Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Witte Huis: Biden toont in Polen zijn toewijding aan NAVO

Witte Huis: Biden toont in Polen zijn toewijding aan NAVO

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft vrijdag Amerikaanse troepen bezocht die zijn gestationeerd in Polen, niet ver van de grens met Oekraïne. Het bezoek was onderdeel van zijn tweedaags bezoek aan Polen. Het Witte Huis liet weten dat het bezoek symbool staat voor de toewijding van de VS om de andere NAVO-landen te beschermen, een verplichting die Biden herhaaldelijk als "heilig" heeft omschreven.

Biden bezocht militairen van de 82nd US Airborne Division, de laatste Amerikaanse divisie die afgelopen zomer Afghanistan verliet en die nu deel uitmaakt van de NAVO-strijdkrachten in Oost-Europa. De Amerikaanse strijdkrachten hebben sinds de Russische invasie van Oekraïne hun aanwezigheid in Oost-Europa opgevoerd en hebben inmiddels 10.500 manschappen in Polen gestationeerd. "Jullie bevinden je middenin een strijd tussen democratieën en autocraten", zei Biden tegen de militairen. "Wat jullie doen is belangrijk, echt belangrijk."

Later zal Biden samen met zijn Poolse collega Andrzej Duda een vergadering bijwonen over de humanitaire situatie in Oekraïne en de regio, aldus het Witte Huis. Zaterdag voert Biden in Warschau besprekingen met Poolse leiders en bezoekt hij een opvangcentrum voor Oekraïense vluchtelingen. Hij zal zijn bezoek later die dag afronden met een toespraak die volgens het Witte Huis "belangrijk en betekenisvol" zal zijn.

Meer uit Buitenland

VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

1 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

1 uur geleden
Khamenei schuift aanvallen op Turkije en Oman af op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.

1 uur geleden
Levenslang voor Franse jihadist om genocide op Jezidi's

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.

2 uur geleden
Acteur Chuck Norris (86) overleden

HONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.

3 uur geleden
Trump noemt bondgenoten 'lafaards' om Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."

3 uur geleden
Rusland wil inzet leger in buitenland bij vervolging Russen

MOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Rusland wil het mogelijk maken om de krijgsmacht in te zetten om burgers te helpen die in het buitenland te maken krijgen met vervolging. Parlementsvoorzitter Vjatsjeslav Volodin zegt dat het voorstel versneld zal worden behandeld.

3 uur geleden