Witte Huis: mogelijk eind aan steun voor Kyiv zonder Huis-akkoord
WASHINGTON (ANP/AFP) - Als de leden van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden het niet eens worden over verdere financiering van de steun aan Oekraïne, kan die steun na "enkele maanden" opdrogen, zegt het Witte Huis. Meerdere radicale Republikeinen willen dat er niet meer zomaar eindeloos hulp aan Kyiv geleverd wordt.
Afgelopen zaterdag ging het Amerikaanse parlement akkoord met de noodfinanciering van de Amerikaanse overheid. In die overeenkomst is geen extra steun voor Oekraïne opgenomen. De leiders van de Democraten en de Republikeinen beloofden dat die er wel zal komen. Witte Huis-woordvoerder John Kirby vraagt hen om op te schieten. "De tijd is niet onze vriend. We hebben nog even genoeg financiering om te voorzien in de behoeftes van Oekraïne op het slagveld, maar het Congres moet in actie komen."
Vooral binnen de Republikeinse partij zijn steeds meer mensen kritisch op de vele miljarden die de Verenigde Staten in de verdediging van Oekraïne stoppen. President Joe Biden sprak dinsdag in een telefoongesprek met internationale bondgenoten. Hij benadrukte dat de Verenigde Staten achter Kyiv zullen blijven staan.
De VS zijn met afstand de belangrijkste leverancier van militaire hulp aan Oekraïne. Meerdere bondgenoten sloten zich aan bij de boodschap van Biden en beloofden westerse steun "voor zolang als nodig is", zoals de Britse premier Rishi Sunak bijvoorbeeld zei.
Meer uit Buitenland
STOCKHOLM (ANP/RTR) - De centrumlinkse oppositie in Zweden heeft de verkiezingen gewonnen. Dat meldt de Zweedse publieke omroep SVT nadat vrijwel alle kiesdistricten zijn geteld. Volgens de omroep is een ommekeer in de uitslag niet meer mogelijk.
42 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De leider en naamgever van de links-populistische Duitse partij Bündnis Sahra Wagenknecht (BSW) beticht Alternative für Deutschland (AfD) ervan coalitiegesprekken te saboteren. Die laatste radicaal-rechtse partij kreeg onlangs in de deelstaat Saksen-Anhalt nipt geen absolute meerderheid, waarna een impasse ontstond over een mogelijke coalitie.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Poetin heeft woensdag Russen opgeroepen om te gaan stemmen voor de parlementaire verkiezingen. Die worden komend weekend gehouden. Volgens Poetin geldt de stemuitslag als barometer voor de steun voor de Russische oorlog tegen Oekraïne.
2 uur geledenDIDCOT (ANP) - De Britse premier Andy Burnham heeft NAVO-chef Mark Rutte verzekerd dat het Verenigd Koninkrijk zich onder zijn leiding blijft inzetten voor een sterkere alliantie. "Er is weliswaar een nieuwe premier, maar dat verandert niets aan de onwrikbare toewijding van het Verenigd Koninkrijk aan de NAVO en aan onze NAVO-verplichtingen", zei Burnham bij de eerste keer dat hij Rutte als regeringsleider ontving.
3 uur geledenPIDDINGTON (ANP) - De inwoners van het kleine Engelse dorp Piddington hebben in een referendum gestemd om zich af te scheiden van het Verenigd Koninkrijk, meldt de BBC. De symbolische stembusgang werd gehouden uit protest tegen de komst van een asielzoekerscentrum in een oude militaire basis in de buurt.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft een militaire onderscheiding toegekend aan de commandant die maandagavond twee lichtkogels afvuurde op een Deense helikopter. Volgens de Russen werd zijn fregat "geprovoceerd" door het Deense toestel en heeft de commandant met zijn actie de helikopter succesvol verjaagd.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt voorstander te zijn van een internationaal verdrag om wapens in de ruimte te verbieden. Volgens onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov is het nog niet te laat om een wapenwedloop in de ruimte te voorkomen, ondanks dat de Verenigde Staten deze week erkenden over wapens te beschikken buiten de atmosfeer.
6 uur geleden