Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Witte Huis gaf geen groen licht voor Israëlische inval ziekenhuis

Witte Huis gaf geen groen licht voor Israëlische inval ziekenhuis

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse Witte Huis heeft niet van tevoren toestemming gegeven aan Israël om het Al Shifaziekenhuis binnen te vallen. De Palestijnse militante beweging Hamas had gezegd dat de Amerikaanse president Joe Biden "volledig verantwoordelijk" was voor de aanval, maar Washington ontkent dat.

Witte Huis-woordvoerder John Kirby zegt dat de Verenigde Staten sowieso geen militaire operaties van de Israëliërs in de Gazastrook goedkeuren. Hij herhaalde de woorden van Biden, die maandag aangaf dat ziekenhuizen beschermd zouden moeten worden.

Israëlische troepen gingen in de nacht van dinsdag op woensdag het Al Shifa binnen, nadat er al dagen hevig gevochten was rond het ziekenhuis. Volgens Israël zou daar een belangrijke basis van Hamas zijn gevestigd, maar die beweging ontkent dat. Israël zegt dat tijdens de operatie wapens zijn aangetroffen.

In het ziekenhuis liggen nog steeds honderden patiënten en de afgelopen dagen zijn tientallen van hen overleden doordat de stroom is uitgevallen. Volgens de artsen is het te onveilig om de patiënten, onder wie vroeggeboren baby's, te evacueren.

Meer uit Buitenland

Britse premier wil banden met EU nog verder aanhalen

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil de banden met Europa en de Europese Unie weer verder aanhalen. Later dit jaar komt er een top die de samenwerking moet versterken, zei premier Keir Starmer. Het gaat hem vooral om economische samenwerking, maar ook om onder meer defensie, veiligheid en energie.

25 minuten geleden
Terrorisme-onderzoek om explosief bij Bank of America in Parijs

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse antiterrorisme-aanklager heeft een onderzoek geopend naar "terroristische samenzwering" rond een vermeende poging tot een aanslag in Parijs. Daar werd afgelopen weekend een explosief geplaatst bij een filiaal van de Bank of America.

58 minuten geleden
Al-Sharaa nuanceert uitspraak Merz over terugkeer Syriërs

LONDEN (ANP/DPA) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa zegt dat hij niet nadrukkelijk heeft gezegd dat 80 procent van de Syriërs die in Duitsland wonen in de komende drie jaar moet terugkeren naar Syrië. De Duitse bondskanselier Merz deed die uitspraak na een ontmoeting met Al-Sharaa op maandag. Toen Merz kritiek kreeg op de uitspraak, zei hij dat die gebaseerd was op het gesprek met de Syrische president.

1 uur geleden
Trump 'denkt er sterk over' uit de NAVO te stappen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt er sterk over om de Verenigde Staten uit de NAVO terug te trekken, zegt hij tegen The Telegraph. De andere NAVO-landen hebben de VS te weinig geholpen bij de oorlog tegen Iran, stelt de president in de Britse krant.

1 uur geleden
Veel animo in Florida voor geplande maanmissie Artemis II

ORLANDO (ANP/AFP) - De verwachte lancering van de Artemis II-maanmissie trekt al veel bekijks in Florida. Daar moet vanaf het Kennedy Space Center de SLS-raket met het Orion-ruimtevaartuig vertrekken, de eerste bemande maanmissie in decennia. Het doel: in tien dagen een rondje om de maan vliegen, om daarna terug te keren naar de aarde. Op het nabijgelegen Cocoa Beach zijn al veel dagjesmensen die van plan zijn te gaan kijken.

4 uur geleden
Vance brengt boek uit over zijn katholieke geloof

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de verschijning aangekondigd van een boek dat gewijd is aan zijn katholieke geloof. Communion: Finding My Way Back to Faith is vanaf 16 juni verkrijgbaar in de Verenigde Staten.

6 uur geleden
Grote brand op luchthaven Koeweit door Iraanse droneaanval

KOEWEIT-STAD (ANP/RTR) - Een Iraanse droneaanval heeft brandstoftanks op de internationale luchthaven van Koeweit getroffen. De aanval veroorzaakte een enorme brand, maar eiste geen slachtoffers, meldde het Koeweitse staatspersbureau KUNA.

6 uur geleden