Witte dolfijn in Seine ondanks reddingspoging overleden
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De witte dolfijn die in de Franse rivier de Seine uit het water is gehaald, heeft het niet gered. Het ernstig verzwakte dier kreeg tijdens het transport naar een zoutwaterbassin ademhalingsproblemen. Daarom werd besloten de dolfijn te laten inslapen.
De beloega werd in de nacht van dinsdag op woensdag uit de Seine gehaald. Deze eerste fase van de reddingsoperatie duurde zo'n zes uur. Het zoogdier van ongeveer 800 kilo werd in een gekoelde truck gehesen, waarmee het naar Ouistreham, 160 kilometer verderop, zou worden vervoerd. Dierenartsen hoopten dat het dier in een zoutwaterbassin zou aansterken.
Uren voordat bekend werd dat de beloega was overleden, schreef Sea Shepherd France nog op Facebook dat het mannetje geen infectie had opgelopen en dat de spijsvertering was gestopt. "Dierenartsen zullen proberen de spijsvertering te stimuleren, hoewel de oorzaak van het probleem voorlopig onbekend is", liet de organisatie weten.
Het is de tweede beloega ooit die in Frankrijk is waargenomen. Normaal komen dergelijke walvisachtigen voor in koude wateren, maar soms verschijnen ze zuidelijker. De beloega werd vorige week dinsdag voor het eerst gespot.
Meer uit Buitenland
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
1 uur geledenMINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische Kinderrechtencommissariaat (KRC) waarschuwt dat in Brussel steeds meer kinderen op straat slapen. En de situatie wordt alleen maar erger, stelt de organisatie, die de toename verklaart door politieke beslissingen.
3 uur geleden