Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Witte Huis is het 'oneens' met klimaatopmerking Wereldbank-baas

Witte Huis is het 'oneens' met klimaatopmerking Wereldbank-baas

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaans president Joe Biden is het oneens met klimaatuitingen van hoogste baas van de Wereldbank, David Malpass. Hij ontweek eerder deze week openlijk de vraag of klimaatverandering het gevolg was van het gebruik van fossiele brandstoffen, waarop een storm van verontwaardiging ontstond.

"We zijn het oneens met de opmerkingen van president Malpass", zei een persvoorlichter van het Witte Huis. "We rekenen erop dat de Wereldbank wereldwijd vooroploopt als het om klimaatambities gaat." De zegsvrouw ging niet in op de vraag of Biden vertrouwen heeft in Malpass als hoogste leidinggevende van de bank.

Dinsdag antwoordde Malpass op de vraag of hij vond dat fossiele brandstoffen de oorzaak van opwarming van de aarde zijn: "Ik weet het niet, ik ben geen wetenschapper."

Interview

Na alle ontstane tumult drukte Malpass het personeel van de Wereldbank op het hart dat hij wel degelijk gelooft dat klimaatverandering door mensen wordt veroorzaakt. Ook in een interview met nieuwszender CNN probeerde hij zijn eerdere optreden recht te zetten.

"Het is duidelijk dat broeikasgassen afkomstig zijn van door de mens gecreëerde bronnen, waaronder fossiele brandstoffen, methaan, de landbouw en de industrie, dus we werken hard om dat te veranderen", zei hij tegen CNN. Malpass voegde daar vrijdag aan toe dat hij niet van plan is om zijn functie neer te leggen en dat geen enkele aandeelhouder van de Wereldbank daarom heeft gevraagd.

De Republikeinse Malpass trad aan toen Donald Trump president was van de Verenigde Staten. Volgens ongeschreven regels wijzen de VS, als grootste aandeelhouder van de Wereldbank, doorgaans de hoogste baas van 's werelds grootste financier voor ontwikkelingssamenwerking aan.

Meer uit Financieel

Clouddivisie Amazon groeit opnieuw hard

SEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.

1 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, Alphabet bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming was opnieuw negatief, na zware koersverliezen in de techsector eerder deze week.

1 uur geleden
Vliegverkeer luchthaven Berlijn stilgelegd om ijzel

BERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.

2 uur geleden
Danone roept nog meer babyvoeding terug in Oostenrijk

WENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.

4 uur geleden
Reuters: 2 miljoen vaten Venezolaanse olie gaan naar Spanje

MADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.

5 uur geleden
ArcelorMittal bovenaan AEX na optimisme topman over staalmarkt

AMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal eindigde donderdag bovenaan de AEX-index. De staalproducent maakte financiële resultaten bekend, waarbij de winst vorig jaar was toegenomen. Topman Aditya Mittal was ook positief gestemd over de vraag naar staal in Europa na de protectionistische maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen om de staalsector te beschermen tegen met name goedkoper staal uit China.

6 uur geleden
Duitsland wil verplichte investering streamingdiensten in EU-films

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland is van plan streamingdiensten en televisieomroepen die in Duitsland actief zijn te verplichten in Europese films te investeren. Als het aan de Duitse regering ligt, investeren platforms zoals Netflix, Amazon Prime en Disney+ straks minstens 8 procent van hun netto-omzet in Europese films.

6 uur geleden