Witte Huis bereid stimuleringspakket te verlagen tot 1700 miljard
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Joe Biden is bereid om zijn voorstellen voor omvangrijke investeringen in infrastructuur af te zwakken. In plaats van de voorgestelde 2250 miljard dollar, zou hij het stimuleringspakket willen verlagen tot 1700 miljard dollar om zo Republikeinen mee te krijgen.
Republikeinen vinden de uitgaven voor onder andere bruggen, spoorlijnen, verduurzaming en elektrisch autorijden veel te hoog. De door het Witte Huis aangekondigde concessie heeft daar niets aan veranderd, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Eerder deden Republikeinen een tegenvoorstel waarbij de investeringen in infrastructuur beperkt blijven tot 568 miljard dollar.
Biden heeft altijd volgehouden dat hij van zowel zijn eigen Democratische partij als van Republikeinen steun wil voor het programma. De Democraten hebben in het Huis van Afgevaardigden slechts een krappe meerderheid en in de Senaat zijn de honderd zetels gelijk verdeeld, wat de bewegingsruimte voor de president beperkt.
Cruciaal
De Republikeinse senator Shelley Moore Capito, die het Republikeinse tegenvoorstel leidt, zei dat de kans op een akkoord nog altijd groter dan 50 procent is. De komende twee weken zijn volgens haar cruciaal, maar het kan nog maanden duren voordat er een definitieve overeenkomst is.
Biden maakte eerder dit jaar bekend met de enorme investeringen het economisch herstel aan te willen jagen na de coronacrisis. De plannen zouden veel nieuwe banen opleveren. De uitgaven moeten bovendien gepaard gaan met wetswijzigingen die het werknemers gemakkelijker maakt zich te organiseren in vakbonden om betere arbeidsomstandigheden af te dwingen.
In het nieuwe voorstel verlaagt de regering de bedragen die opgaan aan nieuwe breedbandverbindingen, wegen, bruggen en andere grote projecten. Het Witte Huis belooft daarnaast geen belastingverhogingen door te voeren voor mensen die minder dan 400.000 dollar per jaar verdienen. Biden wil de investeringen bekostigen door hogere belastingen te heffen bij grote bedrijven en rijke Amerikanen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft organisator van bingo-evenementen Legs Eleven gewaarschuwd. Evenementen onder de naam Bingo Loco, onder meer in de Maassilo in Rotterdam en Complex in Maastricht, vallen niet onder de wettelijke uitzondering van bingo's en zijn daardoor niet toegestaan.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat kijken of middelbare scholen wel genoeg keuze hebben bij de inkoop van digitale leermaterialen. De waakhond laat weten signalen te hebben ontvangen dat deze markt mogelijk niet goed werkt en dat scholen niet altijd genoeg keuzevrijheid ervaren.
32 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse miljardair Nick Candy heeft zijn huis in de Londense wijk Chelsea verkocht voor meer dan 270 miljoen pond. Dat is omgerekend meer dan 300 miljoen euro. Volgens persbureau Bloomberg gaat het naar verluidt om het duurste verkochte huis ooit. Wie de koper is, is niet bekend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gasverbruik van Nederlandse huishoudens is sinds de energiecrisis van 2022 structureel verminderd. Dat meldt energieleverancier Vattenfall. Volgens een analyse van het klantenverbruik werd afgelopen winter gemiddeld 14 procent minder verbruikt dan in de winter van 2021/2022. Vattenfall zegt dat deze ontwikkeling extra relevant is vanwege de onrust op de energiemarkt door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs is donderdag gedaald na de toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump, die weinig duidelijkheid bood over een oplossing voor de oorlog in het Midden-Oosten. Ook de prijs van zilver daalde fors.
1 uur geledenRAAMSDONKSVEER (ANP) - De overname van woonketens Kwantum en Leen Bakker door investeringsmaatschappij Orlando Capital V is afgerond. De ondernemingsraad en de Autoriteit Consument & Markt (ACM) hebben de laatste goedkeuring gegeven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Stichting Car Claim begint in samenwerking met de Consumentenbond, Consumenten Claim en de Nederlandse Kampeerauto Club een claimzaak tegen autofabrikant Stellantis vanwege vermeende sjoemelsoftware in campers. Over de hoogte van de claim kunnen de organisaties op dit moment nog niets zeggen.
1 uur geleden