
Witte Huis-adviseur Miller test positief op coronavirus
WASHINGTON (ANP) - Witte Huis-adviseur Stephen Miller is besmet met het corionavius. Miller bevestigde aan persbureau Reuters het nieuws van een verslaggever van NBC dat hij positief was getest op het virus. De adviseur is de meest recente persoon in de nabijheid van de met het coronavirus besmette president Donald Trump, die ook positief is getest.
Miller liet zelf aan Reuters weten dat hij al vijf dagen afgezonderd aan het werk is en in zelfisolatie zit. Hij testte dinsdag positief op corona. De adviseur is de echtgenoot van Katie Miller, de perschef van vicepresident Mike Pence. Zij was in mei besmet geraakt met het coronavirus.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De Verenigde Naties waarschuwen voor "verdere militarisering" van de onrust in Los Angeles. Op bevel van de Amerikaanse president Donald Trump zijn soldaten van de Nationale Garde ingezet om geweld tegen te gaan bij de dagenlange protesten tegen zijn deportatiebeleid van migranten.
1 uur geledenOTTAWA (ANP) - Ook Canada zegt nog dit jaar de oude NAVO-afspraak te halen om 2 procent van de economie aan defensie te besteden. Zo ongeveer alle andere 31 NAVO-landen zitten daar, soms na lang treuzelen, al op of hebben beloofd in 2025 aan die NAVO-norm te voldoen.
1 uur geledenSACRAMENTO (ANP) - De Amerikaanse staat Californië begint een rechtszaak tegen de federale overheid in Washington om het bevel van president Donald Trump om de Nationale Garde in te zetten in Los Angeles. Dat meldt gouverneur Gavin Newsom op sociale media. De autoriteiten in de metropool verwachten voor de vierde opeenvolgende dag protesten tegen het immigratiebeleid van de regering-Trump. Eerder leidden die tot botsingen tussen demonstranten en politie.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Zweden biedt de Zweedse activiste Greta Thunberg geen consulaire steun, omdat ze niet "in gevaar" is. Dat heeft de Zweedse buitenlandminister Maria Malmer Stenergard tegen Zweedse media gezegd. Thunberg is een van de elf opvarenden van de Madleen, de boot die met hulpgoederen op weg was naar Gaza. Israël onderschepte het schip in internationale wateren en dwong het naar Israël te varen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland en Oekraïne zijn begonnen aan een nieuwe grote gevangenenruil. Beide landen hebben een groep krijgsgevangenen overgedragen en zullen dat in de komende dagen opnieuw doen.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk zet zich in voor de snelle terugkeer van zes Franse staatsburgers aan boord van de Madleen. Het schip was met hulpgoederen onderweg naar Gaza, maar werd in internationale wateren onderschept door Israël.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Mensenrechtenorganisatie Amnesty International heeft kritiek geuit op Israël voor het onderscheppen van de Madleen. Het schip van de Freedom Flotilla Coalition was met noodhulp op weg naar Gaza, maar moest van Israël koers zetten naar Israël.
9 uur geleden