Witte Huis blokkeert verhoor Fauci door Congres
WASHINGTON (ANP) - Medisch topadviseur Anthony Fauci zal volgende week niet getuigen voor een commissie van het Amerikaanse Congres die onderzoekt hoe de regering van president Trump de pandemie te lijf gaat. In een verklaring laat het Witte Huis vrijdag weten het "contraproductief" te vinden om individuen die betrokken zijn bij de strijd tegen het coronavirus te laten getuigen.
Het Witte Huis komt met de verklaring nadat een woordvoerder van de commissie eerder liet weten van regeringsambtenaren te hebben gehoord dat Fauci niet zou mogen komen.
"Terwijl de Trump-regering haar reactie op Covid-19 voortzet, inclusief het openen van Amerika en het versnellen van de ontwikkeling van een vaccin, is het contraproductief om juist die mensen die betrokken zijn bij deze acties te laten verschijnen tijdens congreshoorzittingen", aldus een woordvoerder van het Witte Huis. "We zijn vastbesloten samen te werken met het Congres om op het juiste moment een getuigenis af te leggen."
Fauci zou 6 mei moeten verschijnen tijdens een hoorzitting. Hij is de directeur het National Institute of Allergy and Infectious Diseases (NIAID) en geldt als één van de voornaamste adviseurs van Trump in de coronacrisis.
Meer uit Buitenland
LUANDA (ANP) - Een eventuele overeenkomst over de toekomst van Oekraïne mag niet ten koste gaan van de veiligheid van Polen en Europa, benadrukt de Poolse premier Donald Tusk. Hij reageert daarmee op het Amerikaanse vredesplan, waarin grote concessies van Oekraïne worden gevraagd.
14 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie blijft doorwerken aan een voorstel voor een lening aan Oekraïne op basis van bevroren Russische tegoeden, ook nu er een mogelijk vredesplan ligt. Dat er een concreet voorstel komt is "nog urgenter gezien deze achtergrond", aldus een woordvoerder van de Commissie.
1 uur geledenKINGSTON (ANP) - De Jamaicaanse reggaezanger Jimmy Cliff is op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie op Instagram bekendgemaakt. Hij overleed aan de gevolgen van een longontsteking.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Poolse aanklagers zeggen een Oekraïense man te hebben opgepakt op verdenking van spoorsabotage in samenwerking met Rusland. Eerder werden twee andere Oekraïners geïdentificeerd als verdachten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie streeft naar consensus in een EU-standpunt over een vredesplan voor Oekraïne, aldus een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. "Zo staan we sterker, zo staan we eensgezind tegenover een onderwerp dat zo belangrijk is als de vrede in Oekraïne en zo belangrijk als de veiligheid van Europa", zei ze. Maar dat lukt niet altijd en eventuele onenigheid tussen de lidstaten over een vredesplan mag geen "belemmering vormen voor de voortgang van zo'n cruciaal onderwerp".
2 uur geledenLUANDA (ANP) - Vredesbesprekingen over Oekraïne vereisen "volledige betrokkenheid en besluitvorming van de Europese Unie", zei voorzitter van de EU-leiders António Costa maandag. Het gaat daarbij om kwesties die de EU rechtstreeks aangaan, zoals sancties tegen Rusland, uitbreiding van de EU of de inzet van Russische bevroren tegoeden. Dat zei Costa na afloop van een bijeenkomst van 27 EU-leiders en voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie in de Angolese hoofdstad Luanda.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een "alomvattende, rechtvaardige en duurzame vrede" in Oekraïne kan "alleen worden bereikt als deze verankerd is in het internationale mensenrechtenkader", stelt commissaris voor de mensenrechten van de Raad van Europa Michael O'Flaherty maandag. Hij begrijpt dat de prioriteit weliswaar ligt bij een staakt-het-vuren in Oekraïne en het geven van humanitaire hulp, maar toch moet hier nu de basis voor worden gelegd.
3 uur geleden