Witte dolfijn in Seine ondanks reddingspoging overleden
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De witte dolfijn die in de Franse rivier de Seine uit het water is gehaald, heeft het niet gered. Het ernstig verzwakte dier kreeg tijdens het transport naar een zoutwaterbassin ademhalingsproblemen. Daarom werd besloten de dolfijn te laten inslapen.
De beloega werd in de nacht van dinsdag op woensdag uit de Seine gehaald. Deze eerste fase van de reddingsoperatie duurde zo'n zes uur. Het zoogdier van ongeveer 800 kilo werd in een gekoelde truck gehesen, waarmee het naar Ouistreham, 160 kilometer verderop, zou worden vervoerd. Dierenartsen hoopten dat het dier in een zoutwaterbassin zou aansterken.
Uren voordat bekend werd dat de beloega was overleden, schreef Sea Shepherd France nog op Facebook dat het mannetje geen infectie had opgelopen en dat de spijsvertering was gestopt. "Dierenartsen zullen proberen de spijsvertering te stimuleren, hoewel de oorzaak van het probleem voorlopig onbekend is", liet de organisatie weten.
Het is de tweede beloega ooit die in Frankrijk is waargenomen. Normaal komen dergelijke walvisachtigen voor in koude wateren, maar soms verschijnen ze zuidelijker. De beloega werd vorige week dinsdag voor het eerst gespot.
Meer uit Buitenland
OLESJKY (ANP/RTR) - De wapenstilstand rond de door Rusland bezette stad Olesjky zal tot en met 1 november duren, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar Davyd Arachamja op Telegram.
36 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse lerarenbond SNES-FSU neemt geen genoegen met hervormingen die de regering heeft beloofd na protesten. "Wat het ministerie heeft gezegd, is slechts het begin van een antwoord", zei secretaris-generaal Sophie Vénétitay. "Het zal niet genoeg zijn om de woede weg te nemen."
44 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil de EU-grensbewakingsdienst Frontex flink meer slagkracht geven, zo staat in een voorstel dat de Europese Commissie dinsdag presenteert. Naar aanleiding van onder meer de situatie in de Spaanse enclave Ceuta van afgelopen zomer moet Frontex met een kleine delegatie binnen 24 uur beschikbaar zijn voor lidstaten om te worden ingezet aan de grenzen van de EU.
47 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Tot nu toe zijn er geen overtredingen van de wapenstilstand rond de Oekraïense stad Olesjky waargenomen, meldt Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov. De wapenstilstand ging in de nacht van maandag op dinsdag in. Zowel Rusland als Oekraïne leggen de wapens in de regio tijdelijk neer, zodat inwoners van Olesjky geholpen kunnen worden.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De opkomst bij de Israëlische parlementsverkiezingen in de eerste drie uur na het openen van de stembureaus bedraagt 16,68 procent. Dit is het hoogste percentage in deze fase van de verkiezingen sinds 1981, aldus de Centrale Verkiezingscommissie.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat elke lidstaat een strategisch plan aanlevert hoe het omgaat met de risico's die het gevolg zijn van klimaatverandering. Dat staat in een richtlijn die de Europese Commissie dinsdag presenteert voor klimaatbestendigheid in de EU.
1 uur geledenAMMAN (ANP/RTR/DPA) - Jordanië meldt dat ongeveer twintig jihadistische strijders zijn gedood bij aanvallen die het in Syrië uitvoerde als vergelding voor een aanslag op een kerk. Ook zou een wapendepot van terreurgroep Islamitische Staat zijn vernietigd.
2 uur geleden