Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Witte Huis haalt troepen Afghanistan voor 11 september terug

Witte Huis haalt troepen Afghanistan voor 11 september terug

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan hun troepen in Afghanistan dit jaar terugtrekken. President Joe Biden wil dat het vertrek voor 11 september is afgerond. Het is dan precies twintig jaar geleden dat moslimextremisten de VS aanvielen met aanslagen in New York en Washington. In de strijd tegen terrorisme trokken de VS vervolgens naar Afghanistan voor de jacht op Osama bin Laden, het brein achter de verwoestende terreur.

Het Witte Huis ziet geen militaire oplossing meer voor de problemen in Afghanistan, aldus een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Volgens hem is de terugtrekking onvoorwaardelijk en begint die voor 1 mei. Wel blijven de Amerikanen na 11 september nog met "aanzienlijke middelen" in de regio aanwezig om een mogelijk oplaaien van terroristische gevaren tegen te gaan. De aftocht moet een einde maken aan de langste oorlog die de Verenigde Staten voerden.

De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken had onlangs gesteld dat de Amerikanen zich niet in hun eentje terugtrekken uit Afghanistan, maar samen met de NAVO-bondgenoten "als de tijd daarvoor rijp is". Aan de NAVO-missie in Afghanistan dragen ook Nederland en andere lidstaten troepen bij. Naar verluidt gaan Blinken en de Amerikaanse defensieminister Austin de NAVO-lidstaten woensdag op de hoogte brengen.

De vorige Amerikaanse president Donald Trump had, zonder de bondgenoten te raadplegen, aangekondigd de Amerikaanse troepen uiterlijk op 1 mei weg te halen. Dat werd afgesproken met de radicaalislamitische Taliban, die zich konden handhaven ondanks een jarenlange strijd met de buitenlandse troepenmacht en het Afghaanse regeringsleger.

Meer uit Buitenland

Doden bij Colombiaans bombardement op guerrilla's

BOGOTÁ (ANP/AFP) - Door een bombardement in het noordoosten van Colombia zijn zeker negen guerillastrijders omgekomen. Dat meldt persbureau AFP op basis van bronnen binnen het ministerie van Defensie van dat land. Arauca, de regio waar de regering van president Gustavo Petro het bombardement uitvoerde, grenst aan Venezuela en staat bekend om de drugscriminelen die er actief zijn.

24 minuten geleden
Thailand arresteert smokkelaars met 81 makaken in voertuig

BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - In Thailand zijn twee mannen gearresteerd op verdenking van lidmaatschap van een internationaal smokkelnetwerk. De twee werden staande gehouden nabij de Cambodjaanse grens met 81 makaken in hun voertuig. Ook werden drugs bij hen aangetroffen. Tijdens hun verhoor bekenden ze de dieren van Thailand naar Cambodja te smokkelen.

1 uur geleden
Bekend ski-oord Sölden zoekt 'rust' met alcoholverbod

SÖLDEN (ANP) - Het Oostenrijkse wintersportdorp Sölden voert per 1 december een alcoholverbod in het centrum in. De maatregel, die zich naast het centrum ook uitstrekt tot andere drukke plekken in het bekende après-skioord, moet "rust, veiligheid en kwaliteit van leven" brengen, zo staat te lezen in een verklaring op de website van de gemeente.

2 uur geleden
Trump keert zich tegen MAGA-bondgenoot in Huis, Taylor Greene

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft zich tegen een van zijn bondgenoten van het eerste uur gekeerd, het Republikeinse lid van het Huis van Afgevaardigden Marjorie Taylor Greene. In een lange post op Truth Social zegt hij niet langer achter haar te staan en bij de tussentijdse verkiezingen volgend jaar waarschijnlijk haar tegenkandidaat te zullen steunen. "Het enige wat ik 'Gekke' Marjorie zie doen, is klagen, klagen, klagen", aldus Trump.

3 uur geleden
Grote WOII-bom onschadelijk gemaakt in Neurenberg

NEURENBERG (ANP) - In de Duitse stad Neurenberg is een grote bom uit de Tweede Wereldoorlog onschadelijk gemaakt en verwijderd. Meer dan 20.000 bewoners moesten vrijdagavond worden geëvacueerd en konden in de vroege zaterdagochtend terug naar huis, aldus de gemeente Neurenberg op X. Het ging volgens de stad om de grootste evacuatie sinds WOII.

6 uur geleden
Trump zegt BBC volgende week aan te klagen om schadevergoeding

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een eis tot schadevergoeding tussen de 1 en 5 miljard dollar tegen de BBC aangekondigd. "We klagen ze ergens volgende week aan."

7 uur geleden
Zeker zeven doden bij ontploffing op politiebureau Kashmir

NEW DELHI (ANP) - Zeker zeven mensen zijn om het leven gekomen en 27 gewond geraakt toen op een politiebureau in Kashmir in het noorden van India in beslag genomen explosieven ontploften. Dat meldde het Indiase televisiestation NDTV.

8 uur geleden