Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Witte Huis noemt TikToks 'op zwart gaan' onnodige stunt

Witte Huis noemt TikToks 'op zwart gaan' onnodige stunt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis noemt de verklaring van TikTok dat de app 'zondag op zwart gaat' als de Amerikaanse regering niet ingrijpt in een geschil over de eigendomsverhoudingen in de VS "een stunt". Het is volgens een woordvoerster van het Witte Huis nergens voor nodig dat TikTok of soortgelijke bedrijven actie ondernemen voordat de regering van Donald Trump maandag aantreedt. De komende regering zal de toepassing van de omstreden wetgeving verder beoordelen en behandelen, aldus een woordvoerster.

TikTok dreigt 170 miljoen Amerikaanse gebruikers niet langer te bedienen, omdat het "niet de benodigde duidelijkheid en zekerheid" heeft gekregen over de activiteiten van het platform in de VS. Het Amerikaanse Hooggerechtshof had vrijdag de wet in stand gehouden waarmee TikTok verboden dreigt te worden. De regering-Biden reageerde na de uitspraak van het hof dat de uitvoering van de wet wordt overgelaten aan de nieuwe regering.

Trump zei zaterdag in gesprek met de omroep NBC dat hij "waarschijnlijk" de uitvoering van de omstreden wetgeving "negentig dagen opschort en dat hij, indien hij dat besluit, dat maandag bekendmaakt".

Volgens de wet moet het Chinese ByteDance, de eigenaar van TikTok, de Amerikaanse onderdelen van de populaire video-app verkopen. Doet ByteDance dit niet, dan was eerder de gedachte dat TikTok vanaf zondag niet meer te downloaden is uit de appwinkels van onder meer Apple en Google. Het bedrijf zei dat TikTok zondag "helaas" moet stoppen, tenzij de regering-Biden onmiddellijk toezegt dat de regelgeving niet wordt gehandhaafd.

Meer uit Financieel

Studie: Nederlandse exporteurs pessimistisch ondanks exportgroei

AMSTERDAM (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse exporteurs is gedaald naar het laagste niveau sinds de financiƫle crisis van 2008, hoewel de export het sterkst is gegroeid in twee jaar. Dat melden kredietverzekeraar Atradius en organisatie voor handel en logistiek evofenedex in hun jaarlijkse onderzoek over de export.

39 minuten geleden
Overheidsuitgaven en -schuld stijgen tot meer dan 500 miljard

DEN HAAG (ANP) - De uitgaven van de Nederlandse overheid en de staatsschuld zijn vorig jaar voor het eerst voorbij de 500 miljard euro gegaan. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) becijferd. De overheidsuitgaven lopen al langer stevig op. Vooral de investeringen en overdrachten aan het buitenland namen vorig jaar sterk toe. Dat komt onder meer door aankopen van militair materiaal.

43 minuten geleden
Economische groei over 2025 iets lager dan eerder gemeld

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in 2025 met 1,8 procent gegroeid. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in een nieuwe raming. Daarmee pakte de economische groei bij nader inzien iets lager uit dan eerder gemeld.

1 uur geleden
Kaartloos betalen voor het eerst populairder dan met betaalpas

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal contactloze pinbetalingen zonder betaalpas, dus met smartphone of smartwatch, lag in 2025 voor het eerst hoger dan het aantal contactloze pinbetalingen met een kaart. Dat maakte Betaalvereniging Nederland bekend op basis van landelijke pincijfers.

1 uur geleden
Nieuwbouwappartementen in trek bij oudere kopers, zegt Kadaster

APELDOORN (ANP) - Nieuwbouwappartementen zijn in trek bij huizenkopers van 55 jaar en ouder. Als zij verhuisplannen hebben, willen ze vaker een nieuwbouwhuis dan andere leeftijdsgroepen en zijn ze vaker bereid verder weg te gaan dan jongere kopers. "Senioren zijn dus niet zo honkvast als gedacht wordt", concluderen onderzoekers van het Kadaster.

1 uur geleden
Beschikbaar inkomen huishoudens stijgt in 2025 door hogere lonen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse huishoudens hadden in 2025 gemiddeld meer te besteden dan een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt dat vooral door de stijging van de beloning van werknemers door hogere cao-lonen. Tegelijkertijd nam de hypotheekschuld vorig jaar verder toe.

1 uur geleden
ING: Hypotheekrente stijgt door Iranoorlog, impact op starters

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes in Nederland zijn gestegen door de Iranoorlog. Vooral starters en kopers in de grote steden en op de nieuwbouwmarkt kunnen dat merken, meldt ING Research.

6 uur geleden