Witte Huis: Biden toont in Polen zijn toewijding aan NAVO
WARSCHAU (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft vrijdag Amerikaanse troepen bezocht die zijn gestationeerd in Polen, niet ver van de grens met Oekraïne. Het bezoek was onderdeel van zijn tweedaags bezoek aan Polen. Het Witte Huis liet weten dat het bezoek symbool staat voor de toewijding van de VS om de andere NAVO-landen te beschermen, een verplichting die Biden herhaaldelijk als "heilig" heeft omschreven.
Biden bezocht militairen van de 82nd US Airborne Division, de laatste Amerikaanse divisie die afgelopen zomer Afghanistan verliet en die nu deel uitmaakt van de NAVO-strijdkrachten in Oost-Europa. De Amerikaanse strijdkrachten hebben sinds de Russische invasie van Oekraïne hun aanwezigheid in Oost-Europa opgevoerd en hebben inmiddels 10.500 manschappen in Polen gestationeerd. "Jullie bevinden je middenin een strijd tussen democratieën en autocraten", zei Biden tegen de militairen. "Wat jullie doen is belangrijk, echt belangrijk."
Later zal Biden samen met zijn Poolse collega Andrzej Duda een vergadering bijwonen over de humanitaire situatie in Oekraïne en de regio, aldus het Witte Huis. Zaterdag voert Biden in Warschau besprekingen met Poolse leiders en bezoekt hij een opvangcentrum voor Oekraïense vluchtelingen. Hij zal zijn bezoek later die dag afronden met een toespraak die volgens het Witte Huis "belangrijk en betekenisvol" zal zijn.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.
5 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.
8 uur geleden