Witte Huis geeft uitstel voor publicatie documenten moord Kennedy
WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft besloten geheime documenten over de moord op John F. Kennedy in 1963 niet al eind dit jaar vrij te geven, maar pas in december 2022. Volgens het Witte Huis is meer tijd nodig om te bepalen of de documenten openbaar mogen worden.
Bidens voorganger Donald Trump gaf in 2018 2800 geheime documenten over de moord vrij. Op aandringen van de veiligheidsdiensten bleef echter een deel geheim, naar verluidt tegen Trumps zin. Deze stukken moesten opnieuw beoordeeld worden, waarna ze eventueel op 15 december van dit jaar alsnog zouden worden gepubliceerd. Door de coronapandemie heeft dit proces echter vertraging opgelopen. Biden heeft het staatsarchief en de veiligheidsdiensten daarom nu tot 15 december 2022 gegeven om het werk af te maken. Stukken die al wel beoordeeld zijn, worden als gepland op 15 december van dit jaar vrijgegeven.
De Amerikaanse wet bepaalt dat alle stukken over de moord op Kennedy openbaar moeten worden. Veiligheidsdiensten moeten daarom de informatie die ze geheim willen houden tot het absolute minimum beperken, zo staat in een memorandum dat het Witte Huis vrijdag publiceerde. Alleen als de nationale veiligheid, de internationale betrekkingen of lopende inlichtingen- of politieonderzoeken in het geding zijn, mag informatie geheim worden gehouden, aldus het Witte Huis.
De moord op de 46-jarige president is volgens het Witte Huis een 'diepe nationale tragedie' die de gemoederen nog altijd bezighoudt. Sinds de jaren negentig zijn meer dan 250.000 documenten over de moord vrijgegeven, zo'n 90 procent van het totaal. Het Witte Huis wil dat het nationale archief nog dit jaar komt met een plan om al dit materiaal ook online toegankelijk te maken.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/DPA) - De Revolutionaire Garde van Iran heeft wraak aangekondigd voor de dood van het staatshoofd en religieus leider ayatollah Khamenei. "De moordenaars van de imam van de natie zullen niet ontsnappen aan een harde, beslissende en afschrikwekkende straf", aldus een verklaring van de elite-eenheid van Iran.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump startte de grootschalige aanval op Iran na een wekenlange lobby-inspanning van onder meer Israël en Saudi-Arabië, meldt The Washington Post op basis van bronnen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse president Trump heeft tegen CBS News gezegd dat hij gelooft dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen, waarbij de Iraanse leider ayatollah Khamenei is gedood, effectief zijn geweest en een pad naar diplomatie kunnen openen.
2 uur geledenMINAB (ANP/AFP) - Het aantal kinderen dat is omgekomen bij een raketinslag in het zuiden van Iran, die een school trof, is opgelopen tot zeker 108, meldt de Iraanse Rode Halve Maan. Het getroffen gebouw was een basisschool voor meisjes, waar op dat moment naar verluidt 170 kinderen aanwezig waren.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/DPA) - Iraanse vergeldingsaanvallen hebben minstens één persoon het leven gekost in de Verenigde Arabische Emiraten. Bij een "incident" op Zayed International Airport in hoofdstad Abu Dhabi is minstens één persoon omgekomen en zijn zeven mensen gewond geraakt, zo meldden functionarissen.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse Openbaar Ministerie heeft de stoffelijke resten van de gedode drugsbaas Nemesio Oseguera, alias El Mencho, overgedragen aan zijn familie. Dat meldt de krant El País.
5 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - De luchthaven van Dubai is zaterdag beschadigd geraakt bij een "incident", meldt Dubai Airports in een verklaring op X na golven van Iraanse raketaanvallen. Bij het incident raakten vier medewerkers gewond.
7 uur geleden