Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Witte Huis maant Canada truckersprotest te beëindigen

Witte Huis maant Canada truckersprotest te beëindigen

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft de Canadese regering opgeroepen het truckersprotest aan de grens te beëindigen. De regering van president Joe Biden staat "24 uur per dag klaar om te helpen snel een einde te maken aan deze crisis", meldt het Witte Huis donderdag.

Canadese vrachtwagenchauffeurs blokkeren al dagen belangrijke grensovergangen naar de VS, met gevolgen voor de bevoorrading van vooral de auto-industrie. Donderdag werd een derde blokkade opgeworpen, in de centrale provincie Manitoba. Daarnaast zorgen truckers al een week of twee voor overlast in de hoofdstad Ottawa, waar de politie zegt harder op te gaan treden.

Het Witte Huis vraagt Canada om de demonstranten op federaal niveau aan te pakken en belooft "volledige ondersteuning". De Canadese premier Justin Trudeau haalde de afgelopen week meerdere keren uit naar de truckers, die op hun beurt zeggen niet te zullen wijken totdat alle coronamaatregelen in het land zijn opgeheven.

Politiekorpsen in Amerikaanse staten bereiden zich intussen voor op acties in eigen land. Vrachtwagenchauffeurs zouden dit weekend met 'truckerskaravanen' willen samenkomen in Washington. Ook in België, Oostenrijk, Frankrijk en Nieuw-Zeeland zijn zelfverklaarde vrijheidsstrijders op wielen onderweg naar parlementsgebouwen.

Meer uit Buitenland

Veel gewonden en tientallen naschokken na beving Istanbul

ISTANBUL (ANP/DPA/AFP) - De autoriteiten in Istanbul melden dat 151 gewonden zijn behandeld na een aardbeving voor de kust. Het zou gaan om mensen die in paniek omlaag sprongen, aldus het kantoor van de gouverneur.

23 minuten geleden
President Oekraïne veroordeelt aanval op bus als oorlogsmisdaad

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft een aanval op een bus veroordeeld die aan zeker negen mensen het leven zou hebben gekost. President Volodymyr Zelensky zei dat het duidelijk ging om een burgerdoel. "Het was een buitengewoon brute aanval. Zonder twijfel een bewuste oorlogsmisdaad", reageerde de Oekraïense leider op X. Hij deelde daar ook foto's van het zwaar beschadigde voertuig.

54 minuten geleden
Jordanië verbiedt de Moslimbroederschap

AMMAN (ANP/RTR) - Jordanië heeft woensdag de Moslimbroederschap verboden nadat leden van de islamitische beweging in verband zijn gebracht met voorbereidingen van aanslagen. De Jordaanse minister van Binnenlandse Zaken heeft dat tijdens een persconferentie bekendgemaakt.

57 minuten geleden
België bereid om troepen te leveren aan vredesmissie Oekraïne

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België zal "hoogstwaarschijnlijk" troepen sturen naar Oekraïne als er een doorbraak komt in de vredesbesprekingen. Dat kan snel gaan, zegt defensieminister Theo Francken.

1 uur geleden
Poetin: Russische troepen hebben meer wapens nodig

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische strijdkrachten hebben nog onvoldoende wapens, waaronder drones, terwijl de productie ervan flink is opgeschroefd. De Russische president Vladimir Poetin deelde dat woensdag op televisie mee.

2 uur geleden
NAVO-chef Rutte weer naar VS voor overleg met regering-Trump

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte reist opnieuw naar de Verenigde Staten om er met de regering van president Donald Trump te overleggen. Rutte werkt aan voorstellen voor het verhogen van de defensiebudgetten van de NAVO-landen, die hij binnenkort aan hen wil voorleggen. Trump jaagt die verhoging aan en wil het afgesproken doel zelfs met 150 procent opschroeven.

2 uur geleden
Abbas tegen Hamas: laat gijzelaars gaan en draag wapens over

RAMALLAH (ANP/AFP/RTR) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft Hamas opgeroepen de gijzelaars te laten gaan die nog worden vastgehouden in de Gazastrook. Ook spoorde hij op televisie de militante beweging aan verder te gaan als politieke partij en de wapens over te dragen aan zijn Palestijnse Autoriteit.

2 uur geleden