Witte Huis herhaalt steun aan Israël in reactie op aanval Iran
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis heeft in een eerste reactie op de berichten over Iraanse drones die op weg zijn naar Israël herhaald dat Israël kan rekenen op de "onvoorwaardelijke steun" van de Verenigde Staten.
"President Biden is duidelijk geweest: onze steun voor de veiligheid van Israël is onvoorwaardelijk. De Verenigde Staten zullen het volk van Israël steunen en hun verdediging tegen deze bedreigingen vanuit Iran steunen."
President Joe Biden wordt volgens de verklaring van het Witte Huis regelmatig op de hoogte gehouden van de situatie door zijn nationale veiligheidsteam en zal hen zaterdag nog ontmoeten in het Witte Huis. Zijn team staat voortdurend in contact met Israëlische functionarissen en met "andere partners en bondgenoten".
Enkele uren
Biden zal naar verwachting de natie niet toespreken over de Iraanse aanval, aldus het Witte Huis.
Het Witte Huis verwacht dat de Iraanse aanval waarschijnlijk enkele uren duurt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse krijgsmacht meldt vrijdag een aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Er wordt gesproken van een reactie op een aanval op een commercieel schip dat door de Straat van Hormuz voer. De Amerikaanse president Donald Trump verklaarde eerder op de dag dat Iran het staakt-het-vuren had geschonden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon zijn het bij gesprekken in Washington eens geworden over een nieuwe raamovereenkomst, meldt de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Wat er precies in de overeenkomst staat, is niet duidelijk.
3 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het officiële dodental van de aardbevingen in Venezuela is opgelopen tot 920, meldt de voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Eerder werden 589 doden gemeld. Naar zo'n 50.000 mensen zou nog worden gezocht.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland is vrijdag een temperatuur van 41,3 graden gemeten. Nog nooit eerder is in het land zo'n hoge temperatuur genoteerd. Het vorige record van 41,2 graden kwam uit juli 2019.
5 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is meer dan verdubbeld. Interim-president Delcy Rodríguez meldde dat meer dan 589 mensen zijn overleden en 2980 personen gewond zijn geraakt.
9 uur geledenEL MANSOURI (ANP) - Het Israëlische leger heeft met drones flyers verspreid boven de plaats El Mansouri in het zuiden van Libanon, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Het is de eerste keer dat Israël op deze manier een evacuatiebevel geeft sinds vorige week een nieuw bestand werd gesloten tussen Israël en Hezbollah.
9 uur geledenLA GUAIRA/MACUTO (ANP/RTR) - Reddingswerkers pogen in het noorden van Venezuela slachtoffers van de aardbevingen van woensdag te redden uit puinhopen en het lot van duizenden te achterhalen. Op een website opgericht om vermisten te vinden, zoeken Venezolanen naar 49.600 mensen van wie het lot sinds woensdag onbekend is.
10 uur geleden