Witte Huis gaf geen groen licht voor Israëlische inval ziekenhuis
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse Witte Huis heeft niet van tevoren toestemming gegeven aan Israël om het Al Shifaziekenhuis binnen te vallen. De Palestijnse militante beweging Hamas had gezegd dat de Amerikaanse president Joe Biden "volledig verantwoordelijk" was voor de aanval, maar Washington ontkent dat.
Witte Huis-woordvoerder John Kirby zegt dat de Verenigde Staten sowieso geen militaire operaties van de Israëliërs in de Gazastrook goedkeuren. Hij herhaalde de woorden van Biden, die maandag aangaf dat ziekenhuizen beschermd zouden moeten worden.
Israëlische troepen gingen in de nacht van dinsdag op woensdag het Al Shifa binnen, nadat er al dagen hevig gevochten was rond het ziekenhuis. Volgens Israël zou daar een belangrijke basis van Hamas zijn gevestigd, maar die beweging ontkent dat. Israël zegt dat tijdens de operatie wapens zijn aangetroffen.
In het ziekenhuis liggen nog steeds honderden patiënten en de afgelopen dagen zijn tientallen van hen overleden doordat de stroom is uitgevallen. Volgens de artsen is het te onveilig om de patiënten, onder wie vroeggeboren baby's, te evacueren.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft in een onlinebijeenkomst met EU-kopstukken uitgehaald naar Hezbollah. Die beweging zou zich inzetten voor Iraanse belangen en daarmee de "ineenstorting" van de Libanese staat dichterbij brengen.
5 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De politie in New York onderzoekt of een incident met explosieven bij de ambtswoning van burgemeester Zohran Mamdani door terreurgroep Islamitische Staat geïnspireerd terrorisme is. Dat zei politiechef Jessica Tisch, die ook aangaf dat er vermoedelijk geen link is met de huidige oorlog tussen haar land en Iran.
38 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, en voorzitter van de EU-leiders António Costa hebben landen in het Midden-Oosten bedankt voor "hun hulp en steun bij de repatriëring van tienduizenden Europese burgers die vastzaten in hun land" door de oorlog in Iran. Dat deden ze in een videogesprek met leiders en ministers van Jordanië, Egypte, Bahrein, Libanon, Syrië, Turkije, Armenië, Irak, Qatar, Koeweit, de Verenigde Arabische Emiraten, Saudi-Arabië en Oman.
1 uur geledenPAPHOS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft op Cyprus plannen aangekondigd voor een "louter defensieve" missie om de Straat van Hormuz te heropenen. Het is de bedoeling om vrachtschepen en tankers te escorteren "na het einde van de heetste fase van het conflict" in het Midden-Oosten, verklaarde hij na een ontmoeting met de leiders van Cyprus en Griekenland.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De nieuwe leider van Iran, Mojtaba Khamenei, kan rekenen op de steun van Irans bondgenoot Hezbollah. De Libanese beweging heeft maandag trouw gezworen aan Khamenei, die zijn door een Israëlische luchtaanval gedode vader opvolgt.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Het Libanese parlement heeft verkiezingen die gepland stonden voor mei twee jaar vooruitgeschoven. Dat meldt de voorzitter van het parlement, Nabih Berri. Van het staatsorgaan, dat bestaat uit 128 parlementariërs, stemden 76 leden voor.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie roept op tot onmiddellijke de-escalatie in Libanon. Ook roept de EU Libanon en Israël op om via dialoog tot een veiligheidsakkoord te komen, zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag.
2 uur geleden