Witte Huis: economie zal herstellen van gevolgen Omikron-variant
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse economie zal zich door de gevolgen van Omikron-variant van het coronavirus heen slaan, geholpen door de coronavaccinaties. Dat heeft de voorzitter van de raad van economische adviseurs van het Witte Huis, Cecilia Rouse, gezegd. Volgens haar komen er ook geen nieuwe lockdowns in verband met Omikron.
Rouse stelde op een bijeenkomst van zakenkrant The Wall Street Journal dat de situatie heel anders is dan een jaar geleden, omdat nu de meeste mensen zijn gevaccineerd tegen het coronavirus. "Ik verwacht geen lockdowns en ik denk niet dat we in een hoek gedrongen zullen worden." Hoewel er nog veel onduidelijk is rond Omikron zijn er signalen dat de ziekteverschijnselen van de variant mild zijn.
De topeconoom verklaarde verder dat ze verwacht dat de hoge inflatie in de Verenigde Staten het komende jaar zal gaan afzwakken, omdat de pandemie aan kracht inboet en maatregelen worden genomen om de logistieke verstoringen aan te pakken.
Meer uit Financieel
RIYAD (ANP) - Saudi-Arabië is begonnen met het verlagen van de productie op twee van zijn olievelden, meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. De stap volgt op de afsluiting van de Straat van Hormuz, een belangrijke transportroute voor olie uit het land. De opslagtanks in Saudi-Arabië dreigen daardoor vol te raken.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden CNV en De Unie zeggen samen met de nieuwe FNV-voorzitter Hans Spekman op te willen trekken tegen de plannen van het kabinet van premier Rob Jetten. Maandag werd bekend dat de voormalige PvdA-politicus is benoemd tot voorzitter van de grootste vakbond van Nederland. Het nieuwe FNV-bestuur onder leiding van Spekman begint op 1 mei.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De snel oplopende dieselprijzen zetten transportondernemers onder zware druk. Dat stelt brancheorganisatie Transport en Logistiek Nederland (TLN). Volgens TLN is het een nieuwe klap voor transportondernemers, die al met een reeks kostenstijgingen te maken hebben.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT heeft het afgelopen jaar meer geïnvesteerd in het uitbreiden van het volle elektriciteitsnet. In totaal stopte TenneT ruim 14,8 miljard euro in het stroomnet in Nederland en Duitsland, waarvan 4,9 miljard euro in Nederland. Wel waarschuwt de netbeheerder voor vertraging van de uitbreiding van het net.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Hans Spekman wordt de nieuwe voorzitter van vakbond FNV. Het nieuwe bestuur van FNV onder leiding van de voormalige PvdA-politicus begint op 1 mei, de Dag van de Arbeid.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Automobilisten gaan dinsdag aan de pomp voelen dat de olieprijs tot boven de 100 dollar per vat is gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt brandstofexpert Derk Foolen van consumentenorganisatie UnitedConsumers. Dan berekenen de grote oliemaatschappijen de almaar stijgende olieprijzen weer door in de brandstofprijzen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager geopend. De Amsterdamse hoofdindex viel terug tot het niveau van 2 januari en zag daarmee de koerswinst van dit jaar bijna volledig verdampen. De koersdaling volgde op de sterke stijging van de olie- en gasprijzen door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran, die de tweede week is ingegaan.
4 uur geleden