Witte Huis blokkeert verhoor Fauci door Congres
WASHINGTON (ANP) - Medisch topadviseur Anthony Fauci zal volgende week niet getuigen voor een commissie van het Amerikaanse Congres die onderzoekt hoe de regering van president Trump de pandemie te lijf gaat. In een verklaring laat het Witte Huis vrijdag weten het "contraproductief" te vinden om individuen die betrokken zijn bij de strijd tegen het coronavirus te laten getuigen.
Het Witte Huis komt met de verklaring nadat een woordvoerder van de commissie eerder liet weten van regeringsambtenaren te hebben gehoord dat Fauci niet zou mogen komen.
"Terwijl de Trump-regering haar reactie op Covid-19 voortzet, inclusief het openen van Amerika en het versnellen van de ontwikkeling van een vaccin, is het contraproductief om juist die mensen die betrokken zijn bij deze acties te laten verschijnen tijdens congreshoorzittingen", aldus een woordvoerder van het Witte Huis. "We zijn vastbesloten samen te werken met het Congres om op het juiste moment een getuigenis af te leggen."
Fauci zou 6 mei moeten verschijnen tijdens een hoorzitting. Hij is de directeur het National Institute of Allergy and Infectious Diseases (NIAID) en geldt als één van de voornaamste adviseurs van Trump in de coronacrisis.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk blijft nucleair materiaal uit Rusland importeren, ondanks de oorlog die Moskou tegen Oekraïne voert. Dat stelt de Franse tak van milieuorganisatie Greenpeace in een verklaring. Daarmee zouden de Fransen "de Russische economie en indirect ook de oorlogsmachine" voeden.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft donderdag tegen de Britse premier Keir Starmer gezegd dat China klaar is voor een langdurig strategisch partnerschap met Groot-Brittannië. Dat blijkt uit een gezamenlijke verklaring na hun ontmoeting in Beijing.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft regeringsbeleid dat gericht was op ongeveer 5600 wettelijk erkende vluchtelingen in Minnesota tijdelijk geblokkeerd. De vluchtelingen wachten op een permanente verblijfsvergunning (greencard).
3 uur geledenNIAMEY (ANP/RTR/AFP) - In de vroege ochtend van donderdag waren twee uur lang aanhoudende schotenwisselingen en luide explosies te horen nabij de internationale luchthaven van Niamey in Niger, aldus getuigen van persbureaus Reuters en AFP. Op X verspreide video's tonen dat de nachtelijke skyline werd verlicht door geweervuur.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mexico gaat door met het leveren van ruwe olie aan Cuba. President Claudia Sheinbaum beschouwt de olie-export naar Cuba als "humanitaire hulp", zei ze woensdag tegen verslaggevers. "Die hulp gaat door, net als aan andere landen", zei ze.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De omstreden inzet van troepen van de Nationale Garde en mariniers in Amerikaanse steden heeft vorig jaar bijna een half miljard dollar (418 miljoen euro) gekost. Dat becijferde de rekenkamer van het Amerikaanse parlement, de Congressional Budget Office.
8 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - De FBI heeft een huiszoeking gedaan bij een verkiezingskantoor in Fulton County, Georgia. Deze zou verband houden met herhaalde beweringen van de Amerikaanse president Donald Trump over verkiezingsfraude bij de door hem verloren presidentsverkiezingen van 2020.
8 uur geleden