Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Witte Huis boos over recordwinst voor olieconcern ExxonMobil

Witte Huis boos over recordwinst voor olieconcern ExxonMobil

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis is boos over de recordwinst die het Amerikaanse olie- en gasconcern ExxonMobil over 2022 heeft geboekt. Volgens de regering van president Joe Biden vullen oliebedrijven de zakken, terwijl Amerikanen aan de pomp veel meer moeten betalen voor brandstof.

Eerder op de dag maakte ExxonMobil, het grootste oliebedrijf van de Verenigde Staten, bekend dat er over 2022 een recordwinst van bijna 56 miljard dollar (52 miljard euro) is behaald, vooral dankzij de hoge olieprijzen door de oorlog in Oekraïne. "Het laatste cijferbericht maakt duidelijk dat oliebedrijven alles hebben wat ze nodig hebben inclusief recordwinsten en duizenden goedgekeurde maar ongebruikte vergunningen om de productie op te voeren. Ze kiezen er echter voor om die winsten in de zakken van topbestuurders en aandeelhouders te stoppen", aldus een verklaring van het Witte Huis.

Biden heeft al vaker zijn ongenoegen uitgesproken over de "woekerwinsten" die oliemaatschappijen zouden boeken door Oekraïne. Volgens Biden profiteren zij van de oorlog en doen ze veel te weinig om de brandstofprijzen te verlagen. Hij heeft oliemaatschappijen, waaronder ook Shell, herhaaldelijk opgeroepen om de prijzen aan de benzinepomp te verlagen in plaats van de hoge winsten terug te geven aan aandeelhouders.

Ook stelt het Witte Huis dat Republikeinen in het Congres oliebedrijven in bescherming nemen en telkens excuses verzinnen om zo te voorkomen dat de bedrijven verantwoording hoeven af te leggen voor de recordwinsten.

Meer uit Financieel

Europese gasprijs op hoogste niveau sinds 2023

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is tot het hoogste niveau sinds 2023 gestegen. Op energiemarkten reageren handelaren op de toegenomen spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten. Nieuwe gevechten hebben een einde gemaakt aan de hoop op een snelle opening van de Straat van Hormuz, een zeestraat die erg belangrijk is voor de wereldhandel in energie.

38 minuten geleden
Mogelijk 1300 bouwprojecten stilgelegd door schorsing controleur

DEN HAAG (ANP) - Door de schorsing van een belangrijke controleur voor bouwprojecten moeten veel bouwwerkzaamheden worden stilgelegd. Daarvoor waarschuwt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). De belangenorganisatie voor gemeenten schat in dat mogelijk tot 1300 projecten stil komen te liggen.

1 uur geleden
Consumentencollectief verwacht nieuw record benzineprijs

EINDHOVEN (ANP) - De prijs voor benzine in Nederland bereikt woensdag een recordhoogte, verwacht consumentencollectief UnitedConsumers. Door de opgelopen spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten vervliegt de hoop dat de Straat van Hormuz snel open kan. Die zeestraat is belangrijk voor olie en brandstoffen uit de Golfregio, maar wordt sinds het begin van de Iranoorlog zo goed als geblokkeerd door Iran.

2 uur geleden
Kwakkelend GoPro fuseert met Amerikaans fotonicabedrijf

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Actiecamerafabrikant GoPro fuseert met het Amerikaanse fotonicabedrijf Starman Optical. Daarmee wordt GoPro gered van een dreigend faillissement.

3 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam omlaag door rente- en inflatiezorgen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een verlies gesloten, waarbij zorgen over oplopende olieprijzen, inflatie en rentes overheersten. Ook op andere Europese beurzen daalden de belangrijkste graadmeters.

5 uur geleden
Pensioenfondsen financieel sterker richting nieuw stelsel

AMSTERDAM (ANP) - De financiële positie van pensioenfondsen is in augustus verder verbeterd. Daarbij profiteerden ze vooral van de gestegen rente, meldt financieel dienstverlener Aon. Dit is gunstig voor de tientallen pensioenfondsen die volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel. Er valt dan ook meer te verdelen op het moment van de overgang, legt Aon-bestuurder Frank Driessen uit.

5 uur geleden
Ministers VS en Canada spreken elkaar over handelsconflict

ASHEVILLE (ANP/RTR) - De Canadese minister van Financiën François-Philippe Champagne spreekt dinsdag met zijn Amerikaanse evenknie Scott Bessent. Dat kondigde Champagne aan. Canada en de Verenigde Staten zijn verwikkeld in een handelsconflict na het stuklopen van onderhandelingen over een handelsovereenkomst vorige maand.

5 uur geleden