
Wit-Russische protestleidster: ik werd met de dood bedreigd
MINSK (ANP/RTR) - De Wit-Russische protestleidster Maria Kolesnikova zegt dat ze met de dood is bedreigd door de autoriteiten en dat ze een zak over haar hoofd kreeg toen ze probeerden haar het land uit te krijgen. Haar advocaat heeft dat naar buiten gebracht via een lokaal internetportaal.
Kolesnikova werd maandag in Minsk van straat geplukt en in een busje geduwd. Haar vader meldde woensdag dat ze in Minsk werd vastgehouden. De autoriteiten zouden eerder tevergeefs hebben geprobeerd haar het land uit te zetten richting Oekraïne.
Volgens de advocaat heeft Kolesnikova een verklaring laten opstellen en is ze van plan de Wit-Russische autoriteiten en de geheime dienst aan te klagen.
Kolesnikova is lid van het presidium van de oppositionele Coördinatieraad en gaf leiding aan de demonstraties tegen de president, Aleksandr Loekasjenko. Die demonstraties begonnen na de verkiezingen van 9 augustus.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Seksueel geweld in conflictgebieden is in 2024 flink toegenomen. In het jaarlijkse rapport hierover van de Verenigde Naties meldt de organisatie een stijging van 25 procent ten opzichte van het jaar ervoor.
33 minuten geledenKABUL (ANP) - Amnesty International vindt dat de Taliban het rechtssysteem in Afghanistan weer moeten invoeren. Volgens de mensenrechtenorganisatie zijn er momenteel geen duidelijke wetten en worden straffen willekeurig uitgedeeld.
3 uur geledenNOVI SAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Demonstranten hebben donderdag in de stad Novi Sad in het noorden van Servië een kantoor van regeringspartij SNS van president Aleksandar Vucic geplunderd. In hoofdstad Belgrado raakten duizenden deelnemers aan een protest slaags met de oproerpolitie en met aanhangers van Vucic.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De onderhandelingen over een bindend internationaal verdrag rond de bestrijding van plasticvervuiling hebben donderdagavond niet tot een akkoord geleid. Voorzitter Luis Vayas Valdivieso kondigde aan dat de conferentie verlengd wordt tot en met vrijdag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de verwachting uitgesproken dat vrede mogelijk is tussen Rusland en Oekraïne. "Ik denk dat president Poetin vrede zal sluiten. Ik denk dat president Zelensky vrede zal sluiten", zei hij in het Witte Huis over de leiders van de twee landen. "We zullen zien of ze met elkaar door een deur kunnen."
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot vindt dat België op korte termijn Palestina moet erkennen. Hij wil onder meer Frankrijk volgen, dat komende maand bij de Verenigde Naties de stap zal nemen. Over een snelle erkenning is nog geen eensgezindheid binnen de coalitieregering in Brussel, meldt de Vlaamse zender VRT.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het Kremlin voorziet geen gezamenlijke Amerikaans-Russische verklaring na de top tussen de leiders van de landen in Alaska. "Nee, er valt niets te verwachten, er is niets voorbereid en het is onwaarschijnlijk dat er een document komt", zei regeringswoordvoerder Dmitri Peskov volgens Russische media als Interfax en TASS.
11 uur geleden