Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Witte Huis bereid stimuleringspakket te verlagen tot 1700 miljard

Witte Huis bereid stimuleringspakket te verlagen tot 1700 miljard

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Joe Biden is bereid om zijn voorstellen voor omvangrijke investeringen in infrastructuur af te zwakken. In plaats van de voorgestelde 2250 miljard dollar, zou hij het stimuleringspakket willen verlagen tot 1700 miljard dollar om zo Republikeinen mee te krijgen.

Republikeinen vinden de uitgaven voor onder andere bruggen, spoorlijnen, verduurzaming en elektrisch autorijden veel te hoog. De door het Witte Huis aangekondigde concessie heeft daar niets aan veranderd, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Eerder deden Republikeinen een tegenvoorstel waarbij de investeringen in infrastructuur beperkt blijven tot 568 miljard dollar.

Biden heeft altijd volgehouden dat hij van zowel zijn eigen Democratische partij als van Republikeinen steun wil voor het programma. De Democraten hebben in het Huis van Afgevaardigden slechts een krappe meerderheid en in de Senaat zijn de honderd zetels gelijk verdeeld, wat de bewegingsruimte voor de president beperkt.

Cruciaal

De Republikeinse senator Shelley Moore Capito, die het Republikeinse tegenvoorstel leidt, zei dat de kans op een akkoord nog altijd groter dan 50 procent is. De komende twee weken zijn volgens haar cruciaal, maar het kan nog maanden duren voordat er een definitieve overeenkomst is.

Biden maakte eerder dit jaar bekend met de enorme investeringen het economisch herstel aan te willen jagen na de coronacrisis. De plannen zouden veel nieuwe banen opleveren. De uitgaven moeten bovendien gepaard gaan met wetswijzigingen die het werknemers gemakkelijker maakt zich te organiseren in vakbonden om betere arbeidsomstandigheden af te dwingen.

In het nieuwe voorstel verlaagt de regering de bedragen die opgaan aan nieuwe breedbandverbindingen, wegen, bruggen en andere grote projecten. Het Witte Huis belooft daarnaast geen belastingverhogingen door te voeren voor mensen die minder dan 400.000 dollar per jaar verdienen. Biden wil de investeringen bekostigen door hogere belastingen te heffen bij grote bedrijven en rijke Amerikanen.

Meer uit Financieel

Merz: Trump wil heel Europa aanpakken met invoerheffingen

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft gezegd dat de door de Amerikaanse president Donald Trump geplande hogere invoerheffingen op auto's uit de EU gericht zijn op de Europese Unie als geheel en niet specifiek op Duitsland. "Hij wil heel Europa aanpakken", zei Merz zondag tegen de Duitse omroep ARD.

2 uur geleden
Olieconcern uit VAE belooft miljarden aan nieuwe projecten

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.

14 uur geleden
OPEC+ verhoogt productie in eerste vergadering sinds vertrek VAE

WENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.

16 uur geleden
Voorzitter Duits instituut waarschuwt voor recessie na heffing VS

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.

19 uur geleden
Gesprekken over overname staaldivisie Thyssenkrupp op pauze

ESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.

20 uur geleden
Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

1 dag geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

1 dag geleden