Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Witte Huis is het 'oneens' met klimaatopmerking Wereldbank-baas

Witte Huis is het 'oneens' met klimaatopmerking Wereldbank-baas

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaans president Joe Biden is het oneens met klimaatuitingen van hoogste baas van de Wereldbank, David Malpass. Hij ontweek eerder deze week openlijk de vraag of klimaatverandering het gevolg was van het gebruik van fossiele brandstoffen, waarop een storm van verontwaardiging ontstond.

"We zijn het oneens met de opmerkingen van president Malpass", zei een persvoorlichter van het Witte Huis. "We rekenen erop dat de Wereldbank wereldwijd vooroploopt als het om klimaatambities gaat." De zegsvrouw ging niet in op de vraag of Biden vertrouwen heeft in Malpass als hoogste leidinggevende van de bank.

Dinsdag antwoordde Malpass op de vraag of hij vond dat fossiele brandstoffen de oorzaak van opwarming van de aarde zijn: "Ik weet het niet, ik ben geen wetenschapper."

Interview

Na alle ontstane tumult drukte Malpass het personeel van de Wereldbank op het hart dat hij wel degelijk gelooft dat klimaatverandering door mensen wordt veroorzaakt. Ook in een interview met nieuwszender CNN probeerde hij zijn eerdere optreden recht te zetten.

"Het is duidelijk dat broeikasgassen afkomstig zijn van door de mens gecreëerde bronnen, waaronder fossiele brandstoffen, methaan, de landbouw en de industrie, dus we werken hard om dat te veranderen", zei hij tegen CNN. Malpass voegde daar vrijdag aan toe dat hij niet van plan is om zijn functie neer te leggen en dat geen enkele aandeelhouder van de Wereldbank daarom heeft gevraagd.

De Republikeinse Malpass trad aan toen Donald Trump president was van de Verenigde Staten. Volgens ongeschreven regels wijzen de VS, als grootste aandeelhouder van de Wereldbank, doorgaans de hoogste baas van 's werelds grootste financier voor ontwikkelingssamenwerking aan.

Meer uit Financieel

Onderzoek: bedrijven kwetsbaar voor uitval stroom en internet

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is kwetsbaar voor uitval van voorzieningen als stroom en internet. Het merendeel van de bedrijven kan al binnen een halve dag niet meer functioneren zonder elektriciteit, telecom of andere ICT-diensten, blijkt uit de jaarlijkse Nederlandse Innovatie Monitor. Na een week kan nog slechts 6 procent van de bedrijven opereren zonder stroom, 10 procent zonder telefonie en internet en 18 procent zonder ICT-diensten.

2 uur geleden
Onderzoek: bedrijven kwetsbaar voor uitval stroom en internet

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is kwetsbaar voor uitval van voorzieningen als stroom en internet. Het merendeel van de bedrijven kan al binnen een halve dag niet meer functioneren zonder elektriciteit, telecom of andere ICT-diensten, blijkt uit de jaarlijkse Nederlandse Innovatie Monitor. Na een week kan nog slechts 6 procent van de bedrijven opereren zonder stroom, 10 procent zonder telefonie en internet en 18 procent zonder ICT-diensten.

3 uur geleden
Hoop op renteverlaging jaagt techaandelen omhoog op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag met winst geëindigd, aan het begin van een verkorte beursweek. Vooral techaandelen waren gewild bij beleggers.

5 uur geleden
Rechtszaak rond vermeende omkoping door Damen in december verder

ZWOLLE (ANP) - De rechtszaak over onder meer vermeende omkoping en valsheid in geschrifte door scheepsbouwer Damen Shipyards uit Gorinchem gaat op 11 december verder. Dit heeft de rechter maandag besloten tijdens de eerste zitting in de omvangrijke zaak in de rechtbank in Zwolle.

9 uur geleden
AEX toont geen herstel, Prosus omlaag na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus was maandag een van de sterkste dalers bij de hoofdfondsen in Amsterdam na de publicatie van een tegenvallende winstgroei in de eerste jaarhelft. Het concern zag de winst flink stijgen door een hogere omzet uit zijn e-commerce-activiteiten en de verkoop van een deel van zijn belang in het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent. Toch rekenden beleggers op meer. Het aandeel verloor ruim 3 procent.

9 uur geleden
Zwitserse omroep SRG moet bezuinigen en schrapt 900 banen

ZÜRICH (ANP/AFP) - De Zwitserse nationale omroep SRG schrapt de komende drie jaar ongeveer negenhonderd banen, om de kosten te verlagen "te midden van de omwentelingen in het medialandschap". Volgens de publieke omroep moet de reorganisatie een kostenbesparing van 270 miljoen Zwitserse frank (290 miljoen euro) opleveren tegen 2029.

11 uur geleden
Wall Street begint hoger aan korte Thanksgivingweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst begonnen aan de verkorte handelsweek. De Amerikaanse financiële markten zijn donderdag gesloten vanwege de viering van Thanksgiving. Op de dag na Thanksgiving, die bekendstaat als Black Friday, is Wall Street slechts een halve dag open. De handelsvolumes op de beurzen zullen naar verwachting relatief beperkt blijven.

12 uur geleden