Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Witte Huis na hack: Trump blijft gewoon op Twitter

Witte Huis na hack: Trump blijft gewoon op Twitter

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet van plan afscheid te nemen van Twitter, ondanks de grote hack bij de berichtendienst. "De president blijft op Twitter", benadrukte een woordvoerster van het Witte Huis. "Zijn account was veilig en is niet gecompromitteerd tijdens deze aanvallen."

De hack bij Twitter heeft geleid tot veel onrust. Hackers konden daar de accounts overnemen van grote bedrijven en Amerikaanse sterren, miljardairs en politici. Het ging onder meer om de account van de Democratische rivaal van Trump, oud-vicepresident Joe Biden. Ook diens voormalige politieke baas Barack Obama is getroffen.

Onder de naam van die prominenten verschenen verzoeken om bitcoins over te maken naar een virtuele rekening om meer bitcoins terug te krijgen. Dat verzoek verscheen niet op de Twitterpagina van Trump, die op zijn persoonlijke account ruim 83 miljoen volgers heeft. De president staat bekend als een gretig twitteraar.

Meer uit Buitenland

FT: zoon Trump ging in Mongolië jagen met Russische zakenman

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump Jr. is afgelopen augustus in Mongolië op een jachttrip geweest met een zakenman die banden heeft met het Kremlin. Dat achterhaalde zakenkrant Financial Times, die zich onder meer baseerde op lokale bronnen en berichten op sociale media.

1 uur geleden
Doden en gewonden door droneaanval op markt in Soedan

NYALA (ANP/AFP) - Zeker 21 mensen zijn om het leven gekomen bij een droneaanval op een markt in het Soedanese Nyala. Dat melden een medische bron en getuigen aan persbureau AFP. Een veertigtal personen raakte gewond.

2 uur geleden
Gewonden bij inrijden auto op menigte in Duitsland

HANNOVER (ANP/DPA) - Meerdere mensen zijn in Duitsland gewond geraakt toen een auto inreed op mensen. De politie nam het voertuig onder vuur, meldt een woordvoerster.

2 uur geleden
NYT: Netanyahu wilde nog voor verkiezingen Iran aanvallen

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelde voor om nog voor verkiezingsdag aanvallen op Iran uit te voeren. Drie hooggeplaatste Israëlische defensiefunctionarissen melden dat aan The New York Times. Volgens de bronnen stuitte Netanyahu op weerstand van de Israëlische legerchef Eyal Zamir, waardoor de aanval er niet kwam.

3 uur geleden
Franse demonstraties tegen racisme na schietpartij bij Parijs

PARIJS/MARSEILLE/LYON (ANP) - In meerdere Franse steden zijn mensen maandagavond de straat opgegaan om te demonstreren tegen racisme na een schietpartij in twee voorsteden van Parijs vrijdag. Daarbij viel een dode en raakten vijf mensen gewond. President Emmanuel Macron sprak van een racistische terreurdaad.

3 uur geleden
Saudi-Arabië onderschept drones en raketten

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Saudi-Arabië zegt in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen van de Houthi-rebellen in Jemen te hebben afgeslagen. Er zouden drie ballistische raketten en vier drones zijn onderschept die onderweg waren naar gebieden in respectievelijk het oosten en zuiden van Saudi-Arabië.

3 uur geleden
Aanvallen op Kyiv bij ingaan bestand rond Olesjky

KYIV (ANP/RTR) - Rond de Oekraïense stad Olesjky is in de nacht van maandag op dinsdag om 02.00 uur (Nederlandse tijd) een humanitair bestand ingegaan. In de Oekraïense hoofdstad Kyiv klonken rond dat tijdstip juist explosies na een eerdere dodelijke aanval, aldus verslaggevers van Reuters. De aanvallen richtten op meerdere plekken schade aan.

4 uur geleden