
Witte Huis: Israël begint met gevechtspauzes noorden Gaza
WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël zal donderdag beginnen met vier uur durende gevechtspauzes in het noorden van Gaza om mensen in staat te stellen de vijandelijkheden te ontvluchten, meldt het Witte Huis. Washington spreekt van een stap in de goede richting.
Israël zou de Amerikanen hebben medegedeeld dat de pauzes donderdag beginnen, laat woordvoerder John Kirby weten. Hij zegt dat de Verenigde Staten willen dat die dagelijkse pauzes doorgaan zolang als nodig is.
Volgens Kirby maken de gevechtspauzes het niet alleen mogelijk dat mensen kunnen vluchten naar veiligere gebieden, maar ook dat humanitaire hulp kan worden geboden en mogelijk dat gijzelaars kunnen worden vrijgelaten. Het is niet bekend of er al afspraken zijn gemaakt met Hamas over de vrijlating van de gijzelaars. Israël en Hamas hebben ook nog niet gereageerd op de aankondiging van het Witte Huis.
Kirby benadrukt dat de VS nog steeds geen voorstander zijn van een staakt-het-vuren. In de ogen van Washington en ook van Israël zou dat in het voordeel zijn van Hamas. Die zou in zo'n periode weer kunnen herstellen en hergroeperen.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) is begonnen met het grondoffensief in Gaza-Stad, meldt Axios op basis van Israëlische functionarissen. Volgens The Jerusalem Post zijn IDF-tanks het hart van de stad binnengedrongen.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Tyler Robinson, die verdacht wordt van de moord op Charlie Kirk, lijkt de aanslag op de Amerikaanse conservatieve influencer te hebben bekend in een kleine chatgroep op het online platform Discord, zo meldt The Washington Post.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een bevel ondertekend om de Nationale Garde naar Memphis te sturen. Trump zei dat de taskforce een "kopie" zou zijn van degene die hij in augustus naar de hoofdstad Washington DC stuurde.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop van honderden raketten aan België goedgekeurd, meldt het Pentagon. De Belgen moeten 567,8 miljoen dollar (zo'n 480 miljoen euro) betalen voor de AIM-9X Sidewinders.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Israël heeft de Al-Ghafri-toren vernietigd, de hoogste woontoren van de Gazastrook, meldt Al Jazeera. De toren van twintig verdiepingen staat in het westen van Gaza-Stad, een gebied waar Israël de bevolking heeft opgeroepen om te vertrekken.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse veiligheidsdienst SOP heeft een drone "geneutraliseerd" die boven gevoelige overheidsgebouwen zoals het presidentieel paleis vloog, meldt de Poolse premier Donald Tusk op X. Er zijn twee Belarussen gearresteerd vanwege de drone.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Washington Post-columnist Karen Attiah is ontslagen vanwege socialmediaberichten die ze schreef na de moord op Charlie Kirk, zo schrijft ze maandag zelf op platform Substack. Haar werkgever noemde berichten over politiek geweld die ze op Bluesky plaatste na de dood van Kirk "onacceptabel". Ze zou de veiligheid van haar collega's in gevaar brengen.
5 uur geleden