Witte Huis noemt openheid Harry en Meghan moedig
WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis prijst de moed van prins Harry en echtgenote Meghan om zo open over geestelijke gezondheidsproblemen te praten. In een reactie op het interview van Oprah Winfrey met het beroemde stel zei een woordvoerster dat het bespreken van mentale problemen moedig is.
Het vergt moed voor iedereen "die naar voren treedt en spreekt over zijn eigen worsteling met geestelijke gezondheid en zijn persoonlijke verhaal vertelt", aldus de zegsvrouw.
Het spraakmakende interview van tv-persoonlijkheid Oprah met Harry en Meghan trok ongeveer 17,1 miljoen kijkers in de Verenigde Staten, meldt de Amerikaanse omroep CBS die het gesprek zondagavond uitzond. Het geldt daarmee als een van de grootste tv-evenementen in ruim een jaar. Alleen de sportwedstrijd Super Bowl (rond 100 miljoen kijkers) en de uitreiking van de Oscar-filmprijzen (23,6 miljoen kijkers) in februari 2020 deden het beter.
Meer uit Buitenland
OUAGADOUGOU (ANP/AFP) - De militaire junta in Burkina Faso heeft de doodstraf weer ingevoerd. De onverkozen regering stemde unaniem voor de maatregel, die juist in 2018 was afgeschaft.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met de Russische president Vladimir Poetin gesproken over de vrijlating van Stephan Hubbard, die al ruim vier jaar vastzit in Rusland. Dit zei Trump tegen journalisten bij het Witte Huis.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - Het Poolse parlement heeft gestemd voor het versoepelen van de zeer strenge abortuswetten in het land. Daardoor moet het onder meer niet meer strafbaar worden om vrouwen te helpen die hun zwangerschap afbreken. Maar de verwachting is dat de conservatief-nationalistische president van Polen zijn veto zal gebruiken om de versoepeling te blokkeren.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn in Gaza omgekomen na Israëlische aanvallen op verschillende locaties. Dit melden de Palestijnse burgerbescherming en verschillende ziekenhuizen.
3 uur geledenROME (ANP/RTR) - De Italiaanse regering heeft een nieuwe veiligheidswet aangenomen tegen relschoppers. Volgens premier Giorgia Meloni kan de politie daardoor strenger optreden bij grote ongeregeldheden, zoals afgelopen weekend in Milaan. Daar ontaardden demonstraties in grote rellen, waarbij winkels werden vernield en geplunderd.
3 uur geledenABUJA (ANP/RTR/AFP) - In Nigeria is ebola vastgesteld bij een vrouw in de hoofdstad Abuja, maakte minister van Volksgezondheid Muhammad Ali Pate dinsdag bekend. Het is het eerste bevestigde ebolageval in West-Afrika in de huidige uitbraak, waarin vooral de Democratische Republiek Congo zwaar getroffen is.
4 uur geledenOSLO (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dankbaar te zijn dat zijn land weer toegang heeft tot Amerikaanse inlichtingen. Hij klaagde afgelopen week geregeld dat de Verenigde Staten Oekraïne niet hadden gewaarschuwd voor Russische luchtaanvallen waarbij burgers om het leven kwamen.
5 uur geleden