Witte dolfijn in Seine ondanks reddingspoging overleden
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De witte dolfijn die in de Franse rivier de Seine uit het water is gehaald, heeft het niet gered. Het ernstig verzwakte dier kreeg tijdens het transport naar een zoutwaterbassin ademhalingsproblemen. Daarom werd besloten de dolfijn te laten inslapen.
De beloega werd in de nacht van dinsdag op woensdag uit de Seine gehaald. Deze eerste fase van de reddingsoperatie duurde zo'n zes uur. Het zoogdier van ongeveer 800 kilo werd in een gekoelde truck gehesen, waarmee het naar Ouistreham, 160 kilometer verderop, zou worden vervoerd. Dierenartsen hoopten dat het dier in een zoutwaterbassin zou aansterken.
Uren voordat bekend werd dat de beloega was overleden, schreef Sea Shepherd France nog op Facebook dat het mannetje geen infectie had opgelopen en dat de spijsvertering was gestopt. "Dierenartsen zullen proberen de spijsvertering te stimuleren, hoewel de oorzaak van het probleem voorlopig onbekend is", liet de organisatie weten.
Het is de tweede beloega ooit die in Frankrijk is waargenomen. Normaal komen dergelijke walvisachtigen voor in koude wateren, maar soms verschijnen ze zuidelijker. De beloega werd vorige week dinsdag voor het eerst gespot.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP) - Twee Palestijnse tieners zijn woensdag om het leven gekomen bij een aanval van militante Israëlische kolonisten en legereenheden op hun dorp op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied. Dat meldden lokale functionarissen en het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een federale rechter heeft voorkomen dat de regering-Trump een nieuw presidentieel decreet uitvoert dat het aantal personen beperkt dat in aanmerking komt voor staatsburgerschap op grond van geboorteplaats. Het decreet wilde een einde maken aan het verstrekken van paspoorten aan kinderen van wie de ouders doelbewust een kind krijgen in de Verenigde Staten.
2 uur geledenCEUTA (ANP/RTR) - Duizenden inwoners van Ceuta zijn de straat opgegaan uit protest tegen de overheidsaanpak van de migrantencrisis in de Spaanse exclave. Ook elders in Spanje vonden betogingen plaats.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de nieuwe aanvalscampagne tegen Iran "niet te lang" zal duren. Tegelijkertijd dreigde hij met nieuwe aanvallen op het land.
6 uur geledenVALLETTA (ANP) - De Maltese zakenman Yorgen Fenech is vrijgesproken van betrokkenheid bij de moord op journalist Daphne Caruana Galizia in 2017. De moord leidde tot een grote politieke crisis in Malta en wereldwijde verontwaardiging.
7 uur geledenWICKLOW (ANP) - Een aantal EU-lidstaten heeft woensdag toegezegd Oekraïne te helpen aan extra luchtverdediging, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag. Om welke landen het gaat, zei Kallas niet op de persconferentie na de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Ierland. Landen die onderscheppingsraketten zoals Patriots op voorraad hebben, maar die zelf willen houden, werden door onder meer Nederland aangespoord die aan Oekraïne ter beschikking te stellen.
9 uur geledenWICKLOW (ANP) - Er is brede steun voor een EU-visumverbod voor Russische ex-strijders en strengere visumbeperkingen voor Russische toeristen. Dat heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag gezegd. Diverse EU-landen pleiten daar al langer voor, maar overeenstemming is er nog niet. Kallas hoopt dat het drone-incident in Leipzig de nog twijfelende lidstaten ervan overtuigt dat visarestricties nodig zijn voor de veiligheid van Oekraïne en Europa.
10 uur geleden