Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Witte Huis noemt openheid Harry en Meghan moedig

Witte Huis noemt openheid Harry en Meghan moedig

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis prijst de moed van prins Harry en echtgenote Meghan om zo open over geestelijke gezondheidsproblemen te praten. In een reactie op het interview van Oprah Winfrey met het beroemde stel zei een woordvoerster dat het bespreken van mentale problemen moedig is.

Het vergt moed voor iedereen "die naar voren treedt en spreekt over zijn eigen worsteling met geestelijke gezondheid en zijn persoonlijke verhaal vertelt", aldus de zegsvrouw.

Het spraakmakende interview van tv-persoonlijkheid Oprah met Harry en Meghan trok ongeveer 17,1 miljoen kijkers in de Verenigde Staten, meldt de Amerikaanse omroep CBS die het gesprek zondagavond uitzond. Het geldt daarmee als een van de grootste tv-evenementen in ruim een jaar. Alleen de sportwedstrijd Super Bowl (rond 100 miljoen kijkers) en de uitreiking van de Oscar-filmprijzen (23,6 miljoen kijkers) in februari 2020 deden het beter.

Meer uit Buitenland

Ethiopië eist in brief aan VN terugtrekking troepen van Eritrea

ADDIS ABEBA/NEW YORK (ANP/RTR) - Ethiopië heeft in een brief aan de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties geëist dat het buurland Eritrea zijn troepen terugtrekt uit Ethiopië. Volgens de minister van Buitenlandse Zaken Gedion ‌Timothewos laat de aanwezigheid van Eritrese troepen op het grondgebied van Ethiopië geen andere keuze dan dat het land zich tegen Eritrea verdedigt.

46 minuten geleden
Doden bij aanvallen op luchthaven Saudische hoofdstad

RIYAD (ANP/RTR/AFP) - Zeker drie Saudische burgers zijn om het leven gekomen bij twee aanvallen op de luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad. Dat meldt de burgerluchtvaartautoriteit. De aanvallen vonden donderdag al plaats.

53 minuten geleden
Mamdani wil dat Trump activiteiten ICE in New York beëindigt

NEW YORK (ANP/AFP) - Burgemeester Zohran Mamdani van New York gaat van de Amerikaanse president Donald Trump eisen dat immigratiedienst ICE alle handhavingsacties in de stad staakt. Dat schreef Mamdani donderdag op X, nadat ICE een man in New York zou hebben neergeschoten.

5 uur geleden
Tientallen arrestaties in Luik bij studentenprotesten

LUIK (ANP/BELGA) - De politie in het Belgische Luik heeft 76 mensen opgepakt tijdens studentenprotesten in de stad. Net als in Frankrijk lopen de protesten van scholieren en studenten in Luik de afgelopen dagen ook uit op rellen.

13 uur geleden
Leger VS wijst op systeemfouten bij crash vliegtuig en helikopter

WASHINGTON (ANP/RTR) - De botsing tussen een vliegtuig van American Airlines en een Black Hawk-helikopter van het leger in Washington vorig jaar was het gevolg van verschillende systeemfouten. Dat staat in een onderzoeksrapport van het Amerikaanse leger, dat is ingezien door persbureau Reuters. Bij de crash kwamen 67 mensen om het leven.

13 uur geleden
Meer dan 500 arrestaties bij onderwijsprotesten Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Meer dan vijfhonderd mensen zijn donderdag gearresteerd bij de onderwijsprotesten in Frankrijk. Er waren in totaal meer dan 70.000 mensen op de been, meldt het ministerie. Demonstranten eisen hervormingen in het onderwijs.

14 uur geleden
Trump zegt Iran niet aan te vallen voor midterms

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump garandeert op Truth Social dat de Verenigde Staten geen aanvallen zullen uitvoeren op Iran voor de tussentijdse verkiezingen in de VS van volgende maand. Volgens hem verlopen de gesprekken tussen beide landen "productief".

15 uur geleden