woordvoerder over de zaak-Assange. Justitie in de VS beschuldigde hem van het stelen en publiceren van geheime documenten over de Amerikaanse militaire operaties in Irak en Afghanistan. Daarbij zou hij de levens van Amerikaanse burgers in gevaar hebben gebracht.

De reacties op de vrijlating zijn in de Verenigde Staten gemengd. Onder anderen voormalig vicepresident Mike Pence vindt dat Assange vervolgd had moeten worden. Justitie heeft jarenlang geprobeerd Assange terecht te laten staan. Dat lukte niet omdat hij zich eerst zeven jaar schuilhield in de ambassade van Ecuador in Londen, totdat zijn asielstatus werd ingetrokken, en vervolgens jarenlang in een Londense gevangenis zijn uitlevering aan de VS probeerde te verhinderen.

Assange erkende woensdag voor een Amerikaanse rechtbank op het eilandje Saipan in de Grote Oceaan schuld aan een van de achttien aanklachten tegen hem. In ruil daarvoor werd hij veroordeeld tot 62 maanden celstraf, een straf die hij niet meer hoeft uit te zitten vanwege zijn even lang durende gevangenschap in Londen. Hij is na de zitting direct doorgereisd naar zijn thuisland Australië.

Meer uit Buitenland

Trump wil betrokken zijn bij aanstellen nieuwe ayatollah Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil persoonlijk betrokken zijn bij de selectie van de volgende hoogste leider van Iran. Dat zei Trump tegen nieuwssite Axios. Hij erkende dat de zoon van de gedode ayatollah Ali Khamenei, Mojtaba Khamenei, de meest waarschijnlijke opvolger is. Maar die is voor hem "onacceptabel".

15 minuten geleden
Duizenden Duitse scholieren protesteren tegen dienstplichtwet

BERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden scholieren zijn donderdag de straat op gegaan in Duitsland om te protesteren tegen de nieuwe dienstplichtwet. Volgens de organisatoren deden er zo'n 50.000 jongeren mee door heel het land.

1 uur geleden
Droezjba-oliepijpleiding mogelijk nog zes weken buiten bedrijf

KYIV (ANP/AFP) - De in Oekraïne beschadigde Droezjba-oliepijpleiding die Russische olie naar met name Hongarije en Slowakije brengt, is mogelijk nog vier tot zes weken buiten gebruik. Dit zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "Volgens de huidige informatie kan de pijpleiding binnen een tot anderhalve maand weer in gebruik worden genomen", aldus Zelensky.

1 uur geleden
Britten sturen meer straaljagers naar Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stuurt nog eens vier straaljagers van het type Typhoon naar Qatar. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer bekend op een persconferentie. Hij benadrukte daar dat veel wordt ondernomen om Britten in het Midden-Oosten te beschermen.

2 uur geleden
Bronnen: Israël gaat raketlocaties diep ondergronds aanvallen

TEL AVIV (ANP/RTR) - De oorlog tussen Israël en Iran gaat een nieuwe fase in waarin Israël ook opslagplaatsen voor raketten diep ondergronds gaat bombarderen. Dat zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

2 uur geleden
Rutte: Patriots vrijspelen met dronehulp Oekraïne aan Golfstaten

BRUSSEL (ANP) - Amerikaanse bondgenoten in het Midden-Oosten kunnen dure onderscheppingsraketten vrijspelen dankzij Oekraïense hulp met het afslaan van Iraanse drones, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Die Patriot- en andere luchtdoelraketten heeft Oekraïne juist hard nodig om Russische bombardementen af te slaan.

3 uur geleden
Grote stroomstoring op Cuba verholpen

HAVANA (ANP/RTR) - De grote stroomstoring die woensdag een groot deel van Cuba trof, is verholpen. Dat heeft het Cubaanse ministerie van Energie donderdag bekendgemaakt.

3 uur geleden