Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Witte Huis: economie zal herstellen van gevolgen Omikron-variant

Witte Huis: economie zal herstellen van gevolgen Omikron-variant

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse economie zal zich door de gevolgen van Omikron-variant van het coronavirus heen slaan, geholpen door de coronavaccinaties. Dat heeft de voorzitter van de raad van economische adviseurs van het Witte Huis, Cecilia Rouse, gezegd. Volgens haar komen er ook geen nieuwe lockdowns in verband met Omikron.

Rouse stelde op een bijeenkomst van zakenkrant The Wall Street Journal dat de situatie heel anders is dan een jaar geleden, omdat nu de meeste mensen zijn gevaccineerd tegen het coronavirus. "Ik verwacht geen lockdowns en ik denk niet dat we in een hoek gedrongen zullen worden." Hoewel er nog veel onduidelijk is rond Omikron zijn er signalen dat de ziekteverschijnselen van de variant mild zijn.

De topeconoom verklaarde verder dat ze verwacht dat de hoge inflatie in de Verenigde Staten het komende jaar zal gaan afzwakken, omdat de pandemie aan kracht inboet en maatregelen worden genomen om de logistieke verstoringen aan te pakken.

Meer uit Financieel

Bitcoin stevent af op slechtste maand sinds 2022

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de bitcoin is dinsdag verder gedaald, waardoor de grootste digitale munt afstevent op de slechtste maand sinds 2022. In dat jaar vielen enkele cryptobedrijven om.

21 minuten geleden
China beperkt import van Japanse bedrijven door spanningen

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft twintig Japanse bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd uit "nationale veiligheidszorgen". Het gaat om bedrijven die materieel maken dat zowel civiele als militaire doeleinden kan hebben, waaronder dochterondernemingen van Mitsubishi Heavy Industries en de Japanse ruimtevaartorganisatie. Twintig andere bedrijven, onder meer autofabrikant Subaru, zijn op een watchlist gezet en moeten strengere controles ondergaan wanneer zij naar China exporteren.

59 minuten geleden
AEX-index veert licht op na onzekerheid rond heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde dinsdag licht op na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig door de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof een streep zette door veel van zijn importheffingen. De Amerikaanse president waarschuwde dat elk land dat "spelletjes wil spelen" met de uitspraak van het hof "te maken zal krijgen met een veel hoger tarief".

1 uur geleden
Minder nieuwe auto's verkocht in EU in januari, ook in Nederland

BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's in de Europese Unie is vorige maand afgenomen. In januari werden 799.625 nieuwe auto's verkocht, 3,9 procent minder vergeleken met dezelfde maand vorig jaar. Hiermee heeft de markt voor het tweede jaar op rij een moeilijke start gemaakt, meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA.

2 uur geleden
Prijsverhogingen helpen eigenaar Douwe Egberts aan meer omzet

AMSTERDAM (ANP) - Het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick heeft vorig jaar minder koffie en thee verkocht, maar door prijsverhogingen wel een hogere omzet geboekt. De eigenaar van de merken, JDE Peet's, meldt dit bij de presentatie van resultaten van een jaar vol conflicten met winkeliers over de koffieprijzen.

3 uur geleden
Nieuwe Amerikaanse importheffingen van 10 procent van kracht

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe tijdelijke Amerikaanse importheffingen van 10 procent op buitenlandse goederen zijn dinsdag van kracht geworden. Die heffingen kondigde de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag aan als antwoord op de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof, dat veel van de vorig jaar ingevoerde heffingen onwettig verklaarde.

3 uur geleden
Kledingmerken misleiden klant met 'sociaal verantwoorde' waar

DEN HAAG (ANP) - Een aantal kledingmerken claimt ten onrechte dat producten verantwoord en met respect voor mensenrechten zijn geproduceerd. Dat stellen de Consumentenbond, Schone Kleren Campagne (SKC) en Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO). De organisaties willen dat deze praktijk, ook bekend als 'social washing', streng wordt aangepakt.

3 uur geleden