Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Witte dolfijn die in de Seine zwom is uit het water gehaald

Witte dolfijn die in de Seine zwom is uit het water gehaald

PARIJS (ANP/AFP) - De witte dolfijn, of beloega, die zich al enkele dagen in een sluis in de Franse rivier de Seine bevindt, is in de nacht van dinsdag op woensdag uit het water gehaald. Daarmee is de eerste fase van de uitzonderlijke reddingsactie achter de rug.

Na een zes uur durende reddingsoperatie waarbij zo'n tachtig mensen waren betrokken, werd het zoogdier van ongeveer 800 kilo in een soort hangmat gevangen en naar een voertuig gehesen. Daar werd de dolfijn onmiddellijk verzorgd door een team van dierenartsen. De gezondheidstoestand van het vermagerde zoogdier werd eerder al als "alarmerend" beschreven en een goede afloop van de operatie is dan ook niet vanzelfsprekend. De reddingsactie kan voor stress zorgen bij het dier en die kan het fataal worden.

De witte dolfijn werd vorige week dinsdag voor het eerst gespot. Donderdag bevond het dier zich in de buurt van Vernon, op meer dan 100 kilometer van de kust, waar hulpverleners het gedurende enkele uren konden waarnemen voordat de beloega uit het oog werd verloren. Sinds vrijdag zit de beloega vast bij een sluis in Saint-Pierre-La-Garenne.

Normaal komen dergelijke walvisachtigen voor in koude wateren, maar soms verschijnen ze zuidelijker. Witte dolfijnen kunnen tot 5 meter lang worden.

Meer uit Buitenland

Pakistan: staakt-het-vuren Iran en VS onmiddellijk van kracht

ISLAMABAD (ANP) - Het tijdelijke staakt-het-vuren tussen Iran, de Verenigde Staten en "hun bondgenoten" gaat onmiddellijk in. Dat meldt de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif op X. Het bestand geldt volgens hem overal, ook in Libanon.

51 minuten geleden
Deel Democraten VS roept op tot afzetten Trump via 25e amendement

WASHINGTON (ANP/DPA) - Verschillende Democratische congresleden hebben in de VS opgeroepen het 25e amendement in te roepen. Daarmee kan een president worden afgezet als de vicepresident en een meerderheid van het kabinet vinden dat hij ongeschikt is. De Democraten noemen de harde dreigementen van president Donald Trump aan het adres van Iran als aanleiding.

5 uur geleden
Bemiddelaar Pakistan vraagt Iran en VS om wapenstilstand

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Bemiddelaar Pakistan heeft de Verenigde Staten en Iran gevraagd om een wapenstilstand van twee weken. Het land verzoekt Iran de Straat van Hormuz die periode te openen en vraagt aan de Amerikaanse president Trump om de deadline voor een akkoord te verlengen.

6 uur geleden
VN-onderzoek: blauwhelmen Libanon gedood door Israël én Hezbollah

BEIROET (ANP/AFP) - De drie VN-militairen die vorige maand omkwamen bij twee losse aanvallen in Libanon, zijn volgens VN-onderzoek gedood door Israël en Hezbollah. Een van de incidenten kwam door een explosief van Hezbollah, het andere door een Israëlische beschieting.

7 uur geleden
Starmer: Ye had nooit uitgenodigd moeten worden voor festival

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer vindt dat Ye nooit uitgenodigd had moeten worden om op te treden op het Wireless Festival in Londen. Dat schrijft Starmer op X, nadat bekend was geworden dat de omstreden rapper de toegang tot het Verenigd Koninkrijk is geweigerd.

8 uur geleden
VN: uitvoer dreigement Trump is schending internationaal recht

GENÈVE (ANP) - Als de Amerikaanse president Donald Trump uitvoering geeft aan zijn dreigement om "een hele beschaving" te laten sterven, komt dat neer op "de ernstigste misdaden" onder het internationaal recht, zegt VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Hij benadrukt dat het aanvallen van burgers een oorlogsmisdaad is.

8 uur geleden
Duizenden bewijzen Surinaamse ex-president Santokhi laatste eer

PARAMARIBO (ANP) - Duizenden mensen, begeleid door blaasmuziek van de militaire kapel, bewezen dinsdag de laatste eer aan de ex-president van Suriname, Chandrikapersad Santokhi, die op 30 maart plotseling overleed op 67-jarige leeftijd. De uitvaartdienst met staatseer wordt gehouden in De Olifant, het partijcentrum van de Vooruitstrevende Hervormings Partij waarvan hij voorzitter was.

9 uur geleden