Witte Huis gaf geen groen licht voor Israëlische inval ziekenhuis
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse Witte Huis heeft niet van tevoren toestemming gegeven aan Israël om het Al Shifaziekenhuis binnen te vallen. De Palestijnse militante beweging Hamas had gezegd dat de Amerikaanse president Joe Biden "volledig verantwoordelijk" was voor de aanval, maar Washington ontkent dat.
Witte Huis-woordvoerder John Kirby zegt dat de Verenigde Staten sowieso geen militaire operaties van de Israëliërs in de Gazastrook goedkeuren. Hij herhaalde de woorden van Biden, die maandag aangaf dat ziekenhuizen beschermd zouden moeten worden.
Israëlische troepen gingen in de nacht van dinsdag op woensdag het Al Shifa binnen, nadat er al dagen hevig gevochten was rond het ziekenhuis. Volgens Israël zou daar een belangrijke basis van Hamas zijn gevestigd, maar die beweging ontkent dat. Israël zegt dat tijdens de operatie wapens zijn aangetroffen.
In het ziekenhuis liggen nog steeds honderden patiënten en de afgelopen dagen zijn tientallen van hen overleden doordat de stroom is uitgevallen. Volgens de artsen is het te onveilig om de patiënten, onder wie vroeggeboren baby's, te evacueren.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR) - In een achtergestelde wijk van het chique district Gangnam in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul woedt een grote brand. Bijna 300 brandweerlieden bestrijden de brand. In totaal werden 85 brandweerwagens naar de plek gestuurd.
17 minuten geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.
7 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.
9 uur geleden