Witte Huis: binnen twee weken besluit over ingrijpen Iran
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump komt binnen twee weken met een besluit of de Verenigde Staten Israël gaan helpen bij het bombarderen van Iraanse atoomfaciliteiten. Het Witte Huis heeft dat donderdag laten weten.
"Gezien de aanzienlijke kans op onderhandelingen die wel of niet op korte termijn met Iran zullen plaatsvinden, zal ik binnen twee weken mijn besluit nemen of we al dan niet ingrijpen", las de woordvoerster van het Witte Huis een verklaring van Trump voor.
Donderdag meldden anonieme diplomatieke bronnen dat de speciale Amerikaanse gezant Steve Witkoff de afgelopen tijd meerdere keren heeft gebeld met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi. Iran zou terugkeren naar de onderhandelingstafel wanneer de Israëlische aanvallen zijn gestopt.
Kernenergie
Israël valt naar eigen zeggen Iran aan om te voorkomen dat het land een kernwapen ontwikkelt. Iran wordt er al decennia van beschuldigd dat te doen, maar weerspreekt dat. Het zegt kernenergie nodig te hebben.
De perssecretaris van het Witte Huis zei donderdag dat Iran "in een paar weken tijd een kernwapen kan hebben". Het land heeft volgens haar alles in huis om dat wapen te maken, maar wacht nog steeds op het besluit van de hoogste leider van het land, de ayatollah Al Khamenei, om dat te doen.
Meer uit Buitenland
BONN (ANP) - Opnieuw zijn afgelopen maand wereldwijde temperatuurrecords gesneuveld. Augustus verliep sinds het begin van de metingen nog niet eerder zo warm als dit jaar. Het werd op aarde gemiddeld 16,96 graden, heeft de Europese klimaatdienst Copernicus becijferd. Dat gemiddelde is precies gelijk aan dat van juli 2023. Daarmee staan beide maanden nu in de boeken als de warmste uit de meetreeks.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - In de laatste minuut en 42 seconden voordat het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air zondag in Miami van de landingsbaan schoot, maakte een van de piloten meerdere keren een opmerking over de te hoge snelheid tegen de andere piloot. Dat meldt de National Transportation Safety Board (NTSB) op basis van de stemopname van de cockpit.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Iranoorlog zou tot aan het einde van Donald Trumps presidentschap kunnen voortduren. Daarvoor waarschuwden hoge adviseurs van het Witte Huis, onder wie vicepresident JD Vance en minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, de president tijdens besloten gesprekken. Dat meldde de Wall Street Journal woensdag op basis van Amerikaanse functionarissen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump liep woensdag vertraging op toen hij vanaf Joint Base Andrews bij Washington wilde vertrekken naar het Republikeinse partijcongres in Dallas. De opblaasbare noodglijbaan van de Air Force One, een cadeau van Qatar, was per ongeluk uitgeklapt.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse veiligheidsdienst heeft voorafgaand aan de massale instroom van migranten in de exclave Ceuta al gewaarschuwd voor een dergelijk incident. De Spaanse premier Pedro Sánchez zei eerder in het parlement juist dat er geen signalen waren voor zo'n instroom, maar uit nu vrijgegeven documenten blijkt het tegendeel.
6 uur geledenABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.
8 uur geleden