Wit-Russische protestleidster Kolesnikova zit tot november vast
MINSK (ANP/RTR) - De Wit-Russische protestleidster Maria Kolesnikova moet tot 8 november vast blijven zitten. Haar advocaat heeft dat vrijdag gezegd tegen het Russische staatspersbureau RIA. De machthebbers in Wit-Rusland verdenken haar van het oproepen tot een machtsovername.
De 38-jarige Kolesnikova werd begin vorige week in het centrum van de hoofdstad Minsk van straat geplukt. Gemaskerde mannen voerden haar weg. Volgens de oppositie wilden de Wit-Russische autoriteiten Kolesnikova uitzetten naar buurland Oekraïne, maar wist zij dat te voorkomen door haar paspoort te verscheuren.
Kolesnikova is lid van het presidium van de Coördinatieraad van de oppositie. Ze gaf mede leiding aan de demonstraties tegen president Aleksandr Loekasjenko. Tienduizenden mensen roepen al een maand tijdens de betogingen om zijn vertrek.
Meer uit Buitenland
RWAMPARA (ANP) - Het Internationale Rode Kruis schrijft dat drie Congolese vrijwilligers van de hulporganisatie zijn overleden, vermoedelijk aan de gevolgen van ebola. Dat wordt op X gemeld, in een bericht dat door de Nederlandse afdeling van het Rode Kruis is gedeeld.
42 minuten geledenGAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betoogt dat zijn land een volwaardig EU-lidmaatschap verdient. Hij deed dat in zijn dagelijkse toespraak, nadat de Duitse bondskanselier Friedrich Merz voor een tijdelijke tussenvorm had gepleit waarin het Oost-Europese land nog geen stemrecht zou krijgen.
4 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een mazelenepidemie in Bangladesh heeft tot dusver aan meer dan vijfhonderd kinderen het leven gekost, waarmee het een van de dodelijkste uitbraken in decennia is in het land.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De internationale druk op de ultranationalistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir neemt toe. Na Italië roept ook Frankrijk de EU op om sancties tegen hem uit te vaardigen.
5 uur geledenTEHERAN/DOHA (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf heeft beklemtoond dat Iran als natie rechten heeft en dat die niet worden opgegeven. Hij zei dit in Teheran tegen de Pakistaanse bemiddelaar, legerchef veldmaarschalk Asim Munir. Bagher Ghalibaf zei ook dat Iran veel harder terugslaat dan in maart indien de VS weer aanvallen beginnen. Pakistan bemiddelt tussen de VS en Iran over een vredesakkoord of wapenstilstand.
6 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Paus Leo heeft een bezoek gebracht aan het gebied rond Napels waar jarenlang (illegale) lozingen van giftig afval hebben plaatsgevonden. De kerkleider veroordeelde deze "dodelijke mix van duistere belangen en onverschilligheid, die het natuurlijke en sociale milieu heeft vergiftigd".
6 uur geleden