Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Witte Huis: begin volgende week nieuws over Fed-benoeming

Witte Huis: begin volgende week nieuws over Fed-benoeming

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis komt begin volgende week met nieuws over de benoeming van de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve, de koepel van centrale banken in de Verenigde Staten. Eerder werd gedacht dat president Joe Biden deze week een besluit zou nemen over de Fed.

De termijn van huidig Fed-voorzitter Jerome Powell loopt in februari af en Biden moet een besluit nemen of Powell wordt herbenoemd voor een tweede termijn. Fed-bestuurder Lael Brainard wordt ook als kanshebber gezien voor het voorzitterschap van de Amerikaanse centrale bank. Biden had eerder deze maand gesprekken met Powell en Brainard over de functie en economische onderwerpen.

Minister van Financiën Janet Yellen heeft volgens ingewijden tegen het Witte Huis gezegd dat Brainard een geschikte kandidaat zou zijn, maar dat ze een herbenoeming van Powell steunt.

Een herbenoeming van Powell stuit ook op kritiek. Eerder dit jaar haalde Elizabeth Warren, Democratisch senator voor de staat Massachusetts, flink uit naar Powell. Volgens haar heerst er een cultuur van corruptie binnen de Amerikaanse centrale bank en heeft Powell gefaald als Fed-voorzitter. Met haar aanval richtte Warren zich op enkele topbestuurders binnen de Fed die met voorkennis in aandelen hebben gehandeld. Ook de Senaat heeft nog een stem in het proces.

Meer uit Financieel

Economen en bedrijven bezorgd over mogelijke verkiezingswinst AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse deelstaat Saksen-Anhalt kan te maken krijgen met grote economische problemen als de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) zondag daar de verkiezingen wint. Dat hebben economen en topbestuurders uit het Duitse bedrijfsleven gezegd in Duitse media.

10 uur geleden
Turkije verlaagt verwachtingen economische groei om Iranoorlog

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije heeft zondag zijn verwachtingen voor de economische groei verlaagd om de aanhoudende Iranoorlog. De daaruit voortvloeiende stijging van de energieprijzen heeft het afremmen van de inflatie in Turkije bemoeilijkt.

10 uur geleden
Chinese overheid steekt miljarden in financiële sector

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China steekt miljarden in zijn grootste banken en verzekeraars. Hiermee probeert de overheid in Beijing de balansen te versterken en de economische groei op peil te houden.

11 uur geleden
Oliekartel OPEC+ schroeft productiedoelen niet verder op

WENEN (ANP/DPA) - Oliekartel OPEC+ gaat zijn productiedoelstellingen volgende maand niet verder verhogen. Een kerngroep van zeven leden, waaronder Saudi-Arabië en Rusland, heeft zondag na een onlinebijeenkomst bekendgemaakt dat de huidige quota gehandhaafd blijven.

12 uur geleden
Nigeriaanse autoriteiten onderzoeken plots vertrek Uber

ABUJA (ANP/BLOOMBERG) - De Nigeriaanse mededingingsautoriteit onderzoekt het plotselinge vertrek van taxi-app Uber uit het Afrikaanse land. Afgelopen week staakte het Amerikaanse techbedrijf er abrupt zijn activiteiten zonder gebruikers vooraf te waarschuwen.

14 uur geleden
Jaguar Land Rover wil 4000 banen schrappen, schrijft The Times

LONDEN (ANP) - Jaguar Land Rover staat op het punt om de komende twee jaar 4000 banen te schrappen, meldt de Britse krant The Times. De grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk kampt al langer met stijgende kosten en dalende verkopen. Ook heeft het bedrijf last van Amerikaanse importheffingen.

18 uur geleden
Medeoprichter Spotify: ik verlaat Zweden als er rijkentaks komt

STOCKHOLM (ANP) - Medeoprichter Martin Lorentzon van muziekstreamingdienst Spotify wil Zweden verlaten als het land een nieuwe rijkentaks invoert. Dit heeft de Zweedse miljardair gezegd tegen persbureau Bloomberg.

19 uur geleden