Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Witte Huis gaf geen groen licht voor Israëlische inval ziekenhuis

Witte Huis gaf geen groen licht voor Israëlische inval ziekenhuis

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse Witte Huis heeft niet van tevoren toestemming gegeven aan Israël om het Al Shifaziekenhuis binnen te vallen. De Palestijnse militante beweging Hamas had gezegd dat de Amerikaanse president Joe Biden "volledig verantwoordelijk" was voor de aanval, maar Washington ontkent dat.

Witte Huis-woordvoerder John Kirby zegt dat de Verenigde Staten sowieso geen militaire operaties van de Israëliërs in de Gazastrook goedkeuren. Hij herhaalde de woorden van Biden, die maandag aangaf dat ziekenhuizen beschermd zouden moeten worden.

Israëlische troepen gingen in de nacht van dinsdag op woensdag het Al Shifa binnen, nadat er al dagen hevig gevochten was rond het ziekenhuis. Volgens Israël zou daar een belangrijke basis van Hamas zijn gevestigd, maar die beweging ontkent dat. Israël zegt dat tijdens de operatie wapens zijn aangetroffen.

In het ziekenhuis liggen nog steeds honderden patiënten en de afgelopen dagen zijn tientallen van hen overleden doordat de stroom is uitgevallen. Volgens de artsen is het te onveilig om de patiënten, onder wie vroeggeboren baby's, te evacueren.

Meer uit Buitenland

Israël meldt aanval op Hamas-kopstuk in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.

6 uur geleden
Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

6 uur geleden
Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

7 uur geleden
Jury bereikt ook in nieuw proces Weinstein geen overeenstemming

NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.

7 uur geleden
Israël en Libanon verlengen staakt-het-vuren met 45 dagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.

8 uur geleden
John Travolta op filmfestival Cannes verrast met ere-Palm

CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.

8 uur geleden
Mogelijke uitdager Starmer mag meedoen aan parlementsverkiezing

MANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.

9 uur geleden